A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

El Malikia Abu Dabbab - býv. Sol Y Mar Abu Dabbab 5* - Pohodová dovolená v úžasné zátoce Abu Dabbab

Hodnocení ubytování

Do hotelu jsme dorazili kolem 7:00 hodiny ráno. Do pasu jsem vložil 20USD a recepční mi dal ihned na výběr zda chci pokoj s výhledem na moře nebo na bazén. Zvolil jsem druhou variantu, protože výhled na moře je zde v pokojích s čísly řady 3000 a odtud je všechno poněkud daleko a ten výhled zrovna tady za moc nestojí. Takže my dostali přidělen pokoj 1005 (v řadě 1000 byli ubytováni i arabští hosté) a byli jsme nadmíru spokojeni -blízko do hlavní restaurace, k bazénům, na recepci, do lobby baru, k obchůdkům nebo na každodenní večerní programy v amfiteátru. Na terase našeho pokoje ještě dosáhl signál WIFI připojení, které je za poplatek 4Eura /den nebo 7Euro/2dny nebo 20Euro/týden a signál je dostupný pouze v hlavní budově s recepcí, lobby a restaurací – a ještě kousek v okolí, kde jsou právě pokoje řady 1000. Nejdále to z pokoje bylo na pláž, ale žádná katastrofa (3-4minuty chůze). Náramky, karty na osušky a karty k zámku na pokojích jsme dostali už v 10:00hod, což je příjemné (jinde jsme pokoj dostali až po obědě). Jinak pokoj jak jsem již zmínil měl dobrou polohu s výhledem z prostorné terasy na bazény a pečlivě udržovanou zahradu. Byli jsme dva dospělí a 15ti letá dcera, takže pokoj byl velký s manželskou postelí a přistýlkou (ne ta rozkládací vrzavá hrůza jako bývá většinou zvykem, ale regulérní pevná a pohodlná přistýlka), TV, trezorem, docela tichou klimatizací a minibarem (tady ale pozor! Co si z minibaru vypijete tak si při odjezdu zaplatíte! Ceník je přiložen v minibaru). Koupelna klasika : mramor, WC + bidet, velké umývadlo, vana se sprchou, fén. U umývadla i u sprchy tekuté mýdlo (pokud dojde, vyjměte náplň a nechte ji na umývadle, pak vám ji vymění za plnou). Ručníky denně čisté, ale musíte ty, které chcete vyměnit, položit na podlahu v koupelně! Pokud si je zpátky pověsíte, automaticky jsou brány za ještě čisté a nebudou vyměněny! Jednou byl malý problém s absencí ručníků, ale to bylo způsobeno zpožděním dopravy z prádelny, takže byly ručníky až v 18:00hod (ale opravdu jen jednou) – to se může stát. Ustláno a čistě povlečeno každý den je zde samozřejmostí. Denně jsme nechávali na posteli bakšiš 2USD. Každý den jsme měli na posteli nějakou tu kreaci z ručníků a květin. Ubytování bylo prostě příjemné.

