A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Grand Azur (nyní Montillon gran horizon resort) 4* - V Grand Azuru jsme byli již potřetí

Hodnocení ubytování

Tak jak tomu již v Orientě bývá, vše vypadá lépe z dálky, při umělém osvětlení či na první pohled. Pokud se s tímto člověk smíří a nebude zkoumat detaily, musí být spokojen. Pohled do zahrady s bazénem je okouzlující. Pokoje jsou prostorné a poměrně čisté. Navzdory časnému rannímu příjezdu stačilo 10 euro recepčnímu, aby pro nás vykouzlil pokoj s výhledem na bazén i moře tak, jak jsme si přáli, a ubytovat jsme se mohli hned po snídani. Minibar na pokoji doplňují pravidelně a na požádání dodají i více nápojů, denně čisté ručníky, pravidelně toaletní papír, každý den vytřeno. Bakšiš cca. 5 liber ob den pochopitelně vítán, ale není vynucován. Hotelový personál respektuje polední spánek našeho dítěte. Vzhledem k tomu, že jsme v tomto hotelu byli již potřetí, nemohu si odpustit poznámku, že během těch dvou let se hotel pomalu "vybydluje". Potřeboval by trochu renovaci.

Hodnocení stravy

Na absenci vepřového masa si pochopitelně nemá v islámské zemi smysl stěžovat. Arabové jsou podle mého názoru mnohem lepší cukráři ( moučníky jsou tradičně přeslazené ) než kuchaři. Je třeba zajímavé, jak nemarinované maso spalují nad ohněm, místo aby je řádně ogrilovali. Ale to pochopitelně není specialitou tohoto hotelu. Nepochopitelný je pro mne nedostatek ovoce. Naproti tomu za dobrou inovaci považuji dostatek syrové zeleniny, které se nikdo nemusí obávat - majonézový salát bych pochopitelně v žádné zemi podobné Egyptu neriskoval. Jídla je dostatek, vybere si každý a pokud nebudete tláskat, tak vás pravděpodobně ani nepostihne závažnější průjem. Problémem je nedostatečná kapacita restaurací. Pokud tedy nepřijdete včas, například proto že jste s ratolestmi na dětském disco, pak čekáte na volný stůj i frontu na jídlo. Naproti tomu, pokud vydržíte s nervama a jdete na jídlo později, najíte se v klidu, přičemž je až do konce doplňován plný sortiment jídla. Fantastickým nápadem jsou obědy na pláži pod pergolami, kdy neztrácíte čas nějakým velkým převlékáním. Večery si můžete zpestřit posezením v pizzerii s výhledem na lodě a živou hudbou. Jen si nedávejte pizzu, ta má totiž s italskou specialitou společný jen název. Celkově jídla více než dostatek - vzhledem k tomu, že se nedostavil průjem, tak jsem za dva týdny díky polehávání na pláži, absenci pořádného pohybu, tučnému jídlu a alkoholu přibral 3 kg.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Pláž není největší a je rozdělená molem, u kterého kotvívají 2 - 3 lodě pro potápěčské výlety. Písek je hrubý, v može kameny a zbytky korálů, ale dá se v pohodě chodit do vody bez bot. Koupání je perfektní, voda je čistá a žádné skvrny od nafty jsem nikdy neviděl. Okolo pláže však projíždí lodě a tak doporučuji respektovat vyznačený prostor pro plavání, který byl letos dokonce ohraničen sítí. Již několik let patří o dovolené mezi mé rituály ranní plavání před snídaní. Tedy mi nedělá problém obsadit si po ránu vhodný slunečník a lehátka. Přijít však na pláž třeba až v deset hodin, byl by problém. U bazénu je přetlak zájemců o ležení ještě větší. Celkově je kapacita hotelu napjatá k prasknutí. Nepříjemným překvapením pro nás bylo hned při příjezdu to, že nákupní centrum před vchodem do hotelu se proměnilo ve staveniště. Nejsem zase tak žhavý na obchody se stále stejnými tretkami, ale shluk lepenkových budek, který je nyní vydáván za "nákupní centrum" je skutečně ostudou hotelu. Za závažnější problém považuji to, že účelem stavby je vybudovat další pokoje. Bez rozšíření pláže ( nemožné ) a přístavbě nové restaurace a bazénu ( nepravděpodobné ), nebude totiž většímu počtu hostů kapacita hotelu stačit. Společnost Azur nově vlastní i sousední hotel Arábia a tak pravděpodobně na rumištní ploše mezi těmito dvěma komplexy časem vyroste hotel další. Okolí hotelu nebylo nikdy nic moc, ale v současnosti je to katastrofa. Do města však není daleko a ono tam ostatně také nic není. Zajímavá je procházka do nedalekého přístavu, kde můžete pozorovat domorodce jak se chovají, když nemají důvod hrát divadlo pro turisty.

Hodnocení personálu hotelu

Personál úslužný. Bakšiš si nikdo nevynucuje, ale uklízeči či "vodníci" ( doplňovači minibarů ) jej uvítají. Pokud se člověk nechová arogantně, pak jsou usměvaví a mají rádi děti. O zábavu se stará skupina rumunských animátorů a myslím, že svoji práci dělají dobře. Každý den v týdnu je večer jiný zábavný program, není to sice žádná kultura, ale vzhledem k tomu, že účast není povinná, dá se to u sklenky dobrého pití v kruhu svých blízkých vydržet. Děti milují Elen, která vede dětský klub, kam můžete zdarma na nějakou tu hodinku odložit děto od 3 do 12 let, aniž byste museli mít výčitky svědomí, protože děti to baví.

Celkový dojem, přístup personálu

Nemám bohužel žádné srovnání s jiným prázdninovým hotelem v Egyptě, neboť jsme byli tři roky po sobě opět v Grand Azuru. To asi samo o sobě není špatné doporučení. Pochopitelně i v případě tohoto hotelu platí, že neodpovídá standardu, který musí splňovat pětihvězdičkové hotely v Evropě. Na druhou stranu úplně odlišná je i cena pobytu. Pokud bych měl své zkušenosti shrnout, pak Grand Azur považuji za velmi dobrou kvalitu za rozumnou cenu. Zatím co se však před rokem naše rodiná rada ještě před odletem domů usnesla, že se do Azuru vrátíme, tak tentokrát již váháme. V Hurghádě rostou další a další hotely, které možná vypadají lákavěji. Skutečné obavy však vzbuzuje přístavba dalších pokojů, kdy kapacita restaurací, bazénu ani pláže patrně nebude stačit. Okolí hotelu, jak jsem již zmiňoval, je spíše hnusné, ale ono upřímně řečeno není mnoho důvodů, proč někam z hotelu chodit. K romantickým procházkám stačí zahrada a pláž. Častou výhradoud je dominance ruských turistů. To je pravda, ale vzhledem k tomu, ža alternativou bývají většinou Němci, je to prašť jako uhoď. A ruku na srdce, k řadě našich krajanů je v zahraničí také lepší se nijak nehlásit.

Fotogalerie

Další recenze hotelu

Pohodička Helča   23.06.2011
Pohodová dovolená   22.03.2011
normálka Jana Kulichová   17.01.2011
Pozor!Pozor! Tereza   12.10.2010
\"Hrůza\" Mgr. Jana Hurtová, Sezimovo Ústí   08.10.2010