A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Shores Aloha 4* - Levná dovolená, trochu stereotypní

Hodnocení ubytování

Ubytování v "bungalovech". Jak je patrné z fotografií hotelu, jedná se o dvouposchoďové "domky" s několika pokoji. Jsou zde různé varianty pokojů - bez terasy, s terasou a výhledem na moře, nebo třeba se zahrádkou v přízemí. Hotel již nějakou dobu funguje, takže "bungalovy" nejsou nejnovější. Ale k ubytování naprosto stačí. Například kolem dveří najdete různé dírky, kterými se do pokoje dostávají místní ještěrky, kterých je tu požehnaně. Vybavení pokojů ideální. Na pokoji trezor, menší lcd televize (české programy zde nenajdete, za to máte pestrý výběr ruských a italských :) sportovní kanály asi tři k dispozici), lednice. Z postelí Vás po pár dnech budou určitě polet záda, jak jsme se shodli i s ostatními ubytovanými.Klimatizace funguje samozřejmě jen když necháte vloženou kartu (tedy jste na pokoji). Pokoje perfektně uklizené - každý denuklízeny místními uklizeči, kteří za malý bakšiš (1dolar/euro) udělají různé modely z ručníků na postelích. Ručníky jinak samozřejmostí jak na pokoji, tak k bazénu či pláži. Vysoušeč vlasů, který je zde k dispozici, je však víceméně nepoužitelný. Doporučuji vzít si s sebou soukromý. Co nás velice nemile překvapilo byla recepce při ubytovávání. Ubytováni jsme měli být cca od 13hod. Jelikož jsme přiletěli v ranních hodinách, tak jsme strávili pár hodin na recepci a delegát nám slíbil, že budeme ubytováni dříve, ať se po nějaké době zeptáme na recepci. Za ubytování tak chtěli různý bakšiš - v rozmezí od 5 do 50 dolarů/euro. Na každého zkoušeli jinou částku s výmluvymi, že se jedná o pokoj s výhledem na moře a jiné. My jsme nezaplatili nic, pokoj jsme taky dostali dříve, jen ne s výhledem na moře, který bychom stejně nevyužili, protože jsme na pokoji téměř nebyli, jen se vyspát. Také například místní "nosiš" zavazadel žádal bakšiš, což je v této zemi normální, ale nespokojí se s mincemi, žádají pouze bankovky :/ celkově doporučuji platit v dolarech. Mají zde totiž velice zajímavý kurz na eura versus dolary, a sice jedna ku jedné, což se samozřejmě mnohým nelíbí, což chápu. Když nakupujete v baru, tak Vám to samozřejmě přepočtou, ale jinak málo kde. Pláž je čistá. K dispozici sprchy. Není zde přímý vstup do moře, ale po molu (kvůli korálům), což jsme nakonec ocenili, kvůli šnorchlování, krásným korálům a rybkám. Při odlivu možná procházka po pobřeží u korálů.

Hodnocení stravy

Jíst máte vlastně pořád kde. Ráno snídaně v restauraci. Následně jídlo na pláži až do odpoledních hodin (studeně těstoviny, hranolky, pizza). Oběd v restauraci. Od cca 17hod jídlo u bazénu (bábovka, palačinky, zelenina). Večeře v restauraci. Oběd a večeře má mnoho společného. Najdete se desítky zeleninových salátů, ovoce (jablka, banány, mloun..), různé dorty, vždy něco z brambor (zapečené, kaše apod - nejsou jako evropské, vše je takové nasládlé), pečivo (taktéž všechno trochu sladké), pečené kousky kuřete (moc nedělají prsa, spíše porcované), beef, párky, lasagne, k večeři vždy dva druhy těstovin (plody moře, sýrové, rajčatové apod.), rýže, vařená/zapečená zelenina. K večeři také vždy jedno jídlo grilované venku (kebab, krabi, hamburger, steak apod.). Polévky jsme neochutnali. Snídaně - palačinky , omeleta dle Vašeho výběru, opět dorty, zeleninové saláty, sladký toust něco jako vánočka, mléčná rýže nebo třeba i lupínky a různé "müsly", k nim v mísách na nabrání jogurt, nekolik druhů marmelád, med. Snídaně jsou evropskému stylu nejblíže. Nevím, jestli je to v ceně každého zájezdu, ale jednou za dovolenou můžete také navštívit ala carte restauraci ve vedlejším hotelu. Na výběr italská a rybí. Vřele doporučujeme italskou. No a nápoje. K dispozici stále cca do půlnoci (když je nějaké větší akce, tak déle). Mají zde tzv. postmix, tedy si do kelímku nebo skleničky načepujete coca colu, fantu, sprite nebo sodu. K dispozici také "džusy" při snídani, u bazénu ledové čaje. Káva zde matně připomíná naši. Velice slabá a mléko moc nedoporučuji. Čaj a káva k dispozici při snídaních, večeři nebo u bazénu. Ve všech stravovacích prostorech k dispozici barelová voda. Balenou vodu zde jako u většiny hotelů na pokoj nedostanete, lze pouze koupit za 1dolar 1,5l . tou doporučujeme i čistění zubů (díky tomu jsem se pravděpodobně vyhnula faraonově pomstě :). Alkoholické nápoje k dispozici v baru u bazénu - pivo (velmi slabé, zvláštní chuť), rum, whisky, burbon, vodka, gin. Sami si následně namícháte z post mixu s čím chcete. U večeře zmiňované pivo a víno (téměř nesrovnatelné s naším, po ochutnání jsme nepili - používají muškátový oříšek a je to tak velmi zvláštní). K dispozici u recepce je i lobby bar, kde si můžete zakupit evropské alkoholické nápoje, kávu lavazza (3dolary) apod. Doporučujeme si zakoupit nějaký alkohol například v letadle - velice levné a bude se určitě pro změnu hodit).

Hodnocení personálu hotelu

Zde zmíním snad jen animátorský program. Vzhledem k tomu, že se jedná spíše o italský komplex, veškeré divadlo a večerní program v italštině, něco v ruštině, angličtina velmi málo.Přes den vždy v určitou hodinu streching, cvičení ve vodě, plářový tenis a volejbal. Málokdy vymslí nějakou jinou aktivitu. Večer bývají diskotéky pro děti (stále stejné písničky s tancemi), divadlo, bazénová party, egyptský večer a další. Animátoři si nás ani nijak zvlášť nevšímali. Na pláži také k dispozici masáže, kosmetika, tetování, výlety, afro, jízda na banánu a další "adrenalin".

Celkový dojem, přístup personálu

Víceméně jsme byli spokojení, ale nějaké mouchy to má. Pro dovolenkáře, kteří hledají místo pro odpočinek, určitě ideální varianta. Nejedná se o žádný luxus, což je tedy ale jasné z 4*, které hotel má (na evropské hodnocení tedy 3*), ale hotel určitě není špinavý nebo něco podobného. Zásadní problémy zde nejsou (alespoň my se s nimy nesetkali).

Fotogalerie

Další recenze hotelu

velká spokojenost Kulíškovci   08.11.2010
Hezká dovolená Vlaďka   11.10.2010
pruměrný hotel Lada   14.09.2010
Italská dovolená v Egyptě Daniel   17.08.2010
Nádherná dovolená   16.08.2010
SHORES ALOHA EGYPT Ivan Klik   21.07.2010
Krásná dovolená Květa   10.10.2009