A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hodnocení ubytování

Ubytování bylo perfektní, jelikož sme měli štěstí, lepší pokoj jsme snad dostat nemohli, takže jsme byli naprotosto spokojeni! Bydleli jsme v prostředním křídle ve třetím patře, takže krásný výhled na celý areál, hlavní budovu a moře. Krásný, velký pokoj, koupelna velká, čistá, wc, Tv, klima, lednice, trezor-zdarma, prostě klasika. Všude bylo blízko, jak k moři, k bazénům, k baru, na recepci... Denně bylo uklizeno, ovšem někdy ne dokonale, ale na poměry v Egyptě "ok". Za nějaký bakšíš vytvořil uklízeč překvapení z ručníků.

Hodnocení stravy

Zažila jsem větší výběr jídla, ale něříkám, že ho bylo málo, hlady nikdo neumře. Jidlo však bylo chuťově nejlepší, jaké jsem kdy v Egyptě jedla. Velké plus je i v tom, že ho neustále doplňují, takže i když příjdete před koncem je ho všude dost a nemusíte se bát, že na Vás nezbyde! V době našeho pobytu byl hotel poloprázdný a hlavně bez Ruské klientely, tzn. žádné fronty, rozfifrané jídlo, bordel apod. Snídaně - palačinky, omelety, jak sladké, tak i slané pečivo kterého byl neskutečně velký výběr, párky, 6 druhů cornflakes (s teplým i studeným mlékem), zelenina, saláty, dresinky, asi 5 druhů marmelád, kandované ovoce, oříšky apod. Obědy, Večeře - taky velice pestré, několik duhů masa (objevil se i Gyros, kachna), vždy několik druhů rýže, brambory, hranolky, různé přílohy, těstoviny, špagety dělal přímo kuchař s čím jste si řekli, různé už připravené omáčky, taky zelenina, zeleninové saláty, ač nejsem na polévky jedla jsem je každý den, tak vynikající polévky jsem ještě nejedla! Není na škodu navštívit i dětský koutek, kde bývají taky opečené brambory, nebo kalamáry. Byl i koutek pro vegetariány. Ovoce bylo, ale ne jako v ČR na tržuišti, to je jasné, a počítá se s tím. Červený a žlutý meloun, přímo jej krájel kuchař, hrušky, fíky, švestky, hroznové víno,jablka apod. + kompoty-výborné. Na oběd lze jít i do baru u bazénu, kde podávali jídlo do 18,00 - grilované maso, rýže, brambor, zelenina, omáčky, housky se sýrem-salámem, těstoviny, pizza, hranolky, u kterých se nestalo, že by se na ně muselo čekat, neustále je doplňovali a to nebyla ani půlka pryč. Dále na pláži v baru do 15,00 - hamburgry, párek v rohlíku, plněná kapsa apod., vše bylo s přílohou (hranolky a zelenina) taktéž bez chyby. Co se týče pití, tak je vyřešeno jak nejlépe může být! Na každém rohu jsou automaty, kde si načepujete co chcete a hlavně kolik chcete, zde se ukázala kvalita hotelu! Žádné handrkování s číšníky, zda si můžete vzít pití najednou do dvou kelímků, nebo do deseti. V nabídce je Cola, Cola Light, Fanta, Sprite, Soda, káva, čaj, mléko + v hlavní jídelně postmixové džusy a 3 druhy vína. Nikdo se na Vás nedívá, že dává ze svého jen s úsměvem, takže tohle bylo super. Vynikající byly koktejly, ať s alkoholem či bez. Míchali je v každém baru. Nebyly nijak pojmenovány, takže se stalo, že pokaždé byl sice jiný, ale pokaždé byl dobrý. Taky kolik chcete, tolik dostanete. Večer bylo možné v baru na recepci potkat ještě nějaké lehké občerstvení jako byly polévky, rýže apod. All inc. opravdu na vysoké úrovni!!!!!!!

