A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Royal Azur 5* - Odpočinek a relax

Hodnocení ubytování

Hotelový areál není rozlehlý, ať jste kdekoliv, všude je to kousek. Přiletěli jsme v 7:00 hodin ráno, bez problémů jsme ihned dostali přidělené pokoje a mohli si začít užívat. Když mi v hotelové recepci ukázali na plánku naše pokoje, byly samozřejmě na stranu k sousednímu rozestavěnému hotelu. Zeptala jsem se, zda by je bylo možné vyměnit za nějaké na bazénovou stranu, bez problémů zjistili, že další den budou dva pokoje vedle sebe na bazénovou stranu volné, a že je máme k dispozici. Poté co jsme se ubytovali v našich "horších" pokojích, jsme zjistili, že stavba naproti vůbec nevadí, pokoje byly hezké, stavba je tichá (většinou se tam jen tak poflakuji a dělají velmi pomalu a jen pár hodin denně). Mezi ní a hotelem je kus zahrady a palmy, stavba nám nijak nevadila a naopak jsme pak ocenili klid večer, máme dvě děti, které chodily brzy spát a animační programy je nerušily. Měli jsme dva pokoje dvoulůžkové s přístýlkou, chtěli jsme sestěhovat do jednoho pokoje obě přistýlky, aby děti nebyly rozdělené a bez problémů zařídily. Co se týče vybavení pokoje, máte tam vše co potřebujete. Je prostorný, měli jsme vlastně dvě dvoupostele a ještě byl mezi nimi noční stolek. Na pokoji je televize (děti ocenily satelitní vysílání stanice Jetix), minibar (minilednička doplňovaná každý den o 2 láhve vody, sprite a colu), velká skříň, různé poličky, odkládací prostor. V koupelně vana, umyvadlo a záchod se sprškou. Co se vybavení týká, souhlasím s ostatními, co tady psali recenze, že si nedovedu představit, že taková koupelna kdy dosahovala úrovně 5*. Obklady na křivo, spáry od oka....ale to vše jsou jen detaily, vždy bylo krásně čisto a to je důležité.

