A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hilton Marsa Nubian Resort 5* - poprve v Egyptě - rozhodně nelitujeme

Hodnocení ubytování

Možná na začátek uvedu některá fakta o nás. Letěli jsme v termínu 2.9.2017 - 13.9.2017. Já a dcery ve věku 14 a 11 let. Byla to naše první návštěva Egypta a ani předtím jsme toho po světě moc nepocestovali. Takže zatím nemáme s čím srovnávat. Ubytování jsem pořizoval začátkem dubna za necelých 60 tis. Kč. Dalo by se to i levněji, neměl jsem ale zkušenosri, jak se pohybují ceny, ale i v naprostých last minute by se to nepořídlilo laciněji než za nějakých 52 tis.Kč A teď k ubytování. Ubytování bylo perfektní. Při příletu asi pomohlo 10 EUR do pasu. Dorazili jsme v cca 7.00 hod, hned i bez náramků nás poslali na snídani. Po návratu jsme čekali asi 30 min a dostali jsme pokoj 2115. Pokoj čistý, každý den uklízený, později i každý den na posteli nějaké zvířátko z ručníků (pravda - za podpory jednoeurovek). Výhodou bylo (pro dcery hlavně), že jsme po celou dobu pobytu měli bezplatnou wifi, protože k nám do pokoje dosáhla wifi z blízkého bazénu. Výhled na bazén v bezprostřední blízkosti a i částečně na moře. Pokoj byl vlastně v centru dění - všude blízko. TV cca 100 kanálů - většinou arabské, ale chvíli šla i ČT 24. Jinak mimo arabských CNN, BBC, 7 italských , ruské, kupodivu 5 maďarských, TV Polonia, ZDF apod. Krásně měkké postele, prostorný balkón, hodně prostoru i s přistýlkou. Dostali jsme 2 karty na vstup do pokoje. Zároveň dostávate i karty, za které si dle libosti u bazénů i na pláži vyměňujete čisté ručníky. Skvělé a čisté bázény (4), U třech z nich je bar. cca od 9.00 do západu slunce

Hodnocení stravy

Nebudu moc opakovat jiné recenze. Strava rozmanitá a výborná. Pro toho, kdo je na sladké a ovoce, je to ráj (dorty, sladké pečivo apod). Nenajdete žádné vepřové - jste v muslimské zemi - i salámy byly hovězí a kuřecí. Podle mne docela dost ryb i mořských plodů, i když někteří z těch, co tam byli poněkolikáté tvrdili, že ryb je méně. Naprosto rozumím tomu, že kuchaři u výdeje některých potravin typu krocan, suši, hovězí ramínko apod. nedávali každému najednou půlkilovou porci, Jídla bylo dost a případně si člověk mohl zajít znovu. Hodně místních věcí, ale pro konzervativce typu mých dcer vždy byla rýže, hranolky, kuřecí apod. I na pláži vcelku pohodový výběr. Pitný režim. Trochu jsme se báli, že nám 1,5 l vody každý den na pokoji a 0,5 l vody večer nebude stačit. Opak je pravdou. Při jídle si člověk vždy mohl objednat pití nebo sám natočit hodně dobré postmixy (a to i na pláži). Takže s vodou na pokoji jsme si hlavně čistili zuby a stejně nám přebývala. Osobně jsme měl po příletu pocit stálé žízně a hodně pil, ale pak se to ustálilo a ke konci stačilo k jídlu třeba jen třetinkové pivo. Ano - pití bylo tak do 2dcl nádobek (na pláži) nebo sklenic, ale buď jste si sami mohli nabrat, kolikrát jste chtěli nebo Vám vždy ochotně přinesli další. Nechtěli dávat do přinesených třeba 0,5 l nádob. Nemyslím si ale, že by to byla nějaká přehnaná šetrnost, odůvodňovali to tím, že u těch velkých nádob nemohou ručit za čistotu. Faraonova pomsta se nekonala, i když jsme pili studené, hodně míchali, nezříkali se ledu - pouze nepili vodu z kohoutku. Absolutně žádné žaludeční problémy. Viděli jsme jak vedení hotelu samo bralo vzorky z bazénu, jídel a dělalo rozbory - jím samotným záleží na čistotě.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Byli jsme hodně napjati, co vlastně uvidíme, protože šnorchly a ploutve jsme na sobě všichni měli poprve v životě a přitom já i mladší dcera jsme hodně špatní plavci. Korál krásný, moře průzračné, cca 30 stupnů. Na nás dost foukalo, prakticky byla stále červená vlajka, ale prý to je úplně běžné. Nicméně plavat a šnorchlovat se v pohodě dalo díky zátoce každý den. Nedokážu si to pro nás představit na otevřeném moři, Co oceňuji, že spousta ryb je vidět už v cca 1m hloubce, takže ideální třeba i pro menší děti. Postupně jsme se osmělovali, takže ke konci pobytu jsme se dohrabali i k želvám, která cca v 17.00 hod byly na stejném místě v cca 2 m hloubce. Pro nás ideální díky tomu, že se jedná o pláž s pozvolným vstupem. Boty do moře nepotřebujete, je tam jen kratinký prostor u břehu, kteý je drsnější, jinak jemňoučký písek. Nerozumím kritikám o velké vzdálenosti pláže od hotelu, My ze středu areálu jsme to měli cca 300 m k bráně, pak je to cca 100 m na pláž s občerstvením, kde se ale nesmí do vody a pak dalších 100 m na samotnou pláž se vstupem do vody. Po té vykrmovací kůře taková procházka jen prospěje a navíc z hotelu na pláž Hiltonu (s perfektními lehátky) jezdí velmi často vláček nebou dodávkový automobil (cca 1 x 10 min). Komu je toto málo (a nemá zdravotní problémy), tak je lenoch. Navíc se to ve všech recenzích píše. Lehátka na pláži, kde je vstup do moře už nepatří Hiltonu, jsou nevalné kvality a trochu bych se bál tam nechávat věci - ty jsme si nechali vždy na pláži Hiltonu. Pláž od 6.00 hod do západu slumce , což bylo u nás asi do 17.30. Bar na pláži včetně ručníků otevřen od 9.00 hod.