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel je cca 20 km od cestra města Hurghády, a je fakt, že kolem není nic, než jen poušť, nebo stavby. My při výběru hotelu s tím počítali a nijak nám to nevadilo, takže "ok". Práce na stavbě hned vedle byla slyšet, ale nebylo to nijak drastické, už první den odpoledne jsme ji přestali vnímat. Třikrát denně jezdil bus do centra města za 5 dolarů na osobu tam i zpět. Nebo taxi (35 dolarů na osobu), toho lze nechat zavolat, nebo po cestě z města. Okolo hotelu však žádné taxi nejezdí jako v centru. Pak ještě limuzína za poplatek, nebo v rámci Ultra All. Celý areál je stavěn do tvaru "E", takže jak už bylo zmíněno všude blízko. Všechno všude kvete, pečlivě se o vše starají, zalévají apod. V areálu jsou dva obrovské bazeny. U hlavní budovy s barem uprostřed, kde byla výtečná zmrzlina, "nejen" pro děti, vodní bar, a venkovní posezení, kde se podávalo jídlo. U druhého bazenu byl taktéž vodní bar, a posezení na suchu. Tady byla taky divoká řeka, která protékala skálou, a dva tobogány - vše super. Díky tomu, že jsme v hotelu byli skoro sami, nenastalo, žádné obsazování lehátek v 6 ráno, žádné předbíhání, krádeže nic (věci jsme měli klidně u bazénu a šli na pláž, a vše bylo netknuto). Stalo se, že jsme dopoledne na tobogánu jezdili úplně sami - paráda. Bazény jsou opravdu super. Hotel jako samotný je moc pěkně vyřešen, hned při vstupu do hotelu zpatříte obrovské okno, kde dohlédnete přes celý areál až na pláž. Hlavně je to hotel vyřešen účelně! Pláž je písčitá, dlouhá a hlavně čistá. Lehátek a matrací dostatek. Pozvolný vstup do moře, nutné jsou však boty do vody, do hloubky se jde po korálovém podloží a bez bot je to někdy obtížné (nejde ale o několik stovek metrů, jako jinde v Hrg,). Zhruba už po 50 metrech začínají malé korály, se spoustou rybek, dá se šnorchlovat, nebo i jen tak koukat...Nádhera...Voda byla teploučká kolem 30 stupňů, někdy až moc. Na srpen jsme nepociťovali extrémní horko, které jsme čekali, což bylo důsledkem větru, který foukal celý den (teplý vítr). Na pláži bylo i Diving centrum, hotelová loď s proskleným dnem a nabídka různých výletů.

Hodnocení personálu hotelu

Bylo vidět, že hotel patří německému majiteli. Personál se opravdu snažil. Byli milí, nikdo nedělal žádné problémy, nevyžadovali bakšiš a už vůbec nebyli vlezlí, jak to býva zvykem. Všechny problémy se ihned řešily. Opravdu když jsme nahlásili potřebu zprovoznit trezor na recepci, pán tomu příslušný přišel do 10 minut a vše vysvětlil. Ovšem animátoři jsou slabší článek hotelu. Ani jsme se nedopočítali kolik jich bylo. Přes den se párkrát ozvalo, že se jde hrát volejbal, aerobic, k večeru pak vodní polo, a tím to hasne. Večer byl nějaký program, žádný zázrak, a mini disco pro děti. O pul 11 večer vše zhaslo a bylo mrtvo. Bary fungovaly zhruba do půlnoci, někdy i něco přes. Byla k dispozici diskotéka, zde jsme nebyli. Animátoři se nijak extrémně nesnažili tím pádem ale zase nebyli vtíraví, což se taky oceňuje. My byli rozmlsaní z loňského Tunisu, kde animace byly hodně na vysoké úrovni, ale nejeli jsme do Egypta k vůli animacím, takže bez problémů. Postřehli jsme i čekého animátora Vojtu, o kterém se ale taky nedalo říct, že by alespoň s Čechy nějak moc komunikoval. Pak česká slečna Denisa - ta byla viděna jen jednou. Co se ještě týče obsazenosti hotelu tak nejvíce bylo turistů ze Slovenska, Polska, docela dost z Francie a Maďarska, Čechů bylo také dost, no a našlo se pár Němců, Angličanů a pod. avšak žádný Rus, až do posledního dne, kdy jich pár přijelo, což nám už bylo fuk, protože jsem jeli domů. Ale šlo vidět i slyšet, že přijeli. Bohužel se našlo i pár Arabských turistů koupajících se "po svém" v bazénech:(

Celkový dojem, přístup personálu

Potvrdila se kvalita německého hotelu!!!! Jde vidět, že vše je nové a čisté. Vše co se dočtete v nabídce je pravda, a vše i tak vypadá, prostě nemělo to chybu. V Egyptě jsem byla po čtvrté, takže můžu srovnávat, a byla to zatím nejlepší dovolená v Egyptě. Zatím je zde Pyramisa jako jediný hotel, ale za pár let bude oblast Sahl Hashees hodně luxusní čtvrtí s golfovým hřistěm a dost luxusními hotely, takže by mi vůbec nevadilo se sem vrátit. My jsme si dovolenou užili maximálně, s ničím nebyl problém, a když už, sebemenší maličkosti byly ihned vyřešeny. Takže kdo chce klidnou dovolenou v nádherném komplexu a hlavně s kvalitními službami, neváhejte. Stojí to za to. Postřehů a zážitků je mnohém více, než se sem vešlo, takže se klidně obracejte s jakýmkoliv dotazem. A těm co se do Pyramisy chystají tiše závidím a přeji hezkou dovolenou!

Fotogalerie

Další recenze hotelu