A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Giftun Beach Azur Resort 4* - Velice příjemný hotelový kompex

Hodnocení ubytování

Do tohoto hotelu jsem jel po výběru a přečtení recenzí a byl jsem mile překvapen. Po příjezdu na hotel okolo 08.30h jsem čekal do 11.30 h na ubytování, ale ihned jsem dostal na ruku pásek a mohl jsem hned využívat všechny výhody All Inclusive. Ubytování jsem měl v hlavní budově, 3 patro ( pro orientaci pokoj 314 ) s výhledem na moře a s balkonem. V podstatě všechny pokoje v této budově jsou orientovány směrem na moře, záleží jen na umístění pokoje - čím výše tím lepší rozhled. Jinak pokoj byl standardně vybaven: 2 x velké postele, klimatizace, TV SAT, lednička, která je denně doplňována 2 x nealkoh. nápoji + 1,5l vody, rychlovarná konvice k tomu vždy byla káva, čaj, cukr, smetana v prášku - k tomu i skleničky nebo hrníčky, lžičky. Koupelna: vana, fén. V té době, kdy jsem tady byl, bylo hodně komárů a malinkatých kousavých mušek ( nestačil na to ani každodenní kouřový dým ), je lepší si vzít nějaký ten repelent a dobře vychladit pokoj. Stejně to nepomohlo, byl jsem pokousaný od těch malých potvůrek. Úklid pokoje je každý den a za malé bakšišné Vám vždy ochotně splní přání nebo doplní tekutiny do ledničky a i vytvoří různé motivy z ručníků. Snaživí jsou to kluci. Bungalovy s velkým proskleným vchodem, jsou umístěny v rozsáhlé zahradě...vždy u cesty - chodníčku, takže když se chodí na jídlo či za zábavou, je velký ruch a žádné soukromí pro ubytované ... ale nemohu posoudit, je to jenom můj názor. Někomu to může vadit, někdo to rád zase vyhledává. Jinak zahrada je úžasná... keře ibišku, hodně rozličných květin, palmy velké, malé, které jsou i na pláži. Po přečtení předchozích recenzí (a budu se opakovat) jsem měl taktéž obavy z možného zápachu ze zavlažování zahrady splašky, jak někteří psali v recenzí, ale po celou dobu pobytu jsem nic nepocítil. Mají tam hodně koček a volně pobíhající králíky po zahradě, nebyl s tím problém. Nikoho neobtěžují.

Hodnocení stravy

Strava výborná, na výběr bylo : snídaně - vajíčka na všechny způsoby, různé druhy měkkých salámů a sýrů, pomazánky, zelenina - různě namíchané saláty, ovoce, sladké, slané pečiva, müsli, káva, mléko, čaj, sladké džusy, výborné omelety s čokoládovou polevou...atd. Vše se konalo v hlavní restauraci, která měla i venkovní terasu. Obědy: ty se konaly v restauraci u pláže, takže stačilo cosi přes plavky přehodit a mohlo se na oběd. Bylo vždy z čeho vybírat. Připravují zde na grilu místní speciality - kebab, maso či ryby na jehlách apod. A kdo chtěl jen tak narychlo poobědvat a stačilo mu jenom cosi zakousnout... byla každý den pizza s jinou náplní. Nápoje servírované a vždy ochota personálu doplňovat pití. A kdo měl velikou žízeň, byl zde na pláži bar, kde rozlívali místní alkohol, nealkoh. nápoje, džusy, drinky. ..vše do plastových pohárů. Večeře se opět konaly v hl. budově - "kde byla snídaně" - a ještě zde byly 2 další restaurace (Oriental EL DAWAR) kde se orientovali na arabskou kuchyni a další restaurace byla zaměřena na italskou kuchyni, kde se za poplatek dalo najíst jak se říká "po evropsky ". Každý den byla večeře tématická - kuře na všechny způsoby, ryby, skopové maso, vařené, dušené pečené, taková perlička - byly i nadívaná pečená holoubátka. Jako přílohy - těstoviny, rýže kus-kus, brambory i občas hranolky, saláty - různé přílohy... a nesmí samozřejmě chybět zákusky, dortíky, sladké želé, pudinky a ovoce. Pozdní večeře se podávala do půlnoci a kdo by ještě hladověl, mohl vyběhnou do nedalekého KFC nebo McDonaldu. Věřte hladovět zde nebudete.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Pláž písečná (není třeba boty do vody), čistá a udržovaná, lehátka jsou z kraje moře bez slunečníku, dále mají již slunečníky nebo cosi jako přístřešek. Problém je v tom, že když přijdete později na pláž, tak už jsou ta lepší místa obsazena, ale vždy se cosi najde. Moře má pozvolný vstup, vhodné pro rodiny s dětmi. V blízkosti se nachází malý přístav. Lodě však ráno odplují a na večer se vrací - nějak to neobtěžuje. Hotel se nachází u promenády v oblasti Village Road kde se nachází hodně obchůdků a kdo se nechce dohadovat o cenách, jsou zde i velké obchodní střediska - vše za pevné ceny. Jinak hodně barů, restaurací, internetových kavárem s připojení WI-FI ( zdarma připojení v McDonaldu ). V hotelu se nachází mimo jiné voliéra s papoušky a králíky, hřiště na nohejbal, tenisové kurty, bazén s vodním barem, aqua a diving centrum, health club s posilovnou - masaže za poplatek, dětské hřiště s mini clubem a přímo na pláži i hřiště pro volejbal. O celou zábavu se starají německo - anglicky mluvící super animátoři ( v té době Sheko, Saif ,Ramona, Markus, Adib a jejich šéfka Maike ) a jejich program: výuka orientálních tanců nebo lekce arabštiny, vodní gymnastiky, míčové hry, poker, bingo, šipky, petanque atd. Večerní programy jako např. egyptská, show, břišní tanečnice, hráli i The Musical Sissi, Dirty Dancing,...musím ocenit jejich snahu, jakým elánem se do všeho pouštěli.

Hodnocení personálu hotelu

Personál je vlídný, vždy ochotný a příjemný a když dáte malé bakšišné ( nazval bych to všimné ) tak jistě budou úslužní a ocení to nějakou to službičkou, jak už jsem se zmiňoval, např. na pokoji vždy doplněná lednička, ručníky dle přání kolik potřebujete nebo vytvoří z nich různé motivy zvířátek, květin apod. Zde nebylo co vytknout. A taky dodávám, že po nás nikdo nic nechtěl - tzv. bakšiš.

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel bych doporučil všem věkovým kategoriím, rodinám i bezdětným párům. Byli jsme velice příjemně překvapeni s celkovým pohledem na tento hotel. Hvězdičky odpovídají jak cenám tak i službami zaslouženě. A jedno pro mně velké plus na závěr - umístění hotelu v blízkosti letiště, v pěkné lokalitě a krásná udržovaná velká zahrada. Hotel zde stojí od roku 1984.

Fotogalerie

Další recenze hotelu