Hodnocení personálu hotelu

Delegáta jsme viděli pouze na začátku pobytu a při vstupní schůzce. Něco vysvětlil, nabídl výlety (ae nijak agresivně), řekl, kdy by měl být na hotelu k dispozici a pak jsme ho viděli až při odjezdu. To ale není kritika - prostě jsme neměli problémy a nepotřebovali ho a co jsme potřebovali vědět, jsme si zařídili třeba na recepci. Personál velmi ochotný, usměvavý, chce si s vámi povídat (i když netvrdím, že to nemá v popisu práce). Ano, někdy se stalo, že zrovna nebyli moc ochotní, ale to bylo v naprosté menšině. Jediný trochu problém byl na odjezdu, kdy nás budili (automaticky) o 30 min později a po odnešení zavazadel z pokoje se začali shánět v době, kdy jsme byli skoro v autobusu. Zrovna se sešlo, kdy odjížděli 2 autobusy a anvíc jeden autobus přijel. Nicméně jsme soběstační, věděli jsme čas odjezdu, vzbudili se sami, zavazadla sami odnesli na recepci (např. při příjezdu Vám je vezmou a vydají až na pokoji) a vše vyřídli a nastoupili do autobusu. Animátoři výborní, v době našeho pobytu 2 Češky, I když jsme jejich služeb moc nevyužívali a chodili jen na večerní představení. Skoro nám bylo líto, že se tak snaží a přitom na ně chdí jen tak málo lidí. Placená foam a fire party na pláží (15 EUR za osobu nad 14 let včetně) byla moc fajn. Jednou tombola (4 lístky za 10 EUR). Měli jsme 1 výlet - loď s proskleným dnem Seascope - ten jsme si objednali ještě v ČR u LM Holiday - z Egypta přes SMS (český mobil x český mobil - tedy bez nějakých předčíslí) a pak pouze potvrdili příjezd, číslo hotelu a upřesnili čas odjezdu. Výlet krásný, zejména pro menší děti, které se do moře moc nedostanou, vše klapalo bez problémů, naložili nás v recepci, kde jste platili, dovezli a přivezli zpět. Cenově výrazně výhodnější než u "mateřské" cestovky

Celkový dojem, přístup personálu

Napíšu ještě pár nesourodých věcí, které se nevešly nikam jinam. Hotel byl prý na rozdíl od minulých let plný. Zhruba 30 % místních, pak asi nejvíc Čechů a Poláků (i dle reakce na večerních programech) - každých tak 10%. Místní sice hodně "šeredí" s jídlem, jinak ale nebyly žádné problémy s jejich chováním. Ano jsou ve větších skupinkách, v bazénu ženy jinak oblečené, ale chovali se naprosto obdobně jako ostatní hosté. Na letišti v Marsa Alam přísné kontroly zejména na odletu (2 x osobní prohlídky, několikrát pasy. Po příletu, kdo nemá zaplacení víza od cestovky hned doleva, ti co mají, ostatní doprava. Při letu do Egypta v letadle vyplňujete příletové lístky dle vzoru, při odletu na letišti odletové lístky. Silnice při jízdě autobusem nebo autem hodně rozbité, někdy je to trochu na mořskou nemoc - není to vina stavu vozidel. Ceny jsou u místních prodejců hodně vysoké, skutečně se vyplatí smlouvat, i když nám to moc nešlo a i přes ujišťování o bratrech, sestrách a kamarádech a szvýhodněných cenách jsme usmlouvali jen pár EUR A nakonec celkový dojem - kdo chce všude hledat mouchy a chyb a vady, ten si je určitě najde. Ať si je hledá a kazí si dovolenou, Kdo si chce však dovolenou užít, pro toho je hotel Hilton v Marsa Alam skvělá volba. Není to pro odrostlejší mládež, která chce být do pěti do rána na diskotéce - po 23.00 tam skutečně "chcíp pes". Ale pro ty ostatní je to paráda.

Fotogalerie

Další recenze hotelu