A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Melia Sharm 4* - Melia Sharm

Hodnocení ubytování

Na hotel jsme přijeli kolem 6h. ráno, na recepci jsme hned dostali pití, pásky a od 7h. jsme mohli na snídani. Pokoje byly kolem 11hodiny. Při odjezdu jsme pokoje museli vyklidit do 12.h., ale pásky nám nikdo nestříhal, takže služby jsme využívali až do úplného odjezdu z hotelu. Při příjezdu jsme vyplňovali karty a už tam bylo uvedeno číslo pokoje. Všichni Češi (ač z různých CK) jsme byli ubytováni v bloku 5, což je sice výhled do zahrady, směrem na vedlejší hotel Melia Sinaj, ale kousek od jídelny, bazénů i pláže, přitom klid, není to špatné místo na ubytování. Standardní pokoje jsou pravděpodobně v celém hotelu stejné, jsou pěkně zařízené a prostorné. V některých zahraničních recenzích se píše o tvrdých matracích v posteli, ano je to skutečně tak, někomu to vyhovuje, jinému ne. V pokoji je dostatek úložných prostor, lednice docela tichá, při příjezdu je v ní velká voda, cola a fanta. Pak už nic nedoplňují. S vodou není problém, balená voda je bez omezení ve všech barech. K dispozici je také rychlovarná konvice, čaj a káva. Jestli toto doplňují netuším, nic jsme si nevařili. Klimatizace je centrální. V koupelně je vana, sprcha nad ní je bohužel napevno. Nad vanou je i šňůra na prádlo.

Hodnocení stravy

Strava, tak to je největší oříšek mojí recenze, tady skutečně nevím, co napsat. Když napíšu, že strava byla exkluzivní, bude to v určitých směrech pravda, když napíšu, že to byla docela tragédie, bude to pravda také. Každý máme jiné chutě, jsme jinak nároční, někdo je gurmán, jiný jí, aby neměl hlad. Takže v tomto hotelu si pravděpodobně nijak zvlášť nepochutnáte, ale ani nebudete trpět hlady. Tedy pokud vám nebudou chybět svačinky, protože ty tady nejsou. Jídlo v rámci all.incl. je poskytováno jen v hlavní jídelně, vše ostatní je placeno. Takže i na oběd musíte dovnitř. Pití je k dispozici v lobby, 24hodin denně, v baru u bazénu a v baru na pláži. Ty fungují od 9h. do západu slunce. Ale mezi 9.a10h. ráno vydávají pouze balenou vodu. Všechny nápoje jsou pouze s obsluhou, džusy z krabice, běžné nealko z láhví, pivo čepované nebo na pláži plechovky 0,33l., víno pitelné, alkohol dobrý snad jen do míchaných nápojů, samotný brrrr. Uvnitř jsou nápoje samozřejmě do skla, venku do pohárků z čirého plastu, vypadají jako skleněné. Nikde žádné kelímky nebo plastové lžičky. Káva a čaj do porcelánových šálků, presso do šálku na 2hlty, výborné. Čaj je všude jen černý Lipton, jiný nevedou. Nikde žádné fronty. Pozor, na nápoje v barech se vypisují a podepisují účtenky, nic se neplatí, ale je to docela otrava.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel je architektonicky velice pěkně vyřešený, areál není velký, všude je blízko. Zvenku i uvnitř vše vypadá jako na fotografiích. Převýšení mezi pláží a hotelem tady sice je, ale není nijak hrozné, dá se v pohodě přecházet mezi pláží a bazény, do jídelny ze všech stran kousek. V hotelu jsou dva komplexy bazénů, ten pod hlavní budovou byl za našeho pobytu téměř prázdný, většina lidí byla u spodního. Tady bylo blíže k pláži, byl tady bar, výdej osušek a hrála hudba. Na pláži hudba nehraje. Bazény jsou velké, jsou u nich slunečníky, stolečky, dostatek lehátek a ve většině bazénů je hloubka 14Ocm. Pláž je prostorná a je na ní minimum lidí. Možná proto, že se tady nedá moc koupat. Při přílivu je vody sotva po kolena, při odlivu moře připomíná vypuštěný rybník. Teď byl odliv v poledne. Obsazena byla jen lehátka v blízkosti baru a u mola. U mola je písčitý vstup z pláže do moře. Molo končí u korálového útesu, tady je hloubka podle odhadu 1Om???? Plavat a šnorchlovat se musí souběžně s útesem, tj. vpravo nebo vlevo, nedá se směrem na otevřené moře, to už píská plavčík a samozřejmě se nedá směrem k pláži. Nepotápím se, tak nedokáži dobře poreferovat, ale už jen podívání z mola je úchvatné. Podle ostatních šnorchlistů, super. Pozor, plavat se dá jen z mola, takže kdo se bojí nebo neumí plavat, v tomto hotelu si moře moc neužije. Hotel je otočen tak, že tady docela dost fouká, hlavně nahoře u bazénů, v létě je to příjemné, ale může to být problém v zimě. U hotelu Melia Sinaj, což je jen kousek, ale za rohem, je o poznání větší horko. Na pláži není WC ani sprchy, nejbližší WC u diving centra, sprchy jen u bazénu.

