A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hilton Marsa Nubian Resort 5* - Nádherná dovolená

Hodnocení ubytování

Do hotelu jsme přijeli cca v šest hodin ráno. Dostali jsme hned náramky a od půl sedmé mohli na snídani. Do té doby jsme měli čas se projít po areálu a vše omrknout. V tu dobu nebyla nikde ani noha. V Egyptě jsme už byli (Sharm Gafy Resort Naama Bay), tak víme jak funguje výběr ubytování za "příplatek", tak jsme předem vybrali čísla bloků, kde bychom chtěli být ubytování. Ale v tomto hotelu byl recepční nesmlouvavý a nekompromisní :-) Na stropě recepce je velká mozaiková kopule a řada míst na sezení. Na recepci po ubytování je možný přístup na internet zdarma (stačí zadat po spuštění WIFI na daných stránkách jméno a číslo pokoje). K recepci patří dva bary (Noby a ještě další na jméno si nevzpomenu). Další bary byly v postranních chodbách.Vše se dalo využívat v rámci All Inclusive (krom zahraničních alkoholických nápojů). Některé bary měly vlastní posezení na terasách, kde se dalo i zajít na šíšu, která stojí 4 dolary. Na recepci čisté toalety, kde byly poličky s ručníky místo papírových útěrek :-) Po snídani a nějaké době čekání jsme byli ubytováni v bloku 13 v přízemí jednopatrové vilky, kam nás zavezli i s kufry. Blok 13 byl k našemu překvapení v ideální poloze jak na pláž, tak i do jídelny, takže vše v pořádku. Mimochodem všechny pokoje jsou dobře situovány až tedy ty nalevo od centrální budovy, ty jsou daleko od pláže a také blízko prádelny a skladu. Pokoje jsou prostorné a krásně zařízené. Pokoj má buď balkón nebo terasu s předzahrádkou včetně sezení, kterou jsme moc nevyužívali. Pokoj je tvořen chodbou s vestavnými skříněmi, které se při otevření uvnitř rozsvítí a je v nich trezor, ramínka, fén, lednička a osobní váha. V koupelně je vana, toaleta i bidet a dostáváte mýdlo, krém, koupací čepice atd. Pokoj má dvě postele, velkou LCD TV, která lze propojit s foťákem i chytrým mobilem, takže se dá koukat na fotky, případně filmy, pokud je někdo má v telefonu jako my. Pokud ne je široký výběr programů (hudba, sport atd.). Dále psací stůl a velká pohovka. Pokoj má řadu efektních osvětlení. Vlastní klimatizaci a větrák (přástupové karty dostanete dvě, takže lze nechat klimatizaci/větrák puštěný celý den).

Hodnocení stravy

Při příchodu do jídelny se Vás ujme číšník a najde Vám stůl, který je nově prostřený a donese Vám požadované pití. Jídelna veliká a není problém s usazením. Má tři "bary", kde mají různá jídla. Dá se sedět i na terase před jídelnou (dá se pouze večer po setmění :-) Strava celkem pestrá a velmi chutná. Vybere si každý a my nevěděli co dříve, takže nebyl problém mít několik chodů za sebou :-) Hodně druhů masa, těstovin, pečiva, ovoce, celeáliíí, palačinky, pizza atd. Večeře asi obden zpestřovali tématicky - egyptská, asijská kuchyně (sushi), také mořské plody (kraby atd.) Dále se dala objednat na recepci (tuším od 14:00 do 17:00) večeře ve Vámi vybraném baru/nebo venku u bazénu (grilování), kde Vás obsluhoval číšník a z jídelního lístku jste si vybrali z jídel mezinárodní (mexická atd.), egyptské kuchyně). Pití co hrdlo ráčí. Každý den na pokoji 1,5 l vody Nestle, v jídelně lahví vody kolik chcete + různé druhy džusů. Lahve s vodou si lze vzít i s sebou z jídelny. Pití lze čerpat na pláži u baru nebo si nechat dočepovat z barelů s balenou vodou do PET lahví. V barech nabízejí asi devět druhů koktejlů nealko a devět alko + džusy, vodu, colu, colu light, 7UP atd... Koktejly výborné s ledem a lze si vzít i s sebou a popíjet v moři při západu slunce :-)

Hodnocení personálu hotelu

Milý, vstřícný, ochotný, bez jediné výtky. Nikdo nevyžaduje bakšiš a udělá, co Vám na očích vidí.

Celkový dojem, přístup personálu

Krásný nový hotel s nádhernou zátokou a super šnorchlováním, který odpovídá 5 hvězdičkám. Personál, jídlo, služby vše dokonalé bez chyby. Areál je velikostí akorát, aby nebyl přeplněný a ani prázdný. V areálu jsou 4 bazény s lehátky a slunečníky, bary a sedátky ve vodě, kde Vám v rámci AI udělají na co máte chuť. Zahrada je pěkná, ale je vidět,že se jedná o nově otevřený hotel a není vše ještě porostlé. Za pár let to bude dokonalý ráj:) V areálu jezdí elektrovozíky a vozí Vás na pláž a zpět. V areálu je také lekárna a hotelový lékař (naštěstí jsme nevyužili), posilovna zdarma, masáže za poplatek a pár obchůdků v centrální budově. Pláž byla od našeho pokoje vzdálena asi 5 minut cesty, což nebylo nic hrozného a člověk byl rád, že se po obžerství trošku prošel :-) Na pláži je chatka, kde vydávají ručníky, bar s posezením, 2x sprcha a toalety (vždy čisté a pravidelně uklízené). Lehátka se slunečníky jsou u moře mezi palmami asi ve třech řadách s clonami proti větru a nebyl problém každý den vybrat si lehátko v první řadě. Pláž je v zátoce Abu Dabbab, kde nalevo je Hilton a napravo zátoky je hotel Solymar, kam se dá lehce po pláži dojít, případně doplavat. Pláž je na krajích lemována krásnými nepolámanými korálovými zahradami s množstvím barevnách ryp, rejnoků, krokodýlý ryby, perutýni atd. Přístup do moře není možný přímo z pláže Hiltonu (hlídájí, aby nikdo nechodil přes korály), ale asi 150 m od lehátek. Vstup do vody je pozvolný a písečný, moře nádherné a průzračné, prostě Rudé( kdo byl již v Egyptě tak zná a kdo nebyl tak by poznat měl). Každý den dopoledne i odpoledne jsme šnorchlovali a plavali se želvami (v zátoce stabilně asi 5 želv různých velikostí). Jen škoda, že jsme neviděli dugonga. Na pláži lze i obědvat (většinou grilované maso, hranolky, hamburgry atd.) Ležení uprostřed zátoky již nepatří k Hiltonu a je prý za poplatek. na pláži jsou také stánky se suvenýry a čtyřkolky. Každé ráno přijelo pár autobusů a minibusů se zájezdy na šnorchlování z jiných hotelů (prostě nádherná zátoka Abu Dabbab). Jinak na pláži byl božský klid a málo lidí, prostě ráj. Na pláž lze jít i po setmění. Pár dnů po úplňku začal vát mírný vítr a byly i krásné vlny. Při odjezdu jsme museli do 12:00 vyklidit pokoje, pro kufry přijel poslíček elektromobilem. Náramky Al nám nechali, po domluvě bez problémů i karty na ručníky, takže jsme mohli pak být u bazénu a popíjet koktejly do 15:00 než pro nás přijel bus na letiště. Snad jsem popsal vše důležité informace a dojmy pro všechny, kteří o tomto krásném hotelu uvažují. Určitě neváhejte, stojí to za to!

Fotogalerie

Další recenze hotelu