A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hodnocení ubytování

O pokoji už jsem psal výše. Žádný hmyz jsem kupodivu na pokoji neobjevil,jen jednou na terase byl trošku větší pavouk. Přiznám se ,že hmyz rád nemám a proto jsem před spaním kontroloval rohy pokoje ,ale to jen pro můj klid pro usínání. Bazén bez tobogánů byl čistý a vždy od 18:00 se bazén začal čistit chlorem. Bylo to cítit,takže o nečistotě v bazénu bez tobogánů nemůže být řeč. A že nějaké dítě upustí do bazénu kelímek a nevyndá ho určitě není problém hotelu,nýbrž výchovy. Bazén s tobogány ,kde se nacházel i vodní bar a převážně se zde koupali děti už tak čístý na oko nebyl. Tento bazén jsem nevyužíval. Moře bylo perfektní. Vstup přes molo,krásný korál pro šnorchlovnání. Plavat se po domluvě dalo i při černé vlajce. Pokud si někdo stěžuje na pláž,tak si má přečíst recenze a podívat se na fotky. Já věděl do čeho jedu,že tam nebude písečné podloží ,ale korály. Proto některé nechápu,že si na tuto věc zpětně stěžují. V laguně u mola se dalo osvěžit( rano po kolena a odpoledne po pas vody) ,avšak v odpoledních hodinách voda teplotou připomínala kafe.Mě osobně to nevadilo,protože studenou vodu v moři rád nemám. Pláž samotná byla velká a prostorná. Vždy před snídaní jsem si šel pojistit dobrá místa,proto jsem s lehátky problém neměl. Bar na pláži fungoval dobře. Když jste si šli pro drink do baru,dostali jste ho okamžitě. Nosili drinky i na lehátka,bylo mi jich ale v tom počasí líto,takže jsem si většinou chodil sám,problém jsem s tím neměl:) S pláží i s bazénem spokojenost. Navíc mi přišlo,že nebylo ani přelidněno,což mi taky vyhovovalo.

Hodnocení stravy

Na snídani jsem si klasicky dával vaječnou omeletu nebo volské oko s pečivem,kečupem. Na výber bylo z 5 druhů sýrů,z čehož nám chutnal jen jeden,ale to už záleží jaké má kdo chuťové pohárky:) V minulé recenzi slečna psala,že byl jeden druh salámu,to je pravda. Přítelkyně si ho dávala každý den na snídani a nazelenalý tedy nikdy nebyl. Kafe,caj,voda,pečivo. Klasicka snídaně. Na oběd většinou kuřecí maso,ryba,brambory,rýže,vařená zelenina,polévka,ryba,testoviny se zeleninou. Přiravovali z čerstvé zeleniny saláty ,dle vašeho výberu,takže nechápu jak někdo může napsat,že čerstvá zelenina nebyla. Bylo jí požehnaně. Dortíky a koláčky nemůžu moc hodnotit,nejsem na sladké. Večeře vesměs to samé jak obědy. Jednou porcovali velkou rybu(nevím co to bylo za druh) ,ta byla chután. Jeden večer byly na výběr mořtí živočichové. Jeden večer grilovali. Na pití cola,sprite,pivo,víno,voda,soda,místní alkohol. U snídaně byly v restauraci opravdu mouchy. Příbory chyběly asiz toho důvody,že jeden člověk jich za večeří použit třeba tři,protože si chodil přidávat a mezi tím mu odnesli taliř i s příborem,takže bych to neviděl zase až tak tragicky,jak někteří píší. To že nebyli stoly prostřené je další věc,která mi byla úplně jedno. Na jídlo jsem stravil maximálně 20 minut a pohoršovat se nad každou maličkostí mi nepřipadá normální. Personálu bylo málo,nestíhali nosit objednané pití. Ale máme nohy,takže dojít si nebyl problém. Co se týče chti jídla,tak chapu,že lidé co byly ubytovaní na 2 týdny toho měli plné zuby. Chutě byly pořád stejné. Dle mého názoru jde o to,že neumí používat koření a dochucovat. Přiznám,že poslední den už jsem taky nevěděl ,co si dát a těšil jsem se na českou kuchyni. Ale hlady sem netrpěl,to fakt ne. Jediné co mě opravdu zklamalo byl SNACK. Tři talířky ,kterých bylo pečivo nepovažuji za snack. Ještě tam dělal omelety s čokoládou. Ještě mi ze začátku vadilo,že jsem dostali jen dvě balené láhve vody a poté si to doplňovali z barelů,ale po dvou dnech jsem si i na tohle zvykl a nevidel v tom problém. Faraona jsem nechytli,měli jsem z toho strach,protože přítelkyně má i v normálním životě problémy se zažíváním,ale zdravotní problémy se nám vyhly,za to jsme rádi. Nevím jak u ostatních,nepídil jsem se po tom,nezajímali mě. Před každým jídlem jsem si dali malého panáka ruma ,zuby si čistili balenou vodou.

