A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Caribbean World Soma Bay 5* - Klídek, pohoda, prostě dovolená

Hodnocení ubytování

Pokud přijedete na hotel, tak jako my, v brzkých ranních hodinách, tak si kufry budete muset nechat před hotelem po pravé straně, pokud stojíte čelem ke vstupu do hotelu, ale nemusíte se bát, nic se z nich neztratí. Dále vyplníte přihlašovací lístky a odevzdáte pasy a budete se pídit, jak to bude dál. Budu opakovat minulé recenze, ale v sezoně v Hurgadě skutečně platí, ať dorazíte jakkoliv brzo ráno, ubytováni budete před 14. hodinou a to bez rozdílu zda jste Čech, Slovák, Francouz nebo Angličan. Nestalo se nám to při ubytovávání v tomto letovisku poprvé. Nenechte se tímto faktem rozházet a nekraťte si zbytečně pobyt o půl dne strávené na recepci. Zajděte si v klidu na snídani do vedlejší restaurace, vůbec nic se nestane, nikdo Vás nevyhodí. Dále na toto buďte připraveni - ručník, plavky někde na vrchu kufru, převléci se na toaletě a šup na pláž. Náramky na čerpání AI dostanete přesně v 10.30 hod., ale ani to vůbec nevadí. Bary na pláži otvírají v 10. hod. a pokud si tam dáte jakýkoliv nápoj, byť bez náramku, nikdo to neřeší. Ručníky si zaberte místo pod slunečníkem na pláži v tuto ranní hodinu můžete mít klidně štěstí i na první brázdu, druhou seženete na 100% a můžete klidně relaxovat. Pokud tam ten ručník necháte i při Vašem odchodu na oběd nebo se ubytovat, tak vězte, že když pak přijdete, nikdo Vám ho nevezme a můžete se klidně na to samé místo natáhnout. Co se týče pokojů - byl to takový egyptský lehčí nadstandart, podobné pokoj jsme zažili již na Makadi, po toho, kdo tam také byl. Úklid bez připomínek, každý den čisté ručníky, vytřeno, ustláno bez postaviček a výtvorů no a vzhledem k tomu, že uklízeč přijde do Vašeho pokoje, nechá otevřené dveře na chodbu, otevře balkonové dveře a dělá svoje povinnosti, tak se klidně může stát, že Vám do pokoje vběhne nějaký brouček nebo škvor, ale ruku na srdce, to se Vám může klidně stát i doma. Jenom bych zde upozornil na házení toaletního papíru do koše vedle toalety a ne do toalety, jak jsme zvyklí, mají užší trubky, papír nabobtná a dojde k jeho ucpání.

