A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Magic Life Kalawy Imperial 5* - skvělá dovolená

Hodnocení ubytování

Poměrně rozlehlý areál, jedna velká botanická zahrada, neustále opečovávána. Ubytování v jedno až dvou patrových domech, které jsou architektonicky výborně řešeny a a spolu se vzrostlými palmami, banánovníky, okrasnými keři všeho druhu poskytují dostatek stínu. Není to výšková hotelová budova s výtahy, je to poměrně velký komplex, takže i když to odnikud není příliš daleko, ať budete bydlet kdekoliv, vždy je to o pár minutách chůze. S ohledem na architekturu a zeleň krásná procházka. Pokoje jsou velké, nijak neomšelé, postele jsou obrovské, matrace pohodlné, LCD TV... Klasická pětihvězda. Plusem určitě je výborný tlak vody kdykoliv. Minibar doplňován denně (voda, cola, fanta, občas pivo). Do hotelu jsme přijeli v cca 7 ráno, už nás čekala česká animátorka Denisa, pomáhala lidem s komunikaci v recepci a udělala mini exkurzi areálem. Pro AI program neexistují žádné náramky. Vstoupíte do areálu, hned můžete využívat vše. My šli rovnou na snídani. Kdybychom chtěli nějaký drink, v baru u recepce žádný problém po celých 24 hodin. Ubytovali nás v cca 9:00 (někoho max. v 10:00), vše s bezproblémovou samozřejmostí, nikdo neměl potřebu zdůrazňovat, že musíme čekat do 12:00 či 14:00, jak je jinde zvykem. Zatímco obrázky v katalozích vždy vykreslují každý hotel nesrovnatelně lépe, než jaká je skutečnost, v případě tohoto hotelu je realita mnohem lepší.

Hodnocení stravy

Tady bych řekl, že na egypské poměry výborná úroveň. V jednom týdnu dvakrát krevety, kraby,... Ryby, steaky každý den. Obrovský výběr všeho. Z ovoce vždy jablka, hrušky, žlutý nebo červený meloun, datle banány. Často k tomu meruňky, hrozno, .. Je zcela nemožné ochutnat vše. Večeře jsou tématické (sea food, egyptská kuchyně, rustikální, francouzská, mexická,... vše se střídá po 14 dnech. Jste-li na 14 a méně dnů, nebude se vám jídlo příliš opakovat. Zmrzlina vždy u oběda a večeře. První hotel, kde jsme kdy v EG byli, kde umí míchat koktaily a znají míru alkoholu do nich. Výborné jsou ovšem také dětské koktaily. Mám-li zmínit nějaké mínus, tak to je za nás bílé a růžové víno, naopak ovšem právě ty koktaily a pivo nám to bohatě vynahrazovaly. Součástí AI je také návštěva tématických restaurací (rezervace den předem) a to egyptské, indické, thajské a italské. S ohledem na výběr a naši maximální spokojenost v hlavní restauraci, jsme nakonec vyzkoušeli jen egyptskou, jídlo bylo skvělé.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Skutečnost, kterou v Česku neumí prodat, je to, že se jedná o klubový hotel německého turistického gigantu TUI . To mimo jiné znamená, že v hotelu pracuje cca 30 animátorů z několika zemí (Brazilci, Ukrajinci, Němci, Rakušané...) . Od rána do noci běží nějaký sportovní nebo společenský program., např. nordic walking, strečink, pilates, aerobic, zumba, aqua aerobic, agua zumba, spinning, aqua zumba, skákací boty, tenis, fotbal, součástí AI je půjčení kajaku, surfu, .ukázkové hodiny potápění, boccia, lukostřelba,... Všichni animátoři mluví německy a anglicky, popř. rusky. Vždy se snaží maximálně jednoduše vše vysvětlit. Animátoři se také starají o večerní program. V amfiteátru jsou výborná show, byli jsme překvapení tanečními výkony, kostýmy,.. organizuje se beach party, pool party.... k tanci hraje živá hudba, večer běží fotbalové, volejbalové turnaje... nic není ošizené, vše je na úrovni. Je škoda, že Češi těchto aktivit využívají minimálně. Co nás pobavilo, pokud cestujete sami a chcete poznat lidi, komunikovat, jsou tam dvě animátorky, které se specializují právě na tyto indiv. turisty a zapojují je. Výborně fungoval dětský klub (několik animátorů se staralo o děti od rána do večera, jsou mezi nimi dvě Češky). Několik bazénů, tři tobogány, jeden bazén s klidovou zónou pro dospělé (od 16 let) Široko daleko kolem hotelového komplexu nic není, jen poušť. Poušť je hornatá a vytváří nádherné scenérie. Areál hotelu je obrovský a je v něm vše. Naopak, když jsme viděli okolí některých hotelů, říkal jsem si, není nad hotel na samotě.) Hotelová pláž je podél laguny. Lidé mají tendenci vzít si brzy ráno ručník a obsadit místa na pláži, v sedm ráno je většina lehátek v první linii obsazená, ale přijdete-li kdykoliv později, vždy místa najdete, lehátek a slunečníků je tam opravdu spousty. Laguna je písčitá, pás pláže kolem ní oblázkový, boty do vody jsme nepotřebovali. Ráno je voda v laguně příjemná, zdánlivě chladnější, odpoledne je voda úžasně teplá. Pokud se stane a nefouká žádný větřík, z laguny se stává doslova vana s horkou vodou. Podél laguny dál na otevřené moře vede molo. Na konci června, bohužel, poměrně často červená vlajka a vítr. S ohledem na lagunu a sportovní aktivity v hotelu nám to nijak nevadilo, pár lidí šnorchlovalo za každého počasí.

Hodnocení personálu hotelu

Personál hotelu ochotný, milý a usměvavý. Nevím, jestli někoho v Česku napadá řešit, jestli u nás v restauraci má dát číšníkovi spropitné, pro většinu národa je to samozřejmé ( myslím si). Pak nerozumím, proč tady se vedou debaty na téma, zda v Egyptě něco dávat či nedávat... a zda byl číšník ochotný a usměvavý. Nevím, letos jsem si nějak víc všímal našich spolucestujících a bohužel byl docela zaskočený. Každý se už naučil říct one beer, one cola... skvělé. Je ovšem smutné, že většina Čechů k tomu neumí říct prosím, děkuji, usmát se. Jak pak může někdo chtít, aby se na něho číšník usmíval? Totéž platí o zdravení. Cestou na letiště nabíráme lidi z jiných hotelů, plno z nich nastoupí do autobusu a neumí pozdravit....

Celkový dojem, přístup personálu

Byli jsme v Egyptě několikrát a jsme už docela rozmazlení klienti, ale ještě se nám nestalo, abychom neměli co vytknout, vše bylo dokonalé. Vřele doporučuji, jeďte, nebudete litovat!!!

Fotogalerie

Další recenze hotelu