Hodnocení personálu hotelu

Personál hotelu bez problémů, ochotní, slušní, na egyptské poměry docela zdrženliví. Ani nabízeči různých masáží a výletů nejsou vlezlí. Barmani velice šikovní, dělají naprosto exkluzivní koktejly, alko i nealko. Animátorů tady zatím moc nebylo, od června nastoupili další. Organizovali cvičení, ráno strečink, pak tance, aquagym, beachvolejbal, vodní pólo, v podvečer jóga. Večerní program probíhal uvnitř, v sále pod recepcí a byl takový docela decentní, spíš pro střední generaci. O večerním životě v hotelu moc referovat nemůžu, protože jsem docela brzo odpadla

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel byl za našeho pobytu obsazen asi ze 2/3. Nejvíce určitě Rusů, ale byli velice slušní. Pak Poláci, Italové, Angličani, Němci, pár arabských rodin, Čechů nás tam bylo asi 15. Hotel je celkově velice klidný, pohodový, relaxační. V okolí hotelu toho moc není, před hotelem nic, v blízkosti žádné obchody. Kolem pláže vede chodník, v noci osvětlený, vpravo se dá jít kolem sesterského hotelu Melia Sinaj, dále kolem takové části s rozestavěnými soukromými objekty a pak cesta končí. Na druhé straně je rozestavěný hotel, tady chodník není večer osvětlený a je zavátý pískem, ale pokud tuto část překonáte, tak dojdete až někam za hotely Baron, což je cca 2-3km. Do hotelu Melia Sinaj se dá jít na rozhlednu „maják“ , pustí vás tam, ale nesmí to být v době jídla, protože se prochází přes hotelovou restauraci. Jak jsem psala, hotel je na první pohled velice pěkný, je rok v provozu, ale hotely v Egyptě stárnou docela rychle. Pokud se podíváte pozorně, zjistíte, že sem tam něco už odpadává, nefunguje, chybí. A jeden bodík bych možná srazila i za čistotu. Ale pořád je to hotel na poměrně vysoké úrovni. Když vezmu v úvahu cenu, za jakou jsme pobyt v rámci LM koupili, tak určitě kvalita převyšovala cenu a za ty peníze nemám nárok si na cokoliv stěžovat. A jaký je můj celkový dojem? Hotel se snaží zachovat úroveň, ale tak trochu ztrácí dech. Což může být způsobeno finanční krizí z nedostatku turistů. Každopádně určitě stojí za to, jej navštívit.

Fotogalerie

Další recenze hotelu

Spokojenost rybin   25.08.2011
Velká spokojenost Dagmar Blažková   24.11.2010
Dokonalost fave2   25.09.2010