A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hor Palace 3* - Příjemný útulný hotel

Hodnocení ubytování

Tento hotel je malého rodinného typu. Ubytování je buď ve 3 samostatných třípatrových budovách postavených samostatně vedle sebe nebo v bungalovech, které se nacházejí kousek od budov v příjemném zeleném parku. Pokoje jsou útulné, skromně ale dostatečně vybavené. Měli jsme k dispozici vždy dvoulůžkový pokoj, postele byli hodně široké a pro synka jsme nechali vždy přinést přistýlku, což byla další normální postel. Sice nám uklízeč poprvé přivezl klasickou dětskou postýlku, ale když jsem mu vysvětlil, že je to pro synka nevhodné, bez řečí postel vyměnil. Dále byla na pokoji malá sedačka, stolek, psací stůl s TV, vestavěná skříň a židle. K pokoji jsme měli hodně prostornou terasu s posezením. Koupelnička malá, ale nám úplně stačila. Bungalovy jsou trochu větší a komfortnější, zatím jsme neměli možnost je vyzkoušet, ale určitě to zkusíme;-) Jsou opravdu super, většinou si je pronajímali Němci, kteří do hotelu jezdí kvůli dobré poloze moře pro potápění. Okolo celého hotelu i bungalovů je dostatek zeleně, krásné velké fíkuse, banánovníky, palmy, ....úžasné. Recepční jsou v pohodě a uklízeči docela milí. Rozdával jsem jim reklamní propisky nebo šňůrky na telefon, co se dávají na krk a byla oboustranná spokojenost. Pokoj byl vždy včas uklizený, nikdo nás nijak nerušil a cokoli jsme potřebovali, tak nám personál vyhověl! Bakšiš jsem nechával až na poslední den pobytu, přes pobyt jsem rozdával právě spíše různé drobnosti:-)) Vzhledem k tomu, že jsem v hotelu strávili 22 dnů, považovali nás za svou rodinu. Můj verdikt zní: bytování výborné, skromné, ale výborné!!!

Hodnocení stravy

Jídelna je samostatná budova v blízkosti bazénu. Od pokojíku jsme ji měli cca 5min. Hotel už je celkově postarší, takže také jídelna jakoby nese patinu věku:-)) Ovšem všude čisto a krásně připravené stolování. Snídaně bývali obyčejné, každý si našel co mu chutnalo. Pouze jsem postrádal nějaké sladké pečivo či koláčky. Ze sladkého bylo na snídani pouze na výběr z několika druhů džemů a k tomu palačinka. Výběr na večeřích sice nebyl tak velký jako v hotelu 5 *, ale za to bylo jídlo velmi dobře připravené. Říká se, že Arabové neumějí moc dobře připravit maso, většinou je jakoby "nedodělané", což jsme poznali v hotelu Sultan Beach, kde jsme byli na měsíc na jaře. Ale tady bylo maso úžasné! Jinak klasika asi jako v jiných hotelích. Nám vždy personál ochotně uvolnil místo u stolu pro zdravotní kočárek se synkem a vůbec byli číšníci velmi milí. Čas od času zavítal na večeři tanečník, který měl své osobité číslo nebo se pravidelně pořádalo grilování na pláži. Diskotéky a jiné velmi hlučné akce na hotelu moc nebyli, téměř vůbec. Takže býval klid, což vyhovovalo rodičům s dětmi, tak i unaveným potápěčům..:-))) Opět vzhledem k délce pobytu jsme měli polopenzi, ale je naprosto dostačující. Jídla bylo hodně a navíc už jsme věděli kde a co si nakoupit, takže nám nedělalo problém se o sebe postarat;-)) .Personál si hlídal náramky pro All incl. Můj verdikt k jídlu zní: Dostačující. Neurazí, ale ani nijak přehnaně nenadchne!

