A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

El Malikia Abu Dabbab - býv. Sol Y Mar Abu Dabbab 5* - Krásná dovolená 14.5.-24.5.2015

Hodnocení ubytování

Hotel znám, takže jsem nečekala, že by bylo všechno opravené a nové. Do hotelu jsem dorazili ráno před 7 hodinou a do hodiny jsme bydleli, na snídani jsme nemohli, jen kdybychom si to zaplatili, ale v 10 hodin nám dali náramky a mohli jsme na svačinu na pláž, takže jsme neumřeli a byla jsem ráda, že nás ubytovali tak rychle. Za malé všimné pro týpka na recepci jsme s přítelem dostali rodinný apartmán v ředě 2... pokoj 2106, prostorný pokoj s manželskou postelí a ještě jednou postelí, tu jsme nepotřebovali. Balkon, skvělá dostupnost jak restaurace, tak baru, bazénu, k moři kousek procházka, prostě já si nestěžuju. Pokoj jsme nechávali uklízet ob den, nechávali jsme 1dolar bakšiš, klučina byl velmi milý, ochotný a dělal zvířátka :) měli jsme labutě, hada, škorpiona, pak nějaká srdíčka, krásné, vždycky mě to potěšilo. V pokoji trezor, klima, funkční, bez problémů. Všimla jsem si, že schody z restaurace do zahrady by potřebovaly trochu opravit, je nepříjemné, když jsou ulámané, to je tak na vyvrknutí nohy. Jinak trochu chyběly stolečky na terase, kde jsme večer sedávali, to by ještě mohli trochu rozšířit. Ale jsou to drobnosti, jinak proti hotelu nemám výhrady, mě se tam líbí.

Hodnocení stravy

Jídlo se oproti minulé návštěvě velmi zlepšilo. Jezdím do Egypta na rýži, protože jí naprosto zbožňuju a užívala jsem si jí každý den. Jinak výběr jídla velký, pokaždé něčím překvapili, rozhodně jsme nestrádali. Snídaně 7.00-10.00 : Lívanečky, omelety, prostě vajíčka na různé způsoby, klobásky, toasty se sýrem, zelenina, toasty k opečení, cerální i obyč, bagety, housky, velké množství pečeného sladkého čehosi :D každý den něco jiného. Sýry, salámy, jogurty, cornflakesy, ovoce, převážně meloun, datle, pomeranč, nebo grep. Čaje, káva, mléko, džusy, voda. Obědy 12.30-15.00: Rýže, těstoviny (různé druhy, různé omáčky) , brambory (kaše, plátky, dukátky, americké brambory), kuře, hovězí, třeba na čínu, nebo upečené plátky, zase zelenina (mrkev, rajčata, okurka, paprika,....), dresinky, olivy, pečivo, sladké až až a ovoce, k obědu byly banány, broskve, pomeranče, grepy, na pláži i meloun. Jinak obědy na pláži jsme vynechali, ale dělali pizzu, hranolky, těstoviny. A večeře 18.30-22.00: jako vždy nejhonosnější, to abychom neuhubli :D venku na terase se vždy grilovalo, kuře, ryby, jinak jak jsme říkali ,,pod lampou" v restauraci měli tunáka, hovězí, kachnu a kolečková klasika, rýže, těstoviny, zelenina, grilovaná, zapečená se sýrem, zelenina, různé saláty, rolky, hodně byly ryby, výborné. I sépie, játra, co si tak vzpomínám, tortily, masové kuličky, karbanátky, bramborové lupínky. Zase pečivo, strašný výběr sladkého, dorty a dobrůtky a ovoce - měli jsme většinou meloun, nic jiného nebylo třeba, ale objevily se pomeranče, když nebyl meloun, tak broskve, banány. Moc se mi líbilo, že měli i stoleček pro děti, menší masíčka, tam měli ty brambůrky, různé párečky a tak a stoleček pro dietáře, to bylo většinou děláno na vodě. A nápoje k obědu a večeři stejné, pivo, víno, cola, sprite, fanta, tonic, džusy, voda... V barech skvělé koktejly, hlavně v baru ve vstupní hale. Piňa colada, mňa mňam. Jinak ještě zmrzlina od 15.00-17.00 každý den v baru u bazénu, měl čokoládovou, vanilkovou, jahodovou a mango (to bylo nejlepší). Noo, myslím že jsem na hodně zapomněla, ale prostě, kdo řekne, že se nenajedl, tak prosím pozvánku na oběd, protože bych ráda viděla, co si vaří doma. Jídlo mělo chuť, koření bylo dobré, občas pikantní, ale velmi málo, mám ráda pálivé, to tam ani nebylo, ale chápu, většina by asi protestovala. Takže jídla se rozhodně bát nemusíte, vyberete si, pochutnáte a občas jsme se i pěkně přecpali,hh.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Okolí hotelu, pěkné, rozsáhlé zahrady, udržované, sestříhané stromečky do různých tvarů, nespočet kytiček, vůní a barev, ideální na procházky, velká a příjemná zahrada. Bazén velký, pěkný, trochu chladnější voda, lehátek dostatek, osušky jsme si tam dávali až cestou na snídani a ani to nebylo třeba. Pláž udržovaná, uklízeli, lehátka zabraná už od 5.00 (prostě Češi jeli na dovolenou aby vstávali pomalu v noci a letěli si rychle zabrat lehátko, neskutečné) když jsme chodili od 6.00 šnorchlovat celé dvě první řady už byly zabrané, škoda slov, akorát bych se rozčilovala. Na pláži bar, skvělé posezení a káva, obědy jsme tam nevyužívali a svačiny taky ne, ale na drink jsme vždy zašli. Koupání letos trochu komplikovanější kvůli větru, který byl 3 dny dost silný, na blbnutí ve vlnách skvělé, ale šnorchlování bylo náročné a voda zakalená. Pak se to uklidnilo a celý týden jsme šnorchlovali a užívali podmořský svět, bylo lepší chodit ráno, protože to nešnorchloval téměř nikdo, alespoň že tak. Takže jsme si prohlédli želvičky, krásný korál na protější strašně u Hiltonu a byli jsme spokojení. Korál u hotelu už tak krásný není, hodně se to zhoršilo po těch 2 letech, je to škoda. A jsem ráda, že alespoň želvičky zůstali a nedělají si nic z toho, že je lidé otravují. Dugonga jsme neviděli, ale s tím jsem nějak počítala, byli tam lidé už po 4. a stále nic, takže to je spíše o štěstí a náhodě. Jinak odpoledne hlava na hlavě, uřvané děti, které po sobě házeli písek ve vlnách a bylo jim jedno jestli tam stojíte nebo ne, trochu "bibione styl", určitě víte co tím myslím. Prostě Češi se sem naučili jezdit ve velkém a to je pro tohle báječné místo dost devastující.

