A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Regina Resort 3* - Nevěřte všemu, co se povídá. Fajn dovolená!

Hodnocení ubytování

Po přečtení všech možných recenzí na nejen českých, ale i slovenských, polských a britských webech jsme měli opravdu strach, co nás čeká. O to mileji jsme byli překvapeni! Nesetkali jsme se prakticky s ničím, na co si ty spousty lidí stěžovaly. Hotel je menší, skromnější, klidnější. Nefungují tam žádné animační programy, nehledejte v pokojích leštěný mramor a mahagonový nábytek, nečekejte pětihvězdičkový servis ve dvouhvězdičkovém hotelu. Pokud si jedete odpočinout za opravdu více než rozumné peníze a nejste notoričtí stěžovatelé a jste realisti, co nečekají moc muziky za málo peněz, nemůžete být nespokojení. V hotelu vše funguje, recepce, lobby bar, bar u bazénu. Denně se uklízí na pokojích. V pokoji je WC, sprcha, umyvadlo, skříň, 2-3 postele, TV, klimatizace, balkon. Většina pokojů má výhled buď na moře nebo k bazénu. Nebyl problém se při nespokojenosti přestěhovat (ale nikoho z nás se to netýkalo. Bylo nás tam 6 z CK Exim a nikdo si na pokoj nestěžoval, někteří lidi z BlueStyle problém měli). Pokud vám vadí, že stolek má uražený roh, sprcha má střídavý tlak nebo na nedávno vymalovaných zdech jsou fleky od rozpláclých komárů, připlaťte si a jeďte jinam. Pokud vás tohle nutí se jen pousmát a neřešit, klidně do toho! V pokoji jsme se nesetkali s žádnou plísní ani havětí (mimo pár komárů), asi je třeba bydlet v patře, takže dopouručuju vyžádat si pokoj v patře. Na klidnou dovolenou pro nenáročné normální lidi bohatě dostačující, stejně v pokoji člověk netráví moc času. Byli jsme v Egyptě popáté a myslím že pokoj srovnatelný účelovostí a funkcionalitou s 4* hotely.

Hodnocení stravy

Jednoznačně doporučuju all inclusive. Většina lidí ho tam měla (Exim nabízí možnost PP/AI). Příplatek vychází na cca 180Kč/den a to je za oběd navíc + hlavně neomezený přísun nápojů určitě výhodné, vzhledem k tomu, že jinak 1.5L vody stojí 2USD, 0.33L coly také atd. Strava je trochu jednotvárnější, no a co? Jste ve dvou hvězdách, je to malý hotel, čekáte kaviár a lanýže? Každý den jak na oběd, tak na večeři jsou dva až tři druhy masa (vždy jedno kuřecí a jedno hovězí či ryba, popř. hovězí játra) plus rýže, těstoviny, pečená zelenina, občas navíc brambory, dále pak čtyři druhy pečiva a sladkosti. Nečekejte třicet druhů dortů, jako někde v 5*, ale určitě jeden dort, jeden koláč, nějaké zákusky, pudingy, sladké pěny + žlutý nebo červený meloun čekat můžete, vždy. K tomu asi osm druhů salátů, rajčata, okurky, mrkev atd. Nevěřím tomu, že člověk, co se nejel přejídat a přibrat 10kg, není schopen si vybrat pokaždé něco. Samozřejmě, pokud si naložíte každý den úplně všechno, tak se vám to bude zdát jednotvárné, ale to je jiný příběh. Co se týče snídaní, tak jsou sice stále stejné, ale platí totéž - nedávat si vždy všechno. Jsou k dispozici omelety, palačinky, dva džemy, vejce na tvrdo, sýr, salám, tvarohová pomazánka, fazole, nějaké saláty, okurek, rajče, několik druhů sladkého a nesladkého pečiva. Byli jsme tam 11 dní, 3x denně a hlad jsme nikdy neměli. Jídlo bylo chutné, nikdy zkažené nebo nedovařené. Není co vytknout. V rámci all inclusive jsou samozřejmě k dispozici nápoje. Nalévají se do 1.5dcl kelímků, jako téměř všude v Egyptě v posledních letech, ale nic vám nebrání dát si těch kelímků 10 za sebou, že... Trochu nevýhodou je, že k jídlu nedostanete pití přímo v restauraci, ale musíte si zajít asi 5 metrů před restauraci do lobby baru pro pití a přinést si jej. Dá se na to zvyknout. Nápoje jsou běžné - cola nebo fanta, případně voda. Z alkoholu je k dispozici pivo, asi i víno, nezkoušeli jsme, vodka, whisky, ouzo a rum místní výroby. V libovolných kombinacích s nealko (především rum+cola doporučuju) v libovolném množství v lobby baru mezi 11:00 a 23:00 a v baru u bazénu 11:00-17:00. Nefunguje bar na pláži. A i kdyby fungoval, není zahrnut v ceně all inclusive! Což ostatně není problém, protože k baru u bazénu si dojdete během 1 minutky z pláže.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