Hodnocení stravy

Tak to je asi jediná slabina tohoto hotelu. Docela malý výběr jídel. Nebylo to ale tak hrozné, vždy jsme se najedli do syta, jen jsme zvyklí na daleko rozmanitější a větší výběr. Snídaně super: vejce, salámy, párečky, pečivo, různé bábovky a buchty (já osobně na sladké moc nejsem, ale ty buchty tady byly fakt dost dobrý! Samozřejmě káva (instantní Nescafé Classic), čaje asi pět nebo šest druhů (sáčkové), horké mléko, kakao, přeslazené džusy (jablko, pomeranč, ananas), ledový čaj Nestlé broskev a citron. Obědy a večeře většinou rýže a kuře každý den jinak (což nám nijak zvlášť nevadí), občas hovězí guláš (ale dobrej), ryby, zelenina, ovoce (denně červený a žlutý meloun) a úžasné zákusky! Kdo by si snad tady nevybral, může si zajít na oběd do restaurace na pláži, kde jsou grilované párky, hamburgery, hranolky, ovoce a zelenina. K pití je všude pivo, cola, džusy, ledové čaje, Mirinda… Mezi snídaní a obědem a poté ještě mezi obědem a večeří jsou v restauraci na pláži k dispozici svačiny ve formě koláčů, buchet, bábovek, housek se salámem či sýrem apod. a samozřejmě pití. Zmrzlina je v baru na pláži pouze po obědě. S pitnou vodou je tady trošku odlišné než jinde! Vody je tu dostatek toho se bát nemusíte, ale je pouze ve fontánkách s barely – takže si ji musíte sami čepovat do lahví. Balená voda je tu pouze k zakoupení! Radím buď přibalit si do kufru dvě 1,5L prázdné PET lahve a do těch si pak můžete čepovat co hrdlo ráčí v hlavní restauraci, u baru u bazénu nebo u baru či restaurace na pláži. Samozřejmě si místo vody můžete načepovat třeba džus nebo ice tea. Anebo si po příjezdu do hotelu koupit balenou 1,5litrovou vodu za 1,50 Eura a pak si tankovat do ní – je to na vás. Žádná balená voda na přivítanou ani denně jedna na pokoj jak bývá zvykem jinde – ani za bakšiš! Pivo, červené a bílé víno, všechny nealko nápoje, alkoholické nápoje místní výroby a barevné alko i nealko koktejly (jsou vypsány na nápojovém lístku u barů) jsou zcela zdarma. Jinak alkohol z dovozu (Bacardi, Absolut vodka…) se platí, ale tak to je většinou všude v Egyptě.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Resort je středně velký. Má hlavní budovu, kde se nachází recepce s Lobby, barem, hlavní restaurací, obchůdky (kde je samozřejmě vše předražené), lékařem a lékárnou. Bazény jsou dostatečně velké + brouzdálko s miniskluzavkou pro nejmenší „turisty“. Lehátek je u bazénú tak akorát, protože většina turistů je na pláži a tam je lehátek a slunečníků dost. Ale pokud chcete ležet v první linii u moře, musíte si přivstat a lehátka si zabrat ručníky a na pevný slunečník přivázat šátek, který značí to, že už je obsazeno! Já vstával každý den v 6:00hod a už tak byla téměř polovina první linie zabraná. Komu nezáleží kde bude mít místo tak stačí jít na pláž normálně až po snídani. Pláž je udržovaná a písčitá. Pozor – více jak z poloviny je zakázán vstup do moře kvůli korálovému podloží (zákaz vstupu je označen bojkami na laně položenými na pláži), ale zbytek pláže je nádherný! Pozvolný písčitý vstup do moře a za pár metrů karety a korály se vším všudy!!! Nejlepší co jsme kdy viděli! Je to opravdu zážitek zašnorchlovat si vedle mořských želv a mraky barevných ryb! Viděl jsem i rejnoka a Perutýna – ani se mi nechtělo z vody! Vloni tu údajně viděli i Dugonga a to musí být teprve zážitek! Já to štěstí bohužel neměl. Určitě to chce šnorchl, brýle, ploutve a fotoaparát pod vodu (pokud nebudete mít foťák tak vás to bude zaručeně mrzet!). Vedle je pláž kam jezdí potápěčské a šnorchlovací zájezdy, ale asi tak od 9:00 do 11:00 hod a to je pak kolem korálů narváno, ale mimo tuhle dobu je moře Vaše! Na karety je dobré jít spíše hned po snídani kdy je moře klidné a čiré! Velbloudáři, maséři, fotografové a ostatní prodejci různých aktivit nejsou vůbec otravní, stačí je slušně odmítnout a dále Vás neobtěžují. Italsko-Polský animační tým je hyperaktivní! Tolik vyžití jsme zatím viděli jen vloni v Caribbean Word Soma Bay. Jsou snad na baterie nebo co! To je Strečink, Aqua gym, frisbee v moři, vodní pólo v bazénu a vodní basket v bazénu, Petangue, šipky, beach volejbal, beach golf, různé hry, tance, nebo celý sportovní „olympijský“ den a večer po večeři ještě různá show v amfiteátru! Já je prostě v tomhle vedru obdivuju. Zahrada je denně pečlivě udržovaná a živé ploty a stromky krásně zastřihávané. Rostou tu i banány. Jinak co se týče okolí mimo resort, tak to je prostě poušť a místy nepořádek a dále pak další rozestavěný hotel. Ale i tam jsem ulovil několik zajímavých snímků. Pokud si chcete vyfotit východ slunce, tak vychází chvilinku po 6:00 hod místního času v letním období (+1hod posun vůči nám).

Hodnocení personálu hotelu

Personál je velmi milý a vstřícný i bez bakšiše, ale pokud bakšiš dáte tak jste pro ně VIP. V restauraci jsme dávali 1USD při večeři „svému“ číšníkovi a měli jsme denně svůj stůl rezervovaný a pití už připravené! Po večeři v lobby baru 1USD a číšník se mohl „přetrhnout“ abyste měli vše co si přejete a abyste neseděli „nasucho“. O našem „pokojském“ jsem se již zmínil. Nikde jsme se nesetkali s negativním přístupem. Ale taky pokud chceme, aby se k nám personál choval slušně a mile tak se tak musíme chovat taky! Rádi si povídají, rádi vtipkují a když budete milí a usměvaví a nebudete se chovat nadřazeně (několikrát jsem se s tím setkal a je mi z takových lidí zle!!!!) budete mít první poslední! Vždycky se nám to osvědčilo a nikdy jsme neměli sebemenší problém.

Celkový dojem, přístup personálu

Byla to velmi pohodová dovolená, na které jsme si odpočinuli od práce, každodenních starostí a shonu. Moc se nám líbilo i za cenu poněkud chudší stravy. Hodně jsme si to tady spolu užili! Dokázal bych si i představit, že tu budeme zase někdy trávit dovolenou! A personál? Asi bych se opakoval, jedním slovem : Super!

Fotogalerie

Další recenze hotelu