A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Bel Air 4* - Výborný hotel s možností pěkného šnorchlování

Hodnocení ubytování

V tomto hotelu jsme byli již celkem 2x, v únoru 2010 a v dubnu 2011 jsme se vrátili, protože se nám zde líbilo. Hotel je kvalitní, strava výborná, mělké laguny pro neplavce, korál pro šnorchlující, možnost zajít/zajet do centra Hurghady. Hotel Bel Air má stejného majitele jako sousední hotel Arabia, můžete využívat zařízení obou hotelů a i na oběd či odpolední svačinku klidně využít služeb sousedního hotelu. Je zde možnost ubytování v přízemí s terasou (hned jste u bazénu nebo u baru) nebo v patře s balkonem, my jsme preferovali přízemní pokoje. Pokoj je dostatečně velký, dvě velké postele, noční stolky, křesílka, stolek, skříně na oblečení v chodbě, sprchový kout (napevno přidělaná hlavice sprchy, což mi vadilo), trezor, TV, varná konvice (+ v sáčcích čaj, káva, cukr), hrnečky, lžičky, lednička (každý den doplněná láhev vody, cola, sprite). Problém jsme měli při druhém pobytu, kdy jsme s sebou vzali na přistýlku 13letou dceru. Přistýlka byla v podstatě rozkládací pružinové nestabilní měkké lůžko typu spartakiádní lehátko, natěsnané přímo pod okno (velké postele byly připevněné, tudíž nešly nijak srazit k sobě). Do hotelu jsme přijeli v 6.00hod. ráno a hned jsme byli ubytováni, hned nám přinesli i tu přistýlku. Lidé, kteří měli zaplacený pobyt v sousedním sesterském hotelu Arabia, byli až do 8.00hod. na recepci, než je ubytovali, proto nás Bel Air i tímto příjemně překvapil.

Hodnocení stravy

Každý si vybral. Snídaně: vždy jejich místní (tudíž nikoliv vepřový) salám 2-3 druhy (asi nejlepší byl krůtí či kuřecí), 2-3 druhy sýrů, fazole, pečená rajčata, párečky, různé druhy pečiva, buchtiček a moučníků, cereálií, máslo, několik druhů marmelády, med, zelenina apod, u pultíku možnost nechat si udělat palačinku, omeletu či volské oko. Čaj si každý udělal sám (po příchodu do jídelny vlevo stůl s nabídkou čajů + varné konvice s vroucí vodou), kávu a mléko nosili číšníci na stůl. Obědy: možno obědvat u bazénu Bel Air, u bazénu Arabia (netuším, zda i ve vnitřních restauracích), my jsme obědvali vždy na Marině, 2 druhy polévky, různá zelenina, olivy, saláty, rýže, brambory, maso, ryba, vařená zelenina, různé druhy moučníků, grilované maso, ryba či klobásky. Bylo možné nechat si udělat na přání pizzu nebo těstoviny (vybrali jste si ingredience, kuchař přímo před vámi vše připravil). Jídlo čerstvé, dobré, neuvěřitelná nabídka moučníků. Večeře: tématické, rozmanité, jedno jídlo někdy nabízel přímo kuchař (pečené jehněčí koleno apod.), byly i různé speciality (hovězí sušená šunka, kalamáry se zeleninou, uzený žralok apod.), opět neuvěřitelná nabídka dezertů. V dubnu 2011 jsme měli 1x za týden večeři u bazénu. Co se nápojů týká, pivo v roce 2010 dobré, v roce 2011 někdy dobré, jindy děsné (zvětralé, kalné), cola a sprite v pořádku, voda kdykoliv k dispozici, víno červené prvních pár dní dobré, poté kyselý patok, přešla jsem tudíž na koktejly (asi 10 alkoholických a 6 nealkoholických), které čepují z postmixů + do toho alkohol, u bazénu Arabia s alkoholem nešetří, jinde docela ano. Samotný tvrdý alkohol - rum, whisky, brandy, vše místní provenience a vše chutná tak nějak hodně podobně, určitě s nižším obsahem alkoholu než jsme zvyklí. Dcera byla z nealko-koktejlů nadšená. Na snídaně a večeře musíte chodit ve svém hotelu, kde jste ubytovaní, na obědy můžete využívat všechna zařízení včetně hotelu Arabia. Poprvé se mi jídelna Bel Air příliš nelíbila, protože jsem zvyklá na řecké vzdušné prostorné jídelny, kde se dá často sedět na terase a jíst venku. Jídelna Bel Air sousedí vlastně s hlavní ulicí, aby tam nebylo vidět, jsou okna vitrážová, takže se zde stále svítí a není zde přirozené denní světlo, což mi zpočátku vadilo, ale zvykla jsem si.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Dvě mělké laguny, zpočátku písek, později i kameny, vhodné i pro neplavce a děti. Vzhledem k čilému podmořskému životu bych doporučila boty do vody. Lehátka u obou lagun, cestou na Marinu i na Marině, někde zástěny proti větru. My jsme chodili na Marinu, v únoru 2010 bylo více turistů, ale i tak se lehátko sehnat dalo, v dubnu 2011 kvůli malému počtu turistů velký výběr lehátek, byla volná i v poledne. Jinak úžasné šnorchlování, je možné slézt ze žebříků přímo na hloubku. Dva větší ohraničené korály (za provaz se nesmí kvůli ochraně korálů, ale bohužel to lidé často nerespektovali). Viděli jsme spoustu ryb, rejnoky, klauníka, bodloky, lulanky, zatoulal se tam i jeden delfín, na mělčině jsme viděli hada, večer byli vidět perutýni. Kvůli tomu neuvěřitelnému podmořskému životu jsme se sem vlastně vrátili i za rok. Hotel je situovaný na okraji Hurghady, v blízkosti jsou lékárny, obchody.