V okolí není nic :-). Hotel je přímo na pláži a konec. Vedle je hotel Swisscare, ve kterém bylo max. 10 hostů, dále pak jeden zavřený a několik nedostavěných hotelů, odhaduju tak 4-5km městečko Nuweiba City. Na druhou stranu 1km hotel Elaria a 2.5km Hilton Nuweiba, 3km přístav Nuweiba Port. Jinak jen hory, poušť, moře a klid. Nakupovat se dá buď v předražených obchůdcích přímo v hotelu nebo v Elarii či Hiltonu, popřípadě vyražte na trh do Nuweiby taxíkem za několik dolarů (když je vás víc, tak 2USD/os. tam i zpět není problém). Pláž je dostatečně velká, nijak neohraničená, písčitá. Lehátek a slunečníků byl dostatek, ale byla obsazena pouze třetina až polovina hotelu, dovedu si představit že při plné obsazenosti nemusí stačit, což je ovšem problém úplně všech hotelů. Šli jsme se projít do Hiltonu a tam ač byla obsazena jen taky sotva polovina hotelu, v 10 dopoledne nebylo na pláži jediné místo. Pláž je vcelku uklizená na egyptské poměry, lehátka, matrace a ručníky vám ochotně nachystá beach boy, nebo si je vezmete sami. Vstup do moře je různý, záleží kolik je vody. Při odlivu občas vysychají obrovské pláně, při přílivu bývá i 1.5metru kousek od břehu. Dno je písčité, občas malé či větší kameny, dále pak korálové podloží a dlouhý korálový útes. Na šnorchlování naprosto ideální, útes se táhne podél celé oblasti a ryb různých velikostí a barev jsou k vidění miliony. Boty do vody bych asi pro jistotu doporučil, na šnorchlování jsou nutnost (nebo mít ploutve), aby se člověk dostal až k útesu. Pokud vám stačí se válet v teplé vodě kousek od břehu, dá se bez bot obejít. Na pláži Vás občas budou přemlouvat k jízdě na velbloudovi nebo nabízet náramky atd. místní beudíni, ale nic hrozného to není. Jinak máte klid. Nekrade se (nechávali jsme tam celý den i nehlídaný fotoaparát nebo klíč od hotelu a nikdy se nic neztratilo), ale víme, že to je o lidech...

Hodnocení personálu hotelu

Personál naprosto pohodový a profesionální. Alespoň z našeho pohledu. Byli lidi, co si stěžovali, ale to asi dost souvisí s povahou člověka. Pokud jedete do arabské země, je třeba se připravit na trochu jiný přístup. Pokud s tím počítáte, je to v pohodě. Stačí se usmívat, vše řešit v klidu a nemáte problém. Barmani, číšníci, uklizeči i recepční ochotně pomohli, pokaždé zdravili, děkovali a vše bylo v pohodě. Bez bakšiše! Nechávali jsme asi 2x za pobyt dolar v pokoji, popř. pár bonbonů a oplatků pro uklizeče, jinak nikdy nic. Není pravda, že nikdo neumí anglicky! Právě naopak, v podstatě všichni umí anglicky, většinou i rusky. Na recepci stoprocentně, barmani taky slušně, číšnici a uklizeči zvládají základy. Většina čechů bohužel používala výhradně češtinu, takže se nemůžou divit, že občas může vzniknout nejasnost. Každopádně, takhle vstřícný a milý personál jsem v Egyptě zatím nepotkal (a to nejsem teenagerka, kterou by všichni egypťani chtěli sbalit a proto by hodnotila personál neobjektivně).

Celkový dojem, přístup personálu

Překvapující, pozitivní a bezproblémový. Je to všechno v lidech. Během našeho pobytu ve stejnou dobu ve stejném hotelu většina Čechů sepisovala reklamační protokoly, za to my ostatní jsme byli naprosto spokojení. To se dá vysvětlit asi opravdu jen odlišností v povaze a v nerealistických očekáváních. Pokud by si lidé přečetli recenze na webu a pořádně katalog, pak by si nemohli stěžovat. Pro příklad mohu uvést, že nějací lidé s polopenzí si stěžovali na to, že nemají zdarma vodu během dne... a kde v Egyptě mají??? Někdo zase reklamoval, že jim kdosi kdesi řekl, že jde o ***+ kategorii... ve smlouvě i v katalogu je to **+, u BlueStyle ***, oficiální kategorie je **. A takto se dá pokračovat. Ano, vždy se najdou lidé, co nebudou spokojení. Ale takoví lidé by neměli jezdit do hotelu této úrovně a měli by si zaplatit o 5 tisíc na osobu více za Hilton nebo 8 tisíc za Sofitel. Pro nás ostatní co neřeší nějaké drobky na stole, plastové kelímky, upadlé kachličky v bazénu či někdy nevyleštěná zrcadla a chtějí si dovolenou v klídku užít v překrásném prostředí, krásně si zašnorchlovat, případně zpestřit výletem do Izraele či Jordánska, je to dobrá volba!

Fotogalerie

Další recenze hotelu

příšerný   02.10.2010
strašný manž. Janečkovi   02.10.2010
Fajn dovolena   30.07.2010
Hnuj nade vše Adamczyk Petr   01.07.2009
regina resort Nuweiba machna   05.05.2009