A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hilton Long Beach 4* - Do Hilton Long Beach už nikdy!

Hodnocení ubytování

Ubytování je možné v hlavní budově nebo postranních vilkách. Oba druhy ubytování mají svá specifická pro a proti. Ubytování v hlavní budově nabízí skvělou polohu, blízkost bazénů, barů, restaurací, i moře. Na druhou stranu si klidu a soukromí díky tomuto druhu ubytování příliš neužijete. Navíc získat pokoj v hlavní je výsadou pouze místních Arabských rodin, Rusů, případně zámožnějších Čechů, kteří si za hlavní budovu připlatí nemalý obnos v Eurech. My jsme byli ubytovaní v jedné z vilek v řadě 900. Žádný bakšiš jsme do pasů nedávali (narozdíl od maminky s dcerou před námi, která i přes vloženou bankovku dostala pokoj se stejným umístěním jako my) Na polohu jsme si nemohli stěžovat. Hilton Long Beach disponuje řadou menších či větších samostatných bazénů a barů. Takže pokud se Vám zdá cesta k hlavnímu bazénu dlouhá, stačí si vybrat bazén, který budete mít od svého pokoje nejblíže. U menších bazénů je pochopitelně méně otravných prodavačů i turistů. Vybavení pokoje je naprosto dostačující a vyhovující. Klimatizace, minibar, žehlící prkno, žehlička, fén, trezor, telefon atd... I když se občas stane, že klimatizace přestane fungovat, stačí upozornit delegáta, který zajistí okamžitou opravu.

Hodnocení stravy

V Egyptě jsem nebyla poprvé, vím, co očekávat od konceptu all inclusive, nicméně označení AI pro stravování v Hiltonu se opravdu nehodí! Jde spíše o horší plnou penzi. K dispozici jsou dvě restaurace, po špatné zkušenosti z prvního večera, kdy jsme si v restauraci Al dente nevybrali nic, jsme navštěvovali pouze restauraci Lotus. Každý den víceméně totožné jídla s minimálními obměnami. Absolutně nedostačující nabídka ovoce a zákusků. Oproti jiným hotelům, které měly třeba i o hvězdičku méně je rozdíl opravdu markantní! U snídaně si vystojíte 5 min frontu, ve které Vás předběhne 5 Arabů a 3 Rusáci, kterým místní kuchař vykouzlí omeletu na 10 způsobů k jejich naprosté spokojenosti, obloží talíř zeleninou, případně donese kečup a vlastně cokoliv, o co si řeknou. Vám je následně na talíř hozena obyčejná vaječná omeleta, a když slušně požádáte o smíchání vajíček se zeleninou, nedejbože salámem, dívá se na Vás jako na návštěvníky z jiné galaxie a pošle Vás pryč. Poslední den našeho pobytu byl však kuchař vyměněn za jiného, který veškeré nedočkavce posílal do řady a každému dělal omelety na přání. Stejný princip platil také u večerního stánku s těstovinami. Každý den těstoviny s červenou omáčkou, které bylo nutno posypat solí a pepřem, aby měly alespoň nějakou chuť! Arabům byla servírována luxusní smetanová omáčka, nebo kterákoliv jiná, o kterou si řekli! Pokud chcete ochutnat jiné těstoviny, než se zmíněnou červenou omáčkou, bez dolarů to určitě nepůjde. Dochucovadla ve formě kečupu, hořčice nebo chilli u večeře rozhodně nečekejte. Ty se občas objeví u snídaně, případně obědu. Pokud máte odvahu a nějaké drobné (případně jste Rusové či Arabové), můžete si o jejich přinesení požádat. Pravidlem bylo každodenní čekání ve frontě u vstupu do restaurace. Co mě naprosto znechutilo, byly otisky rtěnek na "čistých" skleničkách - to Vás opravdu přejde chuť na cokoliv.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Pláž a "moře" bylo snad tím největším kamenem úrazu. I když je dle nabídek CK pláž umístěná přímo u hotelu, ve skutečnosti si uděláte pěknou procházku. Pokud nebydlíte v hlavní budově, projdete se k pláži cca 10 minut. V době odlivu však moře takřka NEEXISTUJE. Před sebou vidíte kaluže, bahno, případně něco, co se trochu podobá písku. Pokud přijde příliv projdete se ve vodě po kotníky cca půl kilometru a poté uvidíte opravdové moře. Bez bot do vody vstupovat do moře nedoporučuji. Dno je poseté řasami, kameny a dalšími blíže nespecifikovatelnými předměty. Jedinou záminku, proč místní "moře" navštívit je přítomnost pěkného korálu, který lze pár dní pozorovat. Pláž je specifikována jako písečná, což je informace velmi zavádějící. Upřímně - hezčí písek najdete na kterémkoliv jiném pískovišti ve svém okolí. Písek se zde asi říká udusané, tvrdé, uježděné všudypřítomné vrstvě. Pláž je navíc ohraničena vysokou zdí, za kterou Vás nikdo nepustí. Na pláži i u bazénů občas chyběly ručníky, na které bylo nutno čekat. Pokud jedete na dovolenou vyloženě za mořem, Hilton Vás příliš neuspokojí.

Hodnocení personálu hotelu

V první řadě by měl hotel jasně stanovit, co všechno je v konceptu All inclusive a co je potřeba zaplatit. Ne všechny kavárny, případně restaurace je možno navštěvovat v rámci AI. Stejně tak alkohol, který je nabízen v baru! Na tyto informace příjdete vyloženě až po objednání a obdržení účtu... V termínu našeho pobytu se v prostorách hotelu pohybovali 3 animátoři, kteří se snažili lidi nalákat na cvičení, břišní tance, volejbal, petangue, případně další aktivity. Oproti jiným hotelům byl však jejich program velmi chudý. Jeden den v týdnu je možno vyfotit své ratolesti s postavičkami z kreslených pohádek (my jsme zrovna natrefili na Medvídka Pů) - což bylo roztomilé. Zakoupit lze řadu výletů a to jak od delegátů cestovní kanceláře, tak od místních prodavačů, kteří Vás neustále na něco lákají jak na pláži, tak u bazénů. Personál byl milý a ochotný (to převážně na ženy), nicméně všude se setkáte s upřednosťnováním Arabů a Rusů.

Celkový dojem, přístup personálu

Tento zájezd jsme koupili cca 12 hodin před odletem za přijatelnou cenu 13 000. Pracovník CK nám řekl, že se jedná o velmi oblíbený hotel té nejlepší kvality. Nechali jsme se uchlácholit jeho slovy, dobře nafocenými fotkami i vcelku kladnými recenzemi a to byla ta největší chyba. I hotely tříhvězdičkové nabízejí lepší úroveň, než tento **** Hilton! Normálně je Hilton Long Beach nabízen v cenové relaci kolem 20 000 Kč. Jestli je toto adekvátní cena za neexistující moře, špinavé skleničky, mravenčí kolonii na pokoji, Araby, kteří obědvají uprostřed bazénů (veškeré odpadky házejí také tam), to už nechám na Vašem posouzení. Já vím jediné - do hotelu Hilton Long Beach Resort se už více nepodívám.

Fotogalerie

Další recenze hotelu