A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Shams Safaga 4* - Až na maličkosti příjemný hotel

Hodnocení ubytování

Na hotel jsme přijeli kolem 7:30, pokoje se začaly rozdávat v 9:00, což bylo příjemné, že jsme nemuseli dlouho čekat. Ubytováni jsme byli na hotelu v přízemí. Nevadilo nám to, protože před terasou jsme měli zahradu, takže nám tam nechodili kolem lidi, což by mi vadilo. Pokoj byl pěkný, vybavení naprosto dostačující. Akorát je na něm vidět zub času, stejně tak jako na celém hotelu. Lehce protékající záchod, starší závěs ve vaně, rozviklaný kliky, hučící lednice (tu jsme prostě na noc vypínali), prostě pokud nejste otrlí a takovýhle věci vám vadí, tak jeďte radši jinam. Nám to bylo celkem jedno. Úklid probíhal každý den, vody taky doplněné každý den...Jednou jsme nedostali ručníky, tak jsem si o ně prostě řekli uklízeči, který nám je do pěti minut přinesl. Takže ubytování pro nenáročné naprosto v pohodě.

Hodnocení stravy

Strava byla výborná! Určitě si vybere každý normální člověk. Někdo míň, někdo si pochutná na všem. Samozřejmě jídlo je málo kořeněné a solené, což je ale v každým hotelu, bohužel ne každý má rád kořeněné. Jediné co bych vytkla oproti jiným hotelům je, že nebyly žádné svačinky. Né že by člověk měl hlad, ale někdo to může očekávat. Tady byla pouze od 16-17 zmrzlina v baru u bazénu. Oběd si můžete dát i v baru na pláži, ale je tam samozřejmě daleko menší výběr. Pití v restauraci nealko v mini skleničkách, pivo ve větších. Na pláži a v baru u bazénu v umělohmotných kelímkách. Byli tam i lidi kteří si nosili vlastní, nebo jsem viděla někoho i s termohrnkama (nealko si čepoval každý sám z postmixů)

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

V okolí hotelu je pár krámků, ve kterých lze nakoupit suvenýrky. Nicméně na letišti v Hurghadě je seženete levněji a bez únavného smlouvání :-) Jinak samozřejmě klasický Egyptský čurbes. Kdo s tím nepočítá a neví do čeho jde, musí být překvapený a chápu že hodně lidí to od další návštěvy této země odradí. Co se týče pláže, tak ta byla krásná, vyhovoval nám pozvolný vstup do vody, hráli jsem ve vodě frisbee nebo se jen tak čachatli. Ale většinu času ve vodě jsme byli se šnorchlem, je tam pár pěkných korálových "ostrůvků" na který se dá koukat. Také doporučuju si vzít do vody třeba housku z jídelny a krmit rybičky, stačí kousek odrhnout a okamžitě jich je u vás hejno, můžete pečivo držet v ruce a oni si ho uždibují přímo od vás, jsou po něm jak potrhlí, div vám neurvou ruce! Pár větších ryb doslova prsty, párkrát nás tak lehce kousli :-) Takže koupání na jedničku s hvězdičkou. Co se týče čistoty pláže a vybavení, to už bylo horší. Lehátka jsou starý, často rozbitý, ráno rozházený, nikdo je moc neurovnává ke slunečníkům. Taky vázne ranní úklid pláže, kolem deváté všude kelímky asi po nočních pitkách. Personál by to měl uklízet, nicméně je zde vidět bezohlednost lidí. Co mě vadilo nejvíc byly všudypřítomné vajgly! Nechápu co je za problém vzít si kelímek, vajgly házet do něj a pak to vyhodit. Opravdu někteří kuřáci jsou v tomto ohledu dobytci, ať si to každej kuřák přebere sám. Na pláži hodně "otravují" prodejci masáží, výletů atd...Ale to je asi všude. My jsme udělali tu hloupost a koupili jsem si od místních prodejců (z Aqua centra, v oranžových tričkách, říkají že zpadají pod Diving centrum, ale není to tak) výlet na Giftun a hořce jsem litovali...Měli jsme sraz 7:15, řidič přijel někdy po 8:00. Po příjezdu do přístavu v Hurghadě zmatky, nikdo o nás nevěděl, všechny lodě mířily jinam, prostě zmatek a nikdo nám neřekl v čem je problém. Asi po hodině nepříjemného čekání a po tom co na ně přítel zpustil docela zostra že ať nám vrátí peníze a odvezou na hotel když tedy je evidentně problém (naštěstí mluví dobře anglicky, nedokážu si představit kdyby jsme neuměli ani pípnout) nás odvezli do jiného přístavu kde nás přifařili k jiný skupině. Výlet samotný byl pak už OK. Ale nervy pokračovaly při návratu do přístavu, opět hodinové čekání na odvoz, zmatky....Bylo to hodně nepříjemné. Možná s místníma na Tobii, tu mají třeba zmáknutou líp, tohle byla ale katastrofa. Ale naslibujou vám hory doly :-) A všechno je stále "no problem no problem" :-)

Hodnocení personálu hotelu

K personálu nemůžu napsat jediné špatné slovo! Ty by si zasloužili svatozář, hlavně barmani :-) Protože někteří hosté jsou opravdu na pěsť :-) Všichni nadávají na Rusáky, ano, jsou občas děsný, ovšem někteří Češi jim zdárně konkurují! Otylý Čech přijde k baru, div do něj nebouchne pěstí a zavelí "dej pivo!". A takových podobných případů tam bylo dost. A to nemluvim o otrávených ksichtech některých českých "dam" :-) Takže my jsme teda i občas poprosili, poděkovali a usmáli se a chovali se k nám mile a vstřícně, ač jsme byli na baru velice častými hosty :-)) I bez bakšiše podotýkám. Personál v restauraci taky ochotný, snažili se rychle uklízet a prostírat, občas i nosili pití, podle toho jak stíhali. Uklízeči taky v pohodě, na recepci taky vztřícný. Další kdo měl můj obdiv byli animátoři, kteří se snažili celý den tahat lidi na aqua aerobic, beach volejbal, břišní tance...A měli to opravdu těžký posbírat aspoň pár jedinců. Každý večer trdlovali mini disko show, pořád dokola to samý, pak vymýšleli nějaký vtipný představení, tedy vtipný více či méně :-) Nicméně se opravdu snažili a obdivuju jejich celodenní elán a nasazení, pořád dokola, to bych nedala :-)

Celkový dojem, přístup personálu

Mínusem může být pro někoho starší vybavení, čekala jsem ho také trochu lepší. Ale nebylo to tak hrozný jak zde někteří píšou, ani na krysu ani na švába jsme nenarazili :-) Ale chápu že slabší nátury to tu může rozhodit. Těm potom doporučuji vybrat jiný hotel, dražší samozřejmě. Tento byl z nabídky CK jeden z nejlevnějších, tak člověk nemůže čekat zázrak. Nudit se zde podle mě nejde...Krom sportovního vyžití přes den lze hrát ping-pong, kulečník, minigolf...ani jsem všechno nestihli. Koupání nádherné, atmosféra velice příjemná, milý personál, všeho dostatek....A kdyby někomu něco chybělo, třeba chtěl více vody na pokoj, více gyrosu na talíř, ubrousek (například), stačí si slušně říct a dostanete co chcete. Jo a na pokoji byli komáři, měli jsme Raid v zásuvce, ale asi na ně moc nefungoval :-)

Fotogalerie

Další recenze hotelu