A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Morgana Beach Resort 4* - Už dost nesmyslných \"recenzí\" níže!

Hodnocení ubytování

Po svém včerejším návratu z tohoto hotelu a po přečtení níže uvedených recenzí musím zareagovat. Skutečně nevěřím tomu, že by se situace na hotelu během týdne změnila když né o 180, tak minimálně tak o 100 stupňů. Takže nejprve: jak já, tak přítelkyně jsme byli naprosto spokojeni. Pokoj v "domečku" přímo na pláži s výhledem na moře (bez jakéhokoli bakšiše), vybavený sice starším, ale nijak potlučeným nábytkem, koupelna naprosto čistá, klima jednoduchá a dokonale funkční ( i když trochu hlučnější). Vždy čistě uklizeno včetně "zvířátek" z ručníků. Jediný problém jsem si způsobil vlastní blbostí, když jsem se neseznámil s obsluhou trezoru a ihned si ho zabouchl. Po nahlášení na recepci byl tento problém bez dalšího urgování večer odstraněn. Jestliže má někdo po půl hodině čekání potřebu okamžitě vše ohlašovat znovu a zvyšovat hlas, moc rád bych viděl jeho pracovní nasazení v zaměstnání - jistě kmitá od rána do večera jako pružina.

Hodnocení stravy

Musím uznat že poněkud slabší stránka hotelu - nicméně určitě né v tom smyslu, že by se někdo "NENAJEDL" a musel to řešit rybolovem - tohle s prominutím může napsat pouze dement. Jídla je dostatek, či spíše přebytek, čehož náležitě využívají hosté (především arabsky mluvící) odnášející si narvané talíře, aby poté polovinu či více nechali ležet. Je ale pravda že pokrmy (především při obědě) se hodně opakují a chu´tově jsou někdy pro Evropana poněkud nezvyklé. Nicméně vybrat si a přecpat se lze vždy, a večeře (s obdenním grilováním) i snídaně jsou vcelku vydařené. Ovoce na příděl či jeho nedostatek..? Za jedenáct dní se vystřídaly pomeranče, jablka, banány, meloun, datle, papája, hroznové víno...je to málo? U podnosu stojí číšník který vám nabírá na talíř - a to do té doby dokud talíř držíte. A není problém dojít si třeba desetkrát. Jinak vše včetně ovoce a zeleniny je neustále doplňováno (u večeře skutečně až do deseti hodin, kdy je už jídelna skoro prázdná). Potkat šváby nebo něco takového je podle mě nesmysl, personál kmitá, čistí, utírá, prostírá stoly atd atd. Někdo si možná bude stěžovat na fronty - nejvíce sjme čekali tak 10 min, ale při odhadované kapacitě hotelu cca 800 lidí to myslím jinak nejde. V restauraci vám také jídlo nepřinesou hned, že. Největší nesmysly jsem se dočetl ohledně pití - viděl jsem člověka, kterému odmítli dolít další nápjsme oj - ovšem až ve chvíli kdy už měl před sebou PĚT plných kelímků. Někdy u večeře vám dali nápoje dva (ale bylo to málokdy, obvykle kolik jste si řekli, tolik jste dostali) s tím ať přijdete znovu - je v tom nějaký problém? Vodu bylo možné čepovat z celkem pěti barelů, sice do PETek to bylo zakázáno, ale přesto jsme pár lidí viděl a nikdo jim nic neřekl. My jsme to řešili přenášením vody v kelímcích (tak 4 ks) do lahve. takže zase netuším co na tom komu nevoní. Je logické, že pokud je např. v plážovém baru napíchnut čestvý barel vody nebo čerstvá lahev, nebude to okamžitě studené. Pro někoho je to ale asi nepochopitelné. na konec musím pochválit místní vynikající a vždy perfektně vychlazené čepované pivo.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Lehátek na pláži dostatek (pouze pokud jste chtěli konkrétní místo, bylo lépe zabrat si jej dřív), o pláž se starali dva až tři hoši, kteří tam pendlovali od rána (úklid cca od 6 hod) až do večera (asi do sedmi). Vyhledali vám lehátka, donesli podložky (pravda, někdy od písku - bylo lépe vybírat si je sám), upravili vypujčené ručníky, a dále pak celý den sbírali vajgly, naházené tam od nikoho jiného než hotelových hostí, i když vám nabízeli i popelníky, a desítky kelímků stejného původu. Dokonce jsme viděli že ve volnějších chvílích vybírali z písku i větší kameny. I když jsme lehátka třeba na dvě - tři hodiny opustili, nikdo nám je nezabral a taky se nikdy nic neztratilo ( a to jsme tam pak už nechávali i cennější věci). Vstup do moře přes molo bezproblémový - pokud se zrovna někdo nepostavil doprostřed dvou posledních schodů a pět minut tam nelamentoval jak je to moře ( naměřeno 28 stupňů) studený. Boty do vody opravdu nezbytné, podloží je dost ostré. ve vodě vskutku živo - poměrně hodně perutýnů ( v bezpečné hloubce, ale noční koupele bych se bál), tisíce různých ryb, viděli jsme i želvu a velkého rejnoka. Bohužel projíždějící lodě občas nasypou do vody nepořádek - různé igelity a tak, které vlny někdy přinesou s sebou. Hodně času jsme také strávili ve výborném hotelovém bazénu, dokonce i s barovými stoličkami. Pokud si tam někdo nanosí nápoje a potom kelímky nebo zmrzlinu nahází do vody, nemyslím že by to opět byla vina personálu.

