A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hodnocení ubytování

Na hotel jsme přijeli kolem 6. ráno a už v půl 8 jsme byli ubytováni. Bydleli jsme v bloku 4 s výhledem do areáluna bazén a částečně i k moři. Pokoj jsme dostali rovnou bez jakéhokoli bakšiše. Bloky 1-3 mají všechny pokoje s výhledem pouze do areálu, u bloků 4-6 mají do areálu výhled pouze pokoje s lichým číslem(dvojčíslím) na konci, všechny sudé pokoje mají výhled "do zdi". U bloku 9 to je také tak, bloky 7 a 8 bohužel nemám prozkoumané. Snad to někomu pomůže lépe se zorientovat v tom, jaký pokoj upřednostnit při případné výměně. Bloky 1 a 7 jsou nejblíže recepci, bloky 6 a 9 nelblíže pláži. Pokoj byl každý den uklizený, pravda zařízení mírně opotřebované, ale ono to ani jinak při té frekvenci obsazenosti asi nejde. Hotel je velmi žádaný a neustále plně obsazený. Přistýlkou u nás bylo stejné dvoulůžko pro dceru jako jsme měli my s manželem, ale viděla jsem na nových fotkách, že někde je přistýlkou i drátěné lehátko, tak nevím.

Hodnocení stravy

Jídlo můžu porovnat s loňským rokem, kdy jsme byli v Egyptě poprvé a téměř se nelišilo. Snídaně se neobměňovaly vůbec, ale bylo tam takových možností, že bylo snadné dát si každý den něco jiného - vždy pečivo, světlý a tmavý toustový chléb, možnost jeho zapečení, vajíčka, omelety na přání, párečky, vařené opečené brambory, spoustu sladkého pečiva, ovocné a zeleninové saláty, tvrdé sýry(4 druhy), croissanty a palačinky polité hořkou čokoládou nebo nutellou, 3 druhy džemů normálních a další 3 druhy dia džemů, cornflakes,fazole, mléčná rýže. K pití různé studené nápoje, čaj(několik druhů), rozpustná káva, kakao, mléko. Cukr dia, bílý i hnědý k dispozici po celém hotelu. Obědy buď v hlavní restauraci (vždy hranolky, různě upravené brambory nebo rýže, 2-3 druhy masa nebo ryb-každý den se obměňují a těstoviny podle přání, opět zeleninové saláty, studené i vařená zelenina, ovoce a vynikající zákusky) nebo v baru u bazénu-gyros a nějaké hlavní jídlo nebo v baru na pláži-hlavní jídlo, gyros, palačinky a výborná pizza na přání. Večeře s výjimkou neděle v hlavní retauraci - také bohatý výběr, tematicky zaměřené, i rúzně oblečení číšníci, ob den červený meloun, který jsme třeba loni neměli ani jednou. V neděli slavnostní orientální večeře venku u bazénu. V hotelu několik barů - na recepci, 2 u bazénu, 2 na pláži, Café de Makadi každý z barů s různou otevírací dobou, kterou si barmani bohužel někdy sami zkrátí a zavřou. Také fungují restaurace v rámci AI i mimo. Do té mimo AI neustále někdo láká(jmenuje se Xclusive), ale je v ní pořád prázdno.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Pláž hotelu je opravdu malá, lehátka nacpaná hodně vedle sebe. To spolu s odlivem, kdy se musí jít dál do moře je jediné mínus. Ostatní ale vše vyváží. Vstup do moře je pozvolný, dá se najít i písčitá cesta, ale jinak jsou tam kamínky a malé korály, boty měl málokdo, dá se to bez problémů bez nich. Super i pro malé děti, které si mohou stavět z písku hrady a hrát si na břehu. Na plavání musí jít člověk trošku dál, aby našel hloubku. Obrovskou výhodou je tady ničím neohraničená možnost koupání, dá se plavat i docela daleko od břehu (není to bójkami a sítí ohraničený půlkruh jako jsme viděli u sousedních hotelů cestou do Makadi). No a potom ten překrásný podmořský svět. Loni jsme také měli u hotelu korál, ale byl spíše polomrtvý a ne moc barevný. Jeli jsme se tedy na výlet potápět s bombami na otevřené moře, abychom toho viděli více. To jsme letos vůbec nemuseli, protože stejná nádhera nás čekala letos přímo u hotelu. Několik krásných korálů různé velikosti jak u naší pláže, tak u vedlejšího Fort Arabesque a nalevo u rozestavěného hotelu veliký bezkonkurenční korál. Hrajou všemi barvami, je v nich spoustu malých i větších ryb, našli jsme perutýny, rejnoky i murénu. Máme vyfoceno, snad se mi podaří přidat fotky. Dcera ocenila hlavně bazén, který prochází téměř celým areálem, je krásně čistý, udržovaný, bez problémů fungovaly i tobogány.

Hodnocení personálu hotelu

Personál hotelu je klasický, arabský- samý úsměv, srandičky, nic není problém, vše je OK. Je fakt, že se nám rozbila sprcha, zašli jsem za managerem hotelu, který sedí na recepci a za půl hodiny byla sprcha opravená. Všichni se v těch vedrech otáčí, kmitají ke spokojenosti hostů. Nejvíce jsme pobývali v baru dole na pláži, barmani úplně super, za nějaké to všimné nosili k lehátkům, do vody a navíc si i přesně pamatovali, co pijeme. Bez chyby byl i animační tým, byly v něm i 2 Češky, ale jedna z nich se včera vrátila domů, Vanda, která byla s dětmi v miniklubu, což byla obrovská výhoda, protože v hotelu je spousta Čechů a děti jí bez problémů rozuměly. Zůstává tam ale Tereza, která je také super, moc příjemná slečna. Co nám vadilo, byli vlezlí prodavači u hotelové recepce, každý den na všechny pokřikovali a lákali je do svých hodně předražených obchodů, ale to k Egyptu patří. Co se týká nákupů, tak nakupovat se dá v Makadi, kam je to tak 20 minut přes sousední hotely, ale i tady je to drahé. Nejlepší nakupování je v Hurghadě, stejné věci až o 2/3 levnější. Dovézt se tam můžete hotelovým busem - 5 EUR na osobu ne bo hotelovým taxi za 20 EUR tam i zpět. Dioporučuji taxi, protože máte víc času na nákupy, autobus jede zpět za 2,5 hodiny, taxi podle domluvy a když si domluvíte při placení na hotelu i čas zpátečního odjezdu, tak neplatíte ani za každou hodinu čekání 3 EUR, i když to na vás budou zkoušet, ale to se platí jen, když tam na vás taxi čeká, protože nevíte, kdy pojedete zpět. V Hurghadě je nejlepší nakupování ve státním obchodě Cleopatra shopping, máme vyzkoušeno z loňska. Jsou zde pevné ceny, natištěné na zboží a nikdo vás donekonečna nepřemlová k nákupu, i když ono smlouvání na ulici má také něco do sebe :-) a určitě to chce také vyzkoušet a ty ceny jsou někdy úplně kouzelné.

Celkový dojem, přístup personálu

Celkový dojem z hotelu je kladný, moc se nám tam všem třem líbilo, ani po těch 14 dnech se nám nechtělo domů. S cestovkou jsme neměli vůbec žádné problémy, delegát byl velmi ochotný.

Fotogalerie

Další recenze hotelu