A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hodnocení ubytování

Ubytování je rozděleno podle jednotlivých bloků, my jsme byli ubytováni ve dvojkovém bloku na straně amfiteátru s výhledem na lávku a zátoku. Pokoje prostorné, účelně zařízené, čísté. Vcházelo se do malé přesíňky, vlevo vchod do koupelny, která se skládala ze sprchového koutu, toalety, bidetu, velkého zrcadla nad prostorným umyvadlem a byla vybavena fénem. Velké i malé ručníky byly měněny každý den všechny, bez ohledu na to, jestli jsme je hodily na zem, či nikoliv. Dále se prošlo do prostorné ložnice se dvěma samostatnýma postelema, u kterých stály ložnicové stolky. Dvě velké vestavěné skříně svým objemem zcela dostačovali na věci, které jsme si přivezli. Dále stolek s velkým zrcadlem několik taburetků, televize, lednička. Prošlo se na balkon, kde byl stolek se dvěma židlema a menší sušák na prádlo. Klimatizace šla docela potichu a člověk si na její chod celkem rychle zvykl. To lednička byla trochu hlučnější, ale bylo to opravdu jen a jen o zvyku.

Hodnocení stravy

Snídaně se skládala ze všeho na co si normální člověk vzpomněl. Na své si přijdou jak vegetariáni, tak masožrouti, stejně jako milovníci sladkého. Spousta vynikajících jogurtů, müsli, ovoce, výběr z několika druhů kávy, čaje, mléko, kakao. Pečivo světlé, tmavé, slané i nasládlé i sladké. Milovníci teplých snídaní si mohli dát přes volské oko, míchaná vajíčka, omelety dle vlastní sestavy, teplé fazole, párečky, maso, mléčnou rýži i krupicovou kaši. Dělali se i palačinky, které si každý mohl naplnit dle své chuti - tekutá čokoláda, džemy ale i tvaroh a vynikající sýr. Ke studenému pití pak byly dva druhy džusů, pravda trochu sladší, ale když si je člověk ředil vodou, tak se to dalo a bylo to osvěžující. Snídaně začínaly v půl sedmé a trvaly do 10.00 hod. Po skončení snídaní nikdo nemusel trpět hlady do 12.30 hod., kdy začínaly obědy. Na pláži nebo u bazénového baru si každý od 10.00 hod. mohl dát kromě nápojů i slané chipsy a vynikající burské oříšky, kromě toho nad restaurací v Tiffany baru se podávaly obložené housky a nějaké sladké pečivo, káva, čaj. Obědy opět neskutečný výběr všeho, nikdo rozhodně hlady nemohl trpět. Je vidět, že hotel je určen pro italskou klientelu, strava je tomu přizpůsobena. Perfektní pasta, rajčátka prokládaná mozzarellou a pestem, malé pizzičky, které stačilo pokapat olivovým olejem - extra virgin - jak jinak, no mňamka. Co bych ale vyzdvihl nad úrověň všeho a to jak u oběda, tak u večeře, tak to byly zcela neskutečně dobré polévky. Večeře pak začínala úderem 19.00 hod. a obžerství mohlo zase pokračovat. K večeři přibylo pak grilování a pečení těstíček na plátech. Grilovala se kuřata, kachýnka, hovězí steaky - ty byly kapánek tužší, ale daly se -, kebab byl též, gyros. K pití jak k obědu, tak večeři si člověk čepoval colu, sprite, fantu, pivo, bílé, růžové i červené víno. Měl jsem trochu strach, že hotel a Marsa Alam je divočina, daleko od civilizace a že to bude na stravě znát, ale brzy se mé obavy rozptýlily. Snad jen na výběru ovoce a zeleniny se to trochu projevovalo, ale k obědu hroznové víno, jablka, hrušky, k večeři pak skoro pokaždé vodní meloun, saláty, polníček apod. Na to, kde se člověk nacházel jsem opravdu musel smeknout, jak rozmanitá byla nabídka stravy. Jenom jedna jediná věc mi chyběla a to byla zmrzlina. Ta zde v all inclusive vůbec nebyla a mimo all inclusive se nacházela taky jenom sporadicky. Od 10.00 do 24.00 pak u plážového baru a u bazénového baru měli kromě nealka vodku, gin, whisky, koňak a tequilu a samozřejmě dělali základní kombince koktejlů z těchto nápojů. Po obědě a po večeři si člověk v Tiffany baru mohl dát i víno, a v restauraci bylo lepší.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Okolí hotelu je jedno velké staveniště, které ovšem vůbec nijak život uvnitř neznepříjemňuje. Krásná palmová alej lemovaná kvetoucími keři, je zcela nezapomenutelný zážitek. Bazén nádherný a bazénový bar, to nemá absolutně žádnou chybu. Kr Pláž je na tento hotel poměrně malá, ale místo se na ní sehnalo kdykoliv. Samozřejmě, čím člověk přišel později, tím se posouval od první řady dozadu, ale zase byl blíže sprchám nebo plážovému baru a tak to zase tolik nevadilo. To co Vás ovšem čeká ve vodě je neskutečná krása. My jsme byly na Makadi, v Tabě i Šejku, ale to co je ještě vidět zde, to jsme skutečně nikde na jednom místě neviděli. Podmořský život je na té nejvyšší úrovni a na své si přijde milovník jak fantastických korálů, tak i milovník rybiček, perutýnů, kamenných ryb, ropušnic, trnuch, želv, murén a pokud máte kapánek štěstí, tak uvidíte táhnout delfíny a to je pohled při kterém mrazí a zároveň se Vám derou slzy do očí. Přeji to spatřit všem. Nemusíte vytáhnout paty z hotelu a uvidíte to, co už na mnoho místech na světě vidět není.

Hodnocení personálu hotelu

Personál hotelu je na Egypt hodně evropský. Nevyžaduje žádný bakšiš a pokud ho na pláži, či u baru někomu dáte, dají ho do společného. Uklízeč Vám pokoj uklidí stejně i když na polštáři necháte dolar, či euro nebo ho necháte prázdný. Pokud ale bakšiš dáte, z ručníků pak dělá kobry, labutě, mušle a podobné výtvory. Na hotel jsme přijeli po půl osmé ráno a pokoje jsme dostali v 10.00, tak že taky žádný horor.

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel je určený pro ty, kteří chtějí v tomto období strávit dny šnorchlováním v moři nebo si chtějí udělat potápěčský kurz nebo si prostě jen tak zalenošit u bazénu nebo na pláži. V poledne je cvičení v bazénu, odpoledne pak plážový volebal, večer, kromě ponděli, pak zajimavé programy v amfiteátru a pro ty kteří ještě nemaní dost, tak pod recepcí je diskotéka a nutno říci, že docela slušná. Celkový dojem byl úžasný, nemělo to chybu a již při odjezdu, kdy jsme litovali, jak to rychle uteklo, jsme se rozhodli, že příští rok tento hotel navštívíme znovu.

Fotogalerie

Další recenze hotelu