Hodnocení personálu hotelu

jak již jsem naznačil, nezbývá než před nimi smeknout. Fungovat v plném zápřahu od sedmi ráno do deseti do večera, a přitom se až do konce usmívat a být příjemný....já bych to rozhodně nedokázal. Chvíli jsem si i myslel že to pouze hrají, ale tohle se asi nahrát nedá. samozřejmě že občasný dolar navíc ještě jejich už tak vysokou ochotu trochu namotivoval. Ale i bez něj nemám co vytknout. Velmi se mi zamlouvala jejich vstřícnost, snaha se seznamovat atd. - ale nesetkali jsme se s žádnou dotěrností - např. někteří nabídli svůj produkt (masáže, výlety atd.), chvíli u vás poseděli, popovídali si odkud jste, jak se máte atd., poté odešli a každé další setkání vás pozdravili, plácli si rukou, ale už vám nic necpali. Zmínit musím také výborný a skutečně akční animační tým, složený z asi sedmi mladých lidí, fungujících taktéž celý den - strečing, vodní aerobik, tance u bazénu, volejbal, šipky, vodní pólo + večerní program. kdo nechtěl dovolenou jen roválet, měl na výběr spoustu vyžití.

Celkový dojem, přístup personálu

Opravdu recenze nadepsané "Už nikdy více!" ( tak jako jsme to koneckonců slyšeli od jednoho pána který s námi musel vystát frontu na letišti, která byla nad jeho nervy) nechápu - nebo spíš lidi kteří tam ty nesmysly vyplodí. Jistě - kdo jede na dovolenou s tím, aby našel co nejvíce chyb - najde je. A potom se v Čechách na netu může rozšoupnout a předvádět jak bylo vše nedokonalé, nevyhovující, jak by to udělal mnohem mnohem lépe - a cítit se přitom jako král. Kdo si jede na dovolenou odpočinout, užít si krásného moře a nádherného hotelu, bude naprosto spokojen, tak jako my a myslím že i všichni "normální" lidé. S pozdravem Ing. Petr Holata.

Fotogalerie

Další recenze hotelu

Krásný hotel i prostředí Eva Jungová   28.10.2010
Hezká dovolená Jakub   27.09.2010
Naše 6. dovolená v Egyptě Helena Šrajerová   24.09.2010
krása+rozčarování   22.09.2010
Pěkný   14.09.2010
Pěkná dovolená   13.09.2010
Nádherná dovolená Petra Rampírová   12.09.2010