Hodnocení personálu hotelu

Personál, jako vždy ahoj, jak se máš :D prostě pokud člověk pozdravil, usmál se a nehrál si tam na prezidenta zeměkoule (a že jich tam tentokráte bylo) tak byli milí a ochotní, vždy prohodili pár slovíček, usmívali se, jo jsou trochu družnější a každý den se zvyšovala cena velbloudů, abych tam s nimi zůstala, ale nikoho nepříjemného jsme tam nepotkali. Trochu více vlezlý je prodavač čajů a parfémů Mido, Akuna Matata, kdo tam byl, tak ví, týpek je tam už 7 let, takže stará známá firma, uvaří čaj, masíruje a nevynechal možnost na vás neustále šahat, což bylo pak už trochu protivné, ale co, ibišek jsme koupili, takže pohoda :) jen s ním chce hodně smlouvat, je drahý a dražší než prodejce na pláži, takže smlouvat a smlouvat :) Pochválit musím barmana v hlavním baru v hale, míchá skvělé koktejly a je nápaditý. Jak už jsem psala, náš uklížeč byl takový hodný méďa a pěkně si vyhrál se zvířátky, za to mu děkuji i tady.

Celkový dojem, přístup personálu

Egypt nemůže zklamat, nádherné slunce, suchá poušť a najednou oáza zelené zahrady s hotelem a přepychem. Opravdu jsem se sem těšila a dovolenou jsem i užila i přes všechno, co jsem zde zažila díky svým spoluobčanům. Asi nikdy jsem se tolik nestyděla za to, že jsem Češka, jako tady. Nedá se napsat vše, ale Češi se tu chovají jako prasata a jsou neurvalí k místním, chovají se nadřazeně, neumění ani poděkovat a od stolu vstávají jako páni, zajímalo by mne, kolik si tohle dovolí doma. Přehrabování se v jídle, kdy musejí osahat všechny housky a jiné pečivo je asi jen drobností oproti cholerickému pánovi, který tam seřval kluka, že nemá příbor na stole. Nevychované děti, kterých si rodiče nevšimnou a nechají je řvát a ničit dovolenou ostatním a vrcholem všeho dítě, které chtělo z bazénu, že se mu chce na záchod a maminka ho poslala zpátky do vody s tím, že mu snad řekla, ať se vyčůrá do vody... jako pecka, třeba si doma čůrají ve vaně a pak se v tom koupají, ale v bazénu, to je hnus, především když jde o menší dítě, které může zaběhnout ke keříku, ale to by s ním někdo musel jít, že.... doufám jen, že takové chování se tam teď neodehrává jako na běžícím pásu a tohle byl nějaký neštastný výběr toho ,,nejlepšího" , co naše republika vyslala do světa. Ani se nedivím, že se na nás dívají skrz prsty a ani nechci myslet na to, co si o nás říkají, protože tohle byla opravdu síla. Abych nebyla nespravedlivá, Poláci se teda nechovali o nic lépe. Ale to nás v žádném případě neomlouvá.

Fotogalerie

Další recenze hotelu