Hodnocení stravy

Podělím se s Vámi o takovou příhodu - druhý den našeho pobytu jsme stáli uvnitř jídelny v kruhu, kde se chodí okolo jednotlivých druhů jídel a já jsem jen tak prohodil, že jsem zvědav, co nám dnes uvařili. Přede mnou se otočila starší dáma se slovy: " Stejný, pořád je to stejný". Upozornil jsem ji, že venku se grilují steaky z pravé svíčkové, vedle podkovy ze žraloka a o kus dál dělají jakousi směs z chobotnic a že pokud to takhle bude vypadat každý den, tak to nemá chybu. Paní na tato moje slova odvětila: "Takový fujtajbly já nejim". Jídlo se sice opakuje v týdenním cyklu, ale když jeden týden byly jako hlavní produkt plodů moře krabi, tak druhý týden to jsou třeba mušle, nebo olihně apod., tak že to až tak stejné opravdu není. Jídla je všeho dostatek, báječně upravené a když něco nepadne do Vaší chuti, určitě si najdete nějakou náhradu. Mým type jsou egyptské polévky, které jsou naprosto nepřekonatelné a dosti opomíjené. A když budete chvilku pátrat, může se Vám poštěstit najít krupicovou kaši s plátky mandlí, sypanou čokoládou nebo kakaem. Strava bez připomínek - pokud člověk chce, tak se s chutí a dobře najíst prostě musí.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel je evidentně určen pro rodiny s dětmi a starší, méně pohyblivé lidi. Široká písečná pláž, pozvolný vstup do vody, až na malé vyjímky ŽÁDNÉ kameny. Tři malé korály jsou umístěny, pokud stojíte čelem k moři po pravé straně na úrovni poslední fotbalové branky cca 50m od břehu. Kdo již byl před tím v Egyptě a zažil mraky korálů a ryb, tak tady je nenajde. Ale pro toho, kdo je v Egyptě poprvé, tak bude nadšen. I když je to strašné barbarstí a dochází k jejich degeneraci, lidé ryby krmí houskami a tak se jich tam několik sjíždí a určitě je to pro malé děti a bohužel i starší lidi, velká atrakce, ale Egypt, jako takový, divočina Sharm-el-Sheikhu, Taby nebo dokonce Marsa - Alamu tady rozhodně není. Spíše mi to připomínalo Bulharsko bez vln. Nejkrásnější jsou rána. Může jít po pláži doleva, dojdete k hotelu International a pokud budete s hlídačem smlouvat, nakonec Vás pustí dál až na cíp. Pokud půjde po pláži napravo cca po hodince dojdete k dalšímu hotelu s dlouhým molem do moře, bez problému si to tam můžete prohlédnout a jít zase zpět. Nikdo Vás nezastavuje, nic nezakazuje, vše je na Vás. Hotel je jedna velká zahrada a zcela upřímně v tom vedru na procházky někam mimo nemáte ani náladu.

Hodnocení personálu hotelu

Personál hotelu je bez připomínek, snad až na jednoho otravného číšníka v Gazebo baru, ale oni se mění a tak můžete doufat, že ho pošlou jinam a samozřejmě na pány z recepce, což je ale úplně jiná sorta, ale na konec se s nimi dá. Jen nedoporučuji dávat do receoce žádný bakšiš (ani při příjezdu), protože oni musí s tou Vaší prosbou nebo žádostí tak jako tak pracovat a o nic moc to neurychlíte a dle mého názoru, jsou to vyhozené peníze. Co bych však vyzvedl jsou animátoři. To co jsme zažili s animátory v tomto hotelu, s tím jsme se nesetkali nikde v Egyptě. Od 10.00 hod. Vás animátoři baví celý den až do noci - od půl desáté večer mají hodinové fantastické vystoupení v letním divadle, poté je ještě chvilku vidíte na distkotéce a pak se v amfiteátru znovu sejdou, aby si nacvičili vystoupení na další den. Pokud si budete chtít trochu vylepšit fyzičku a budete se důsledně zúčastňovat všech cvičení, her a tanců, kterými Vás animátoři provází, tak odjedete docela dobře nadupaní.

Celkový dojem, přístup personálu

Počáteční zklamání z podmořského života jsme vyřešili tím, že jsme se přihlásili do potápěčského kurzu který byl ( především díky Martinovi Valníčkovi) naprosto fantastický, ale náročný a tak jsme byli docela rádi, že jsme si vždy mohli mezi jednotlivými lekcemi trohu odpočinout. Znovu opakuji je to pěkný hotel pro malé, větší i odrostlejší děti, nemusíte se strachovat, že se ve vodě zraní nebo si jinak ublíží, skluzavky a tobogány otevřeny dopoledne a odpoledne pod dozorem plavčíků, báječné hranolky a těstoviny, vše co dětem chutná. Pro starší lidi zase příjemný vlez do vody, vše pozvolné, žádné vlny, hodně větru, který tlumí vedro, ale zase nic tak hroného, v Egyptě bývá i tepleji - a na večer, kolem 17. hodiny, když vylézáte z vody, dalo by se říci, že je chladno. Pokud bych měl ještě malé děti nebo vnoučata, nejel bych v Egyptě nikam jinam. Toto je to pravé místo. Bez faraóna, bez angín, bez roztržených nohou od korálů. Klídek, pohoda, prostě dovolená.

Fotogalerie

Další recenze hotelu