A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hilton Marsa Nubian Resort 5* - Hilton Nubian Marsa Alam

Hodnocení ubytování

Pokoje jsou veliké v přízemních nebo jednopatrových budovách rozmístěných po celém areálu. Vesměs platí že ty přízemní jsou garden view a ty v 1.p jsou pool view a see view. Pokoje v přízemí mají king size bed, ty v prvních patrech twin bed. Přízemní pokoje mají sprchové kouty a ty v prvních patrech vany. Jinak na pokojích je LCD tv, varná konvice (káva a čaj), žehlička s prknem, fén, váha, klimatizace, větrák., tresor, lednice. Denně je na pokoji 1l balené vody. Všechny pokoje mají bud terasu nebo balkon. Pokoj je moderně vybavený, má noční tlumené osvětlení. Pekné výhledy jsou z budov 28, 21, 18, 19, 31. Nejhorší je budova 11. Wifi funguje po celém areálu a pokojích, na pláži také. Čistota pokojů je výborná. Hotel má 4 roky tedy vše je ještě nové a nezničené. Postele jsou pohodlné.

Hodnocení stravy

Hotel nabízí 1 hlavní restauraci, kde se podávají snídaně 6:30 - 10:00, obědy 13:00 - 15:00 a večeře 18:30 - 22:00 hod. Italskou restauraci ala karte v lobby hotelu, středomořskou restauraci ala karte u hlavního bazenu a orientální restauraci ala karte ve speciálně upraveném velkém "stanu". Do těchto restaurací je nutná rezervace vždy dopoledne od 10:00 - 12:00 hod. Jídlo v celém hotelu je chutné mimo italskou kuchyni, ta se nedala jíst. Večeře jsou tematické, občas je i venkovní gril. Snídaně zahrnují velký výběr pečiva, 5 druhů džusů a vše co je běžné k snídani, opravdu velký výběr. Obědy v hlavní restauraci mají o něco menší výběr než večeře. Večeře jsou výborné s velmi velkým výběrem zákusků. Maso je k dispozici vesměs to samé - kuře, hovězí na gulášový způsob, několik druhů rýže, ryba. Velký výběr jídel pro předkrm, krásně naservírované. V jídelně je čisto a servis funguje. Káva a čaj u snídaně je rozlévaná zaměstnanci. Drinky na objednání. U večeře je na stolech vždy voda. Víno se podává pouze u obědů a večeří. V plážovém baru se od 13:00 - 15:00 podávají obědy formou snacku - každý den jiná nabídka, výběr vždy ze 4 jídel typu: Burger, pannini, kuře, hovězí v bagetě atd. Přílohou jsou vždy hranolky. V hotelu se nachází dále 3 pool bary, plážový bar a 2 bary v hlavní budově. Kvalita drinků jako všude na dovolené, koktejly se nedají po dvou dnech pít. Jinak v tomto hotelu bohužel funguje kastování hostů, tedy se Vám často stane že ne všude dostanete to samé. Někde Vám sdělí že za daný drink si musíte připlatit někde vám ho udělají automaticky a to i např. studená káva. Dost často se stávalo, že ji nechtěli děla tak raději sdělili že je za příplatek. Po stížnostech ji pak udělali, to samé s některými druhy koktejlů. Italové vše dostávali automatiky a pokud zde rozdáváte bakšiš pak je vše bezproblémové taky. Polovina personálu v tomto hotelu působí neochotně a nepříjemně. Systém fungování barů v hlavní budově (u recepce) byl nelogický. Oba bary byly od sebe vzdáleny asi 20m chodbou (jeden v hale) druhý byl součásti diskotéky a terasy kde se dalo kouřit. Přenášení skla mezi těmito bary byl nemožný. Tedy pokud jste si objednali drink v lobby a třeba po 10min chtěli přejít do baru vedle aby jste si mohli sednout s drinkem ven, bud vám ho přelili do plastového kelímku (toho co se vyhazuje, nebo jste drink odevzdali, oni ho vylili a vy jste si v druhém baru museli objednat znovu). Opět i zde Vám často je sděleno že koktejly jsou za peníze, přestože jsou zdarma. V hotelu je i šiša bar, ve kterém je vše za poplatek včetně nápojů. Káva je v hotelu pouze nescafé. Ostatní druhy kávy jako laté, kapučíno je za poplatek. Na večeře se vyžaduje vhodné oblečení.... páni kalhoty a zakrytá ramena, nebo kalhoty zakrývající kolena. avšak 50% hostů toto nedodržuje a lidé chodili v kratasech.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel se nachází 30 min jízdy od letiště, 20 min od Port Ghalibu, kam z hotelu za 8EUR / 9 USD jezdí hotelový bus 20:00 - 22:30. Hotel se nachází 200 m od pláže, kam se dá dojít pěky za 5 min nebo dojet elektrickým vozíkem od hl. bazenu. V port Ghalibu je dost obchodů pro nákupy, supermarket, fejkové obchody, kavárny a resturace nebo promenáda. Další supermarket se nachází u hotelu Brayaka. Ve střední části pláže jsou taktéž obchody a bary, večer zde fungují párty. Výlety doporučuji přes CK LM Holiday - nejnižsí ceny a výlety jsou super organizované, vše bez problému. Domlouvá se pres mejl nebo sms, komunikace v čestině. Čtyřkolky 3 hod 30USD, Sataya delfíni 60USD. Na pláži jsou toalety, bar a přes oběd restuarace s výběrem 4 jídel formou fast food.V hotelu jsou 4 bazény, hlavní velký s pool barem, 2 menší oba s pool barem, (jeden ve stylu pláže s pískem a skálou) a pak bazén pouze pro dospělé kam nesmí děti bez pool baru. V hotelu je dětský klub a jakýsi animační team, který zajištuje zábavu během dne. Večer je v hotelu dost nuda. V lobby hraje živá hudba, od 22:00 je disko kde vesměs nikdo není, venkovní terasa je bez hudby. Za týdenní pobyt byly jen 2 hlavní programy - ohnivá show a fakir show trvající 30min. Na pláži je fotbalové hřiště, volejbalové hřiště, petang, velbloud a čtyřkolky, diving centrum, šachy. Od hlavního bazenu jezdí elektrický vozík na pláž sem a tam po celý den. Pláž ale není vůbec daleko a dá se jít pěšky, je to asi 5 min chůze. Pláž je veliká, vždy místo k ležení, žádné rezervace lehátek není nutné. Jen první řada je vesměs vždy obsazená. Ručníky se mění jak na pláži tak u hlavního bazenu. Na pláži jsou také velmi čisté toalety a převlíkací stan a pár obchodů. Na hotelové pláži není přímo vstup do vody, je třeba popojít 300m na kraj korálového rifu. Pro milovníky vln je třeba dojít na druhou stranu pláže (500m) kde jsou po celý den vlké vlny. Na straně Hiltnu je krásný korál, začíná po cca 150 -200 m směrem na otevřené moře. Je nezničený, plno ryb a hraje všemi barvami, Na druhé straně u Maliki je taky korál ale je už dost poničený, ale ryb je tam spousta a taktéž se dá plavat až na otevřené moře. Z mého pohledu se nedá šnorchlovat mezi hotely malikia a equinox (jsou to 2 km) a po celé délce rifu jsou vlny. Voda na této pláži je křištálová po celý den, žádný odliv a přříliv se tu nekoná. Lidí tu také není spousta, pouze u hotelu Malikia je v moři trochu přeplněno, ale to je také díky vlnám které tu jsou a do kterých se stahuje většina lidí. V zálivu jsou k vidění rejnoci, karety, dugongové. Vše u strany Hiltnu. Pláž u Hiltnu je s jemným korálovým pískem, denně uklízená a upravovaná.