Hodnocení stravy

Úplně upřímně, viděla jsem i bohatší stoly v rámci AI, ale v podstatě tam bylo vše a vždy jsme si něco našli. Trošku problém jsem měla s výběrem jídla pro děti, v dětském koutku byly pokaždé hranolky a nějaký opečený párek, což se mi moc nepozdává...Ale vždy se někde našla nějaká rýže nebo těstoviny, tak jsme to nějak zvládly. My jsme si to užívali, ale děti se na jídlo moc netěšily, ale to je spíše o jejich vybíravosti....V celkovém hodnocení zajímavě udělané ryby, masa, grilovaná zelenina, trochu méně ovoce a syrové zeleniny...K snídani velký výběr pečiva, nějaké sýry, salámy, vajíčka na různý způsob, palačinky a hodně sladkých věcí. Pro děti cereálie s mlékem. Snídaně byla složením pokaždé stejná, podávaná od 07:00 do 11:00 hod, takže i od bazénu jste si mohli skočit pro něco dobrého, když vyhládlo...Pak trošku prodleva v rámci all inlusive, občerstvení v baru u bazénu až od 12:00 hodin, ale pití tam bylo neustále a cpát se pořád nebylo potřeba. Obědy od 12:30 v plážové restauraci. Zase až do 17:00 hodin, tak jsme si z pláže semtam odskočili na dortík. Večeře v hotelové restauraci, kde byly i snídaně, od 19:00-23:00. Zažili jsme jeden den japonské kuchyně, velký výběr sushi a jiných japonských specialit. Velký úspěch mělo i flambované ovoce a další zajímavosti.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Cestou k hotelu doporučuji v autobuse spát a moc nevyhlížet, cestou do Makadi jen písek a tuny odpadků všude kolem. V momentě, kdy proniknete za vstupní bránu několik set metrů od hotelu, naskytne se zcela jiný svět, čisto, zeleň, opravdu krásné. V okolí se hodně staví, dokonce i na konci průčelí mezi RA a Clubem Azur. Jeli jsme jen na týden, nikam na výlet jsme nejeli, takže jsme celý pobyt strávili v areálu hotelu, kde bylo moc krásně a ani jsme neměli potřebu někam vycházet. U hotelu dva bazény, jeden velký sladkovodní s barem a druhý mořský, pak ještě sladkovodní dětské brouzdaliště. Hloubka vody v bazénech je odstupňovaná, tak si každý najde to své. Lehátek celkem dost, ale málo slunečníků, pokud nechcete strávit dovolenou tím, že si dáte na 6. hodinu budík, abyste zabrali slunečník, spokojíte se pouze s lehátky. Stejně se většinou slunce stočí tak, že ti pod slunečníkem jsou bez stínu a vy kousek vedle si lebedíte s hlavou ve stínu z cizího slunečníku....Ručníky místní na kartičky, výměna možná kdykoliv za čisté. Na můj vkus byla voda v bazénu ráno studená, 22 stupňů je na mě po ránu dost málo...večer to bylo lepší. Hotel byl úplně plný, ale nikdy nebylo nikde přelidněno. Pláž je moc hezká, lehátek dostatek, akorát trošku v horším stavu.Voda má několik barev od světle modré přes tyrkysovou až po tmavě modrou, přístup do vody je dobrý i pro děti. Hrubší písek, voda čistá, za celou dobu pobytu bez medůz. Ty jsme viděli jen při vstupu do vody u Clubu AZur, když jsme šli cestou na korálový útes. Korálový útes doporučuji v odpoledních hodinách, kdy světlo krásně prosvítí vodu a vše je krásně vidět. Nedoporučuji za velkého větru, přístup je horší, a když jste vlnami zmítáni, můžete nohou zapadnout mezi korály nebo se o nějaký sedřete, když se budete snažit udržet balanc. S menšími dětmi bych tam nechodila vůbec, byl tam asi desetiletý chlapec, který měl co dělat. Dá se tam zajet šlapadlem a děti se pokochají i z něj. Hejna barevných ryb jsou všude kolem.

Hodnocení personálu hotelu

Personál ochotný, zajistí vše, na co si vzpomenete. V hotelu má ordinační hodiny i lékař, s čímkoliv můžete zajít. Pokud budete potřebovat během pobytu Antinal, požádejte delegátku, ale my ho potřebovali akutně a ona měla návštěvní hodiny v našem hotelu až za dva dny, dřív by nepřijela. Lékař v tu dobu nebyl, nakonec mi dal milý hoch z recepce svůj vlastní a nic za něj nechtěl. Další antinal, který jsme potřebovali pro dítě, mi přivezl místní lékař, cenu nasazenou neměl, jak nás strašila delegátka. Zabral do několika hodin, takže neváhejte a nekažte si dovolenou tím, že to necháte být. Jinak úklid pokoje perfektní, vždy myli i okna, rozebrali postele, vytřeli pod matracemi...Měli jsme přízemní pokoj, takže uklízeli vždy i terasu. V restauracích neustále pobíhají kolem Vás, ptají se, co potřebujete, uklízejí, opravdu super.

Celkový dojem, přístup personálu

Prožili jsme krásnou dovolenou, na kterou budeme dlouho vzpomínat, litovali jsme akorát toho, že jsme nezůstali déle. Pokud se budeme chtít vrátit někdy zase do Egypta (rádi poznáváme i jiné země), ráda pojedu zase sem. Makadi je krásná oblast, byla jsem kdysi v Hurghadě a tam se mi moc nelíbilo moře, tady jsem byla nadšena. Jen malé upozornění ohledně letiště. Při odletu jsme procházeli rámem a ptali se, jestli máme něco v kapse, vyndali jsme nějaké euro bankovky, které nám v kapse zbyly a byly nám hlídačem u rámu okamžitě sebrány s tím, že OK a můžeme jít...Dost mě to zarazilo, mám v povaze se dohadovat a stěžovat, ale byla jsem ostatními od tohoto zrazena, že bych si tam stejně asi nic nevykřičela, možná jen problémy, které za to nestojí...Tak raději nic do kapes....

Fotogalerie

Další recenze hotelu