A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Gemma Beach Resort 4* - Pohodová dovolená

Hodnocení ubytování

Jedná se o italský hotel ( 99% hostů jsou Italové ), na druhou stranu žádní ruští hosté zde nejsou a to se cení. Hotel se skládá ze šesti dvoupodlažních bloků s pokoji, kdy ve čtyřech z nich je vždy v atriu umístěn menší bazén ( cca 14 x 7 m ). Vdalších dvou, kde jsou ubytovány rodiny s dětmi vnitřní bazény z bezpečnostních důvodů nejsou. Mezi ubytovacími bloky se nachází horní velký bazén. Pod tímto bazénem se nachází jeden z barů. V tomto baru si čeští hosté v rámci all inclusive mohou dát i alkoholické nápoje ( pivo si lze dát všude ). Od tohoto baru začíná jakási hlavní promenáda, která prochází celým komplexem, kolem hlavní restaurace, obchůdků, recepce, lázní ( relexačního centra ) až ke spodnímu velkému bazénu. Na konci této promenády je také přístřešek pro vydávání plážových ručníků. U spodního bazénu se nachází také další bar. Během dne se zde také ve venkovní peci peče čerstvá pizza a podávají sušenky či párečky. U tohoto spodního bazénu je soustředěn "život" italských hostů hotelu, zde se baví, soutěží ..... U horního bazénu a u vnitřních bazénů panuje absolutní klid a pohoda. V malém bazénu v atriu jsme byly vždy sami. Od spodního bazénu pak vedou písčité stezky na pláže. Pokje jsou velmi vzdušné a prostorné, s velmi slušným sprchovým koutem, WC, bidetem a umyvadlem. Každý pokoj má balkon či terasu, kde lze sušit pohodlně věci. Na každém pokoji je vestavěný trezor. Náš pokoj byl každý den vzorně uklizen, vyleštěná podlaha, čisté ručníky, umyté a vyleštěné sklenice. Bazén v atriu nemá chybu, pokud se chce člověk odsolit ve sladké vodě po pobytu v moři. Problémem pro starší či hůře pohyblivé hosty může být poměrně značná vzdálenost od ubytovacích bloků s pokoji na pláž ( přes 400 m ). Z pokojů do hlavní restaurace je to jen asi 120 m.

Hodnocení stravy

Snídaně, obědy i večeře se podávají v hlavní restauraci. Nikde v Egyptě ( a byly jsme zde již po 14x ) jsme nezažili takový přístup personálu k hostům. Hned jak vejdete, Vás osobně uvítají a odvedou ke stolu, okamžitě před Vás postaví petku s čerstvou vodou a ptají se, co si přejete dále k pití. Vaši objednávku přinesou, než si stačíte dojít pro polévku. K dispozici byly hovězí steaky, jídlo z moře ( různé ryby, kalamáry, kraby, chobotničky... ) rýže, pečené brambory, bramborová kaše, různé úpravy hovězího masa s omáčkou, krocan, kachna, grilovný tuňák a také na počkání vyráběn čerstvý hamburger. Vzhledem k tomu, že se jedná o italský hotel také stále špagety ( italové na ně stojí frontu ). Strava byla vždy velmi chutná. K dispozici je stále velké množství různých salátů, ovoce a zeleniny. K obědu a večeři je vždy k dispozici jeden druh polévky. Snídaně je od 7.30, oběd od 12.30 a večeře od 19.30 hodin. Odpoledne si lze dát u spodního bazénu pizzu a občas párečky.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Pláže jsou zde celkem tři, běžná pláž ( zcele vlevo ), VIP pláž ( malá uprostřed před plážovým barem ) a relaxační pláž zcela bokem ( již trochu dále ) za skálou vpravo. Nikdy jsme nezažili žádné boje o lehátka, stále je dostatek místa. Na relaxační pláži je obsazeno tak max. 10% slunečníků. Na běžné pláži se pouští hudba a je zde slyšet hlahol animátorů a hostů u spodního bazénu. Na relax pláži je klid a pohoda. Na běžné pláži lehátka nic moc super pohodlí, na relaxační pláži pohodlná dřevěná s polstrováním. I na relaxační pláži je přístřešek, kde lze dostat colu, sprite, fantu nebo si natočit ovocné džusy. Vstup do vody ze všech pláží je poměrně snadný, není třeba překonávat žádné šílené vzdálenosti přes korálové podloží, místy se dá vlézt do vody i přes písek. je třeba ale dávat pozor, protože dále v moři jsou v písčitém dnu často poměrně hluboké důlky a lze zde snadno příjít k vymknutému kotníku. Jednou z mála nevýhod hotelu je bohužel stav korálů v moři před hotelem. Korály v blízkosti pláží jsou zanesené pískem a drobným kalem. Přesto je i na nich poměrně živo. když se odplave dále od břehu ( cca 200 m - max. hloubka 5 m ) ke středovému korálovému útesu, tady jsou již korály v trochu lepší kondici a je zde i stále co sledovat. Za středovým rozsáhlým korálem lze pak přeplavat dalších cca 250 m a dostanete se k zadní vnitřní korálové stěně. Zde jsou poměrně velké trsy žlutých korálů ale opět žádné barevné zahrady. Kdo čekal Sharm El Sheikh, Gorgonii nebo Abu Dabab bude asi zklamán. Ve fotoalbech na Orbionu lze prohlédnout fotky přímo z moře před hotelem). Nevěšte však hlavy, v hotelu ( u spodního bazénu ) je dive centrum se skvělým personálem, který Vám zajistí ( bohužel za úhradu ) šnorchlování či potápění v širokém okolí a na super korálech ( Abu Dabab, Samadai, El Ghadeira, Abu Ghusun atd.) Potápěli jsme se s nimi i šnorchlovali, oboje super. Pro orientaci balíček 6 ponorů 175 Euro, 8 ponorů 230 euro, šnorchlování od 20 - 45 Euro ( v ceně jsopu i vstupy do národních parků. ( komletní ceník ve fotkách )

Hodnocení personálu hotelu

Jedná se o italský hotel. Manažer hotelu neustále obchází celý komplex a stále vše kontroluje. Personál pro úklid na pokojích, obsluha v barech, číšníci a uvaděči v restauraci, všichni jsou velice vstřícní, ochotní a přátelští. Za drobný "bakšiš", kterého se však v žádném případě nedožadují , Vás přímo utopí v přívalu pití, výtvory z ručníků ( želva, pes, chobotnice, krokodýl .. ) jsou na dením pořádku.

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel je dobrou volbou pro Ty, kteří hledají velmi dobré ubytování, výbornou stravu, pohodu u téměř prázdných čistoučkých bazénů a služby na velmi dobré úrovni. Pokud však jste "blázni a vodomilové", kteří tráví dovolenou s maskou a šnorchlem na hlavě a podvodním foťákem v ruce, musíte si buďto zaplatit další výdaje a nebo se smířit se skutečností, že zde korálové zahrady prostě nejsou. Ale byly jsme v moři před hotelem denně a pořád jsme měli co fotit a no co koukat. I tady jsou murény, kytarovci, želvy, klipky, kanicové.. jen korálové stěny na pozadí fotek prostě nebudou.

Fotogalerie

Další recenze hotelu