A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hauza Beach Resort 5* - Hauza - klasika v arabském světě

Hodnocení ubytování

Na fotkách vypadá areál velmi pěkně, skutečnost nebyla o mnoho horší. Pokojů jsem viděla několik, všechny rozměrově a vybavením +- stejné, lišily se pouze v barevném provedení. Relativně čisté, písek z pláže ovšem nikdo nevymetá, nejsou košťata :o)Slušná koupelna, občas odlepená dlaždička, ale to se tu moc neřeší. Před sprchováním nutnost odpustit trochu zrezlé vody, ale to je v zemích, kde není na mytí 100% sladká voda normální... Jinak koupelna v pořádku... Nepříjemným zlozvykem je neustálé zapínání klimatizece na nízkou teplotu... řešením je ji zcela vypnout (kromě horkého léta). Úklid pokoje probíhá každý den, ovšem v nepravidelnou dobu, nebo na požádání třeba obden. Není to sice žádný velký úklid, ale postačuje... rychlé vytření podlahy,výměna košů, ložní prádlo, ručníky (u těch se občas stane, že i když jsou vyprané, vypadají opotřebovaně... původně byly totiž bílé, ale časté praní jim dává zabrat). Voda na pokoji je jen první den . Lednička funkční, na pokoji telefon, skříň, (v ní za poplatek trezor), křesla, stolek, TV s dětským kanálem v angl.. Postele 2x dvoulůžkové, na požádání dodají navíc prostěradlo na přikrytí... S brouky ani mravenci jsme problém neměli, přestože jsme měli přízemí, jen s komáry... chce to něco do zásuvky na noc! Teráska malá, 2židle a stoleček, ale dostačující. Celkové hodnocení pokoje: v pořádku, po dobu pobytu žádná závada

Hodnocení stravy

Hlavní restaurace poblíž recepce - snídaně, obědy, večeře formou bufetu. Množství jídla, k snídani výběr ze sladkého i bílého pečiva, palačinky, jogurty, vejce, salám apod. Čaj, káva, džusy. Obědy a večeře - hodně zeleniny, zeleninová směs dušená, vařená, s omáčkou apod. Mleté maso, ryby, směs ryba+zeleniza apod. Vždy byly různé brambory, kaše, rýže, špagety... Vybrat se dalo, někdo může po pár dnech tvrdit, že je to jídlo stejné, ale vzhledem k možným kombinacím se stále dalo najít něco nového. Problémem byly fronty hlavně u masa a reptání některých hostů na to, že tu není více evropské kuchyně !! Občas se konala večeře venku s dkullturním představením a tam byl problém opět ve frontách na jídlo (největší byla u skvělých jehněčích kotletek a krevet:o) Vynikající byl pita chleba, který dělali přímo na místě, stejně jako třeba jídla z cizrny, cuket a lilků apod. Samozřejmě našlo se i jídlo, které bylo nevábné na pohled nebo chuťově pro nás nic moc... A jako dezert bylo sladké pečivo, ovoce (toho tedy mohlo být více nejen co do množstí, ale i do druhů... skvělé ovšem byla granátová jablka!!) Celkové hodnoce stravy: pestrá, množství dostatečné, nutnost si uvědomit, že nejsem v restauraci ve střední Evropě :o) Bar u bazénu a pizza bar na pláži nabízel každý den to samé, ale opět několik druhů, kdo chtěl svačinku, nebo pozdní jídlo, najedl se.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel celkově pěkný, architektonicky pro nás zajímavý, vzhledem k jeho poloze (svah nad mořem) i docela zajímavě a dobře vyřešený. Kaskádovité bazény a tobogány a lanový most - moc oblíbené! Jediný problém všech bazénů - nejsou vyhřívané, což v listopadu a dál je trochu problém... Mini Zoo zajímavá zvlášť pro děti, dikobraz, želvy, lamy , pštrosy apod. Dětský koutek venkovní pro malé děti, u pláže pak hřiště a velká prolézačka se skuzavkou, houpačkami... animační program pro menší děti (během dne) při našem pobytu už v podstatě nefungoval, pro větší a pro dospěláky se na pláži animátoři snažili...večer pak byly občas zábavné večery. K vodě se dalo dojít i s kočárkem, nebo přes tobogány po schodech. Pláž písečná, pěkná, vzhledem ke korálům do části vody nesmělo, druhá část pláže s pozvolným vstupem do vody, samý písek, pak prostor na plavání... vhodné pro děti, až ke břehu doplouvaly barevné ryby... boty do vody vhodné, ale nejsou nutné, v mělčí vodě jen písek... Pobyt jsme měli 14 dní a pouze 3 dny byla vyvěšena černá vlajka, 2 dny bylo dokonce zcela bezvětří, jinak jen mírné vlnky. Pláž je ukončena dlouhým molem vedoucím až ke korálovému reefu (vstup pro potápěče), dají se zde pozorovat i větší ryby. JInak vzhledem k tomu, že hotel je vybudován v podstatě na poušti, postupuje zazeleňování a zatravňování ploch pomalu... palmy, ibišky a sukulenty jsou všude, trávník ovšem místy mezi budovami chybí... Celkové hodnocení hotelu: Pláž pěkná, koupání super, nápojový bar na pláži ok, pizza na pláži trvá dlouho... nikam se nespěchá :o), hlavní restaurace by mohla zmírnit klimatizaci, budova recepce by mohla zlepšit vzhled interiéru, ale většina hotelových budov je pěkná, pouze pokoje u bazénu, kde se večer odehrávají zábavné pořady nejsou zrovna v tichu. Vzadu za recepcí technické zázemí hotelu + skleníky (?), několik pokojů má proto mínus (kvůli výhledu). Jinak přímý výhled na moře a trávníček přímo u terasy si lze vyžádat za příplatek. Hotel ale celkově ok.