Hodnocení personálu hotelu

Úklid v pohodě, bez bakšiše nám složili krásnou labuť z ručníků, když jsme jim naopak peníze na pokoji nechali, nesložili nic :-) Ručníky se mění podle potřeb turistů (chcete-li jej vyměnit, hodíte jej na zem). Všichni v hotelu jsou milí a snaží se s vámi komunikovat či laškovat, kromě jednoho číšníka z baru na Marině, ten se tvářil dost protivně. Animátory jsme moc nezaregistrovali, ani jsme je k pobytu nepotřebovali. Jednou za pobyt bylo v divadle představení "Hříšný tanec", takže jsme tam na přání naší dcery hodinu nevěřícně zírali na to, jak Patricka Swayzeho hraje pupíkatý tmavý Egypťan :-) Bazény - obrovský v hotelu Bel Air, krásný i v Arabii, v únoru 2010 byl bazén v Bel Airu krásně teplý, vyhřívaný. V dubnu 2011 byly bohužel bazény studené a nevyhřívané, možná proto, že hotely byly ještě 3 dny před naším příletem cca 1,5 měsíce zavřené (kvůli stávkám, nepokojům a následnému odlivu turistů), takže bazény nevyhřívali. My jsme je k životu nepotřebovali, do Egypta jsme letěli kvůli moři, jen dcera je vyzkoušela. Pokud byl na Marině v baru ochotný číšník, obcházel i lehátka, sbíral objednávky na pití a pak objednané nápoje roznášel. Někdy tam byl protivný číšník, který byl nepříjemný, i když jste si pro pití došli k němu sami. Určitě zde byla i možnost sportovního vyžití, na pláž se jde kolem tenisových kurtů, jinak v lobby baru byl biliár, po dalších možnostech jsme nepátrali.

Celkový dojem, přístup personálu

Doporučila bych lidem, kteří chtějí pohodovou dovolenou a podívat se pod hladinu, jak vypadá mořský svět. Kvalitní služby, milí a přívětiví lidé (tím myslím personál, jakmile vyjdete na ulici, zažijete si spíš neustálé oslovování a obtěžování od různých prodejců), možnost podívat se do centra Hurghady, nejste na samotě.

Fotogalerie

Další recenze hotelu