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel je už sice postarší, ale všechno je čisté, útulné a udržované. Letos opravovali jednu z budov, přízemní pokoje a neustále se snaží něco vylepšit. Přímo v blízkosti hotelu a bungalovů je spousta zeleně. Hotel má jen jeden bazén, celkem nic moc. Není ani skoro vůbec využíván, protože hotel má jednu z nejširších pláží. K té se jde přes cestičku, která vede mezi dvěmi velkými vodními nádržemi. Doposud se nám nepodařilo zjistit jejich význam, ale působí to hezky ;-) Od hotelu je vzdálená cca 300m, ale neopouštíte hotel, jste stále v hotelovém komplexu!! Pláž je krásně široká a i když byla sezóna nehrozilo, že bychom nenašli volné lehátko. Klidně jsme mohli po snídani jít na pokoj a vykodrcat se na pláž třeba až v 11...to bylo fuk. Místa tam bylo dost. Všude byl písek jen v jedné části pláže byli kameny, ale ty navazovali na kamenné schody k molu. Při odlivu se sice muselo jít dále do moře, ale kdo byl všímavý, vydal se k jedné straně pláže, právě blíže mola, kde byla hloubka kvůli lodím, ale ty tam nikdy nekotvily;-) Byl to jen takový hluboký záliv, takže kdo se chtěl válet na mělčině a chytat bronz, klidně mohl a stejně tak, kdo si chtěl zaplavat ve hloubce. Dál v moři již bylo možné se potápět. Každý den vyplouvala loď s potápěči na moře. Lodě kotvily na opačném koni od mola, takže nebylo nikde ani památky po tom, že by tam vůbec nějaké lodě byli! Voda krásně čistá a úžasná!!!! Lehátka trochu postarší, matrace taky občas něco pamatovali a ručníky..,? Tak ty opravdu mohli už vyměnit:-)) Jinak na pláži byli jak slunečníky, tak celé zastřešené přístřešky, takže i větší skupinka přátel si mohla dát lehátka pod jeden stinný přístřešek. Perfektní. My to občas využívali ke srazům s přáteli, kteří měli dcerku na vozíku. Nemuseli jsme se nikde tlačit pod několika slunečníky, měli jsme dostatek místa pod velkým přístřeškem z palmového výplatu. Super!

Hodnocení personálu hotelu

Super, super a znovu super !!! Seznámili jsme se s řadou lidiček. Od našeho uklízeče, přes oblíbeného ranního číšníka a večerního číšníka, až po plážového "náhončího" na fakultativní výlety. A nesmím zapomenout na skvělou partu v masérně a na naprosto úžasného takového drobného mužíka, jakoby manažera, který byl vidět všude, takže jsme nevěděli kam jej zařadit:-)) Ten si oblíbil našeho synka a poctivě při každé možné příležitosti se s ním zdravil, i když jen pocházel kolem. Obecně jsou Egypťané velmi všímavý vůči dětem a zvlášť vůči handicapovaným. Měli jsme tu čest to poznat. Díky velikosti hotelu, jsou všichni jedna rodina a personál je celkem fajn. Naprosto nezapomenutelný pro nás byl okamžik, kdy jsme se vrátili do téhož hotelu letos na jaře, kde nás všichni poznali a říkali Welcome to back! Vážili si toho, že jsme opět zvolili jejich hotel. Silně emotivní bylo právě setkání s tím drobným mužíkem, který se stal synkův velká kamarád.

Celkový dojem, přístup personálu

Poznali jsme hotel, který měl sice méně hvězdiček, ale ten s více hvězdičkami mu v tomto případě nesahal ani po paty! Příklad za všechno: hosté ze sousedního více hvězdičkového hotelu, podplavávali pod molem, aby se dostali na "pořádnou"pláž. Ta jejich byla znečištěná od lodí a přeplněná turisty. Hotel Hor Palace je výborný a klidný rodinný hotel, kam se určitě zase vrátíme!

Fotogalerie

Další recenze hotelu

katasrofa Laďka   25.10.2010
hrůza   28.09.2010
hrůza   28.09.2010
...zklamání Ra Sunshine :-)   26.09.2010
Horor Palace   20.09.2010
KATASTROFA Šípková Lucie   09.09.2010
Pěkná dovča   23.08.2010
šlo to   30.07.2010
Naprostý průměr Pavel Rutsch   06.11.2008