Hodnocení personálu hotelu

S personálem je to problematické... Pro většinu nižších šarží jste bohatý turista, který si může dovolit jet na dovolenou... Nevyžadují spropitné, ale očekávají ho. Úklid probíhá pomalu, vyřízení žádosti na recepci chce trpělivost, personál v jídelně donese většinou nápoje až po několika upozorněních. Na druhou stranu, vzhledem k počtu hostů a téměř celoroční sezóně a jejich životnímu rytmu a místním zvyklostem lze přihmouřit oči. Minus mají:1) řidiči autobusů odvážející turisty z letiště - za naložení zavazadla chtějí i 5,-USD(!!) - zkoušejí tak dostat bakšiš z nic netušícího hosta; není nutno jim nic dávat, jsou placení od společnosti, zavazadlo vzít do busu prostě musí:o) Bohužel na tuto fintu žádný delegát při příjezdu neupozorňuje!! 2) prodavači v krámcích v areálu hotelu - nechtějí smlouvat o cenách, většinou umí pár vět česky a pokřikují je: (typu "pekná holka moje laska"). V areálu je i lékárna - pozor- silně předražená!!!! další lékárna je asi 300m vpravo od hotelu, ceny jsou tam poloviční a nižší (což vám ovšem nikdo neřekne). 3) minus dávám části personálu za neznalost či nepoužívání angličtiny a němčiny a trvání na ruštině! Rusky mluvící turisté převažují po celém pobřeží, a některý personál si vás prostě k nim zařadí a vysvětlování, že nemluvíte rusky nebere na vědomí.

Celkový dojem, přístup personálu

Celkově hotel vypadá pěkně, pokoje jsou velmi slušné, pláž a koupání v pořádku, doplňky hotelu (minizooo, tobogány, umělé skály, bazény) jsou vítaným zpestřením, jídlo pestré. Myslím, že cena odpovídá kvalitě a službám, pokud netoužíte po silném nadstandartu a či luxusu, je tento hotel zajímavou alternativou. Upozornění: je to hotelový areál, tj. vyjdete ven z brány, podél pobřeží vede silnice a při pohledu doleva máte pustinu a pouš\'t, před vámi poušť a krásné panorama hor, vpravo několik dalších hotelů a rozestavěných komplexů. Nejbližší vesnice/město zhruba půl hodiny busem. Asi 300m od hotelu po silnici vpravo je lékárna, banka, o dalších 400m dál je shop centrum.. spousta malých obhcůdků pro turisty + potraviny + restaurace - patrová budova. Peníze lze vyměnit na recepci hotelu, přestože tam o tom není ani zmínka, je lepší měnit po menších částkách, většina zboží lze zakoupit rovnou za dolary. Místní měna je nutná pro platbu taxi, busu a drobností v obchodech. Od delegáta lze zakoupit výlety do okolí.

Fotogalerie

Další recenze hotelu

Dovolená Mirka01   11.09.2011
slabší průměr   05.01.2011
Hezký hotel Lucie   07.12.2010
Ušel.. ShimuShéé   20.11.2010
pohoda Lucka   13.10.2010
Noční můra   21.09.2010
čekali jsme víc K+K   10.09.2010
Jeden velký omyl - Hrůza Michaela Šavická   06.09.2010
POHODA -BUDETE SPOKOJENI Ivana Čabiňáková   02.09.2010