Hodnocení personálu hotelu

Služby jsou nejslabší stránkou hotelu a odpovídají 3* hotelu. Vše rozepsáno výše a níže. Bohužel personál funguje POUZE za bakšiš a pak podle toho odkud jste. Italové jsou bohové... pro ty je zde všude vše. Egyptané jsou líní a pokud se jim nechce nic s tím neuděláte, pak je na řadě stížnost u manažera.... to pak funguje také vše. Dost často se stává že ne všude vám nalijí to samé, raději řeknou že je to za poplatek (viz příprava kávy nebo nekterých koktejů) někde vám např. udělají pinu coladu jinde řeknou že ne. To samé platí pro kávu. Pokud něco požadujete jako službu, vše trvá hrozně dlouho. Ale aby člověk neházel všechny do jednoho pytle, je zde pár velmi příjemných zaměstnanů, kteří fungovali tak jak to fungovat má, těm pak člověk rád něco dá. Uklid fungoval skvěle. Stížnosti se vyřídili ale chce to trpělivost. Snad je lepší něco přehlédnout a nekomentovat to a nenechat si kazit dovolenou pár..... , ikdyž někdy je to hodně nelogické.

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel je v moderním stylu, pěkný hotelový areál se 4 bazeny, zahrada by potřebovala více péče, ale na pohled je v pořádku a hezká. Všude je čisto. Hotel funguje ve stylu All inclusive ale slabou stránkou hotelu je personál, který si dělá tak trochu co chce. tedy ne vždy vám s ochotou vše udělají a raději sdělí že je to za poplatek. Za bakšiš zde funguje vše, ruce nenatahují ale bez bakšiše nepohnou prstem. Poté jsou ochotní. Hosté v hotelu jsou převážně Italové 50%, češi a slováci 15%, poláci 15% zbytek rusové, němci, francouzi angličané. O víkendu přijíždějí arabové. V hotelu jsou 2 bankomaty, obchody, 4 bazény, 4 resturace (z toho 3 ala karte) a 3 pool bary, 2 bary vč. 1 diska, sisa bar (za poplatek). areál je veliký, vše je velmi dobře rozmístěno po areálu. Nevýhodou jsou chybějící toalety v areálu. Bud se musí k recepci nebo na pokoj. Na pláži wc je. Lehátek u bazénů uplně dostatek není, tam je třeba si lehátko bloknout ručníkem. Ubytování po příjezdu probíhá okamžitě (tedy i v 6h ráno, pokud jsou volné pokoje) Na snídani se dá jít okamžitě. Po příjezdu do hotelu obdržíte náramek. Pokud je hotel plně obsazen, pokoj obdržíte až po 12 hod. Při odjezdu v odpoledních hodinách využíváte all inclusive po celou dobu až do odjezdu. Vyklizení pokojů je do 12 hod. na recepci se dá domluvit sprcha, tedy před odjezdem vám otevřou pokoj na umytí. je tedy možnost trávit u moře po celý den i v den odjezdu. S CK Exim tours byl let 0:10 - 4:30, příjezd na hotel kolem 6hod. Odjezd z hotelu 15:30, odlet v 18:10. Nákupy je možné udělat na letišti po odbavení. levnější cigarety než v hotelu a port Ghalibu. Karton LM za 17 USD

Fotogalerie

Další recenze hotelu