Hodnocení personálu hotelu

Co se týče recepce,tak ti mě naštvali jen proto,že nás ubytovali mezi posledními,jinak bych asi problém neměl. Nic jiného jsem s něma neřešil. V baru u bazénu v pořádku,obsluhovali normálně ,standartně. V baru na pláži jsem se cítil líp,protože jsem tam trávil více času a kluci z baru byli fakt v pohode,ochotní,nemůžu si stěžovat. Uklízeč co se staral o náš pokoj taky bez problémů. Pak tam pobíhalo paar zahradníku,vždyckjy se pousmáli a pozdravili,v pořádku. Animátoři byli taky v pohodě,nemám děti,takže animátory moc hodnotit nebudu. Celkově se mi dovolená líbila. Nemyslím si o sobě ,že bych byl nějaký nenáročný a se vším se spokojil,ale některé reakce ostatních mě překvapovaly. Každopádně nelituji peněz vložených do této dovolené,užil jsem si ji po svém a bez zbytečných řešení nepodstatných věčí(např trezor). Moře,pláž,šnorchlování super.

Celkový dojem, přístup personálu

Po příjezdu do hotelu v 6:00 jsme čekali na pokoj asi do 8:30. Ihned po příjezdu jsme byli přivítani welcome drinkem a byly nám připnuty pásky na ALL,takže jsme v 7:00 mohli jít na snídani a občerstvit se po cestě z ČR. Pokoj jsme dostali mezi posledními a během čekaní se již ubytovaní turisté vraceli na recepci s výtkami k ubytovaní,ohledně čistoty pokojů (byli jsme tedy vyděšení do jaké špíny po dvou a půl hodinách čekání a celkové únavě vstoupíme). Nevím jestli to bylo z důvodu toho,že jsem opravdu čekali skoro nejdéle ze všech a po mojich urgencí na recepci,co se tedy bude dít ,ale pokoj ,který jsme dostali byl čistý. I ve skříni jsem zkoušel prstem prach (což normálně nedělám,protože nejsem detailista a k moři jedu výhradně kvůli koupání),i na stolech a prach nebyl nikde. Bylo vytřeno,koupena čistá,umyvadlo taktéž. Trezor ,který byl ve spodní části skříně mě nechával chladným. Nepoužívál jsem ho. Nepotřebné peníze jsem měl zamčené v kufru a bylo po problému. Každý den bylo vytřeno,vyměněné ručníky a 4x jsme měli na posteli složené z ručníků nějaké zvířátko nebo srdce. Bakšiš jsem dal jednou jeden dolar a to přímo do ruky uklízečí,který se staral o naše křídlo. Na nečistotu si nemůžu stězovat. Jediné co se mi nelíbilo byla zamatlaná skla na recepci a v restauraci,ale dalo se to přejít.

Fotogalerie

Další recenze hotelu