A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Hodnocení ubytování

Začnu netradičně už na Ruzyni. Nikdy nepochopím lidi, co reptají, když s rodinou s malými dětmi jdeme k přednostnímu odbavení k přepážce pro rodiny s dětmi. Je to jasné a pochopitelné, stejně si neodpustí reptat, že je předbíháme... Mám vždy chuť začít dovolenou tím, že rozdám pár modřin a boulí. Upozorňuji, že je úplně jedno, kde se to děje, dělají to vždy a všude jakékoliv národnosti. Bez ostrých loktů Vás tihle omezenci vždy odsunou pro své vlastní pohodlí. Do hotelu jsme přijeli po asi 50 minutové cestě z letiště po velmi pěkných silnicích v horách. Odbavení na letišti po příletu bylo bleskové a bezproblémové. Egypťani naštěstí ihned po příchodu na letiště si sami pro rodiny s malými dětmi chodí a odbavují je přednostně. To samé se stalo i při odletu, kdy si nás hned dali stranou a vyřídili nám 1.řadu v letadle, takže naše miminko strávilo cestu v cestovní postýlce která tak šla rozložit. Hotel a okolí hotelu a celého resortu Taba Heights: Vše je nádherné a čisté. Pořád uklizeno. Pakliže opustíte brány resortu, je to jako opustit ráj. Ubytování je velmi komfortní, všude je blízko. S kočárkem nebo vozíkem musíte jezdit do různých úrovní hotelu výtahem. Je ve vstupu do křídel hotelu s pokoji. Nikdy jsme na výtah nečekali. Není třeba spekulovat s úplatkem na recepci kvůli lepšímu pokoji, všechny jsou super, pouze přízemní pokoje mají výhled do dvora s bazény, nicméně přes slabou clonu keřů a vegetace, z nevýhody se stává výhoda v okamžiku, kdy Vás zajímá hlavně čas strávený v bazénu a kombinujete ho s pobytem na Vaší vlastní terase u pokoje... Terasu nebo balkon má každý pokoj. Pokoj má vybavení zcela ve standadu 5* Vše fungovalo bez chyb. Výhodou byly: prostorný digitální trezor, hudební a zpravodajské kanály na TV, výkonná klimatizace. Mě osobně se pokoj nijak velký nezdál, velké jsou postele, slušně členěné jsou skříně, je jich dostatek a jsou prostorné. Prostorná je i sprcha. Pocitově slabý proud ze sprchové koncovky lze za 10 sekund napravit vyjmutím úsporné redukce. Fantastické jsou východy slunce pozorované ráno z postele. Velmi dobře vybavený je dětský koutek s dobrou chůvou. Využívali jsme posilovnu. Nestačili jsme saunu.

Hodnocení stravy

Vše od snídaně po večeři je ve vynikající kvalitě. Bufet je široký, každý den tématický. Kvalita jídla je perfektní. Nevybere si snad jen ignorant. Bufet je plně zásobený od začátku do konce. Očekávat knedlo-vepřo nejde a kdo přijede s očekáváním, že dostane toto nebo každý den steak, je naivní, kuchyně je prostě z části arabská, ale velmi chutná a kvalitní. Když potom čtu recenzi, že jídlo bylo hrozné, připadá mi, že to musel psát mimozemšťan.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Z pláže, teras i z vyhlídkové věže hotelu je možno pozorovat celý Aqabský záliv. Vidíte hotely v Eilatu, Aqabu, jordánskou hranici se Saudskou Arábií a pobřeží SA. Za hotelem jsou hory. Pláž je krásná a průchodná po celé délce resortu dlážděným chodníkem, je to cca 2km. Se srovnání 4 hotelů na pláži je pláž Sofitelu nejlépe vybavená, proutěné zástěny pro větší soukromí prostě nemají chybu. Lehátka každé ráno omývají. Pro alkohol musíte do baru u bazénu cca 50 metrů... Jinak jsou všude automaty na studenou vodu. Příjemné jsou houpací sítě mezi palmami, beduínský stan, plážový stánek s masáží, taterský stánek s henou, 100 metrové molo za korálový útes, bójkami a lany vyznačený vstup mezi korály. Moře je specifické mělkým nástupem až ke korálům, moc jsem se těšil na šnorchlování, věděl jsem na co a vrátil jsem se nadšený. Korálový útes na celém území pláží resortu je excelentní. Zcela se mění chování a skladba ryb při přílivu a odlivu. Garantuji že se máte na co koukat od rána do večera. Jedno šnorchlování jsem dělal cca 2 hodiny, nemít hlad a žízeň trvalo by to i déle. Relief útesu se mění, někde je 2 metry někde 4 metry, jsou tam jeskyně, dá se do nich vplout nebo osamělé ostrůvky. Nepotřebujete štěstí, aby bylo možno vidět metrové Kanice nebo Perutýny, trochu úsilí chce jenom Baracuda, Rejnok nebo Muréna. Korálový útes je zajímavý a plný ryb kdekoliv před všemi plážemi resortu, kdo píše, že je někde něco lepšího nebo horšího, tak moc v moři času nestrávil. Ty útesy jsou všude moc hezké, dokonce bych řekl, že výlety za šnorchlováním třeba na Faraónův ostrov jsou tak trochu nošením dříví do lesa. Jen trochu samostatnějším to dojde hned. Na výlety je tam vhodnější potápění s instruktorem nebo chytání ryb ze člunu. Firma která je dělá má zaměstnance na každé pláži, působí velmi profesionálně a ovládají dobře AJ.

Hodnocení personálu hotelu

Personál hotelu Vás hýčká od rána do večera, je to příjemná dávka luxusu, Dobré ráno sire, zdravím vás sire, jak se máte sire, jste spokojený, chybí Vám něco? Vše s úsměvem. To je standard komunikace od kohokoliv, koho potkáte z hotelového personálu. Perfektní úklid všeho na pokoji i osobních věcí na místa jejich uložení bylo skvělou ukázkou precizní práce pokojského, který se mne každé ráno zeptal v kolik hodin by bylo vhodné, aby nám uklidil pokoj. Všichni umí alespoň základ AJ a pochopitelně FJ. Personál je téměř výhradně mužský. Při vstupu do restaurace Vám většinou najdou hned místo. Je velmi vhodné chodit na jídlo ne s hlavním proudem, ale třeba hned při zahájení nebo před závěrem a do stejného prostoru restaurace. Kde Vám vyhovuje číšník. My jsme měli tři číšníky, kterým jsem dával spropitné pokaždé když jsem je viděl, protože se o nás starali opravdu mimořádně, většinou jsme měli ihned po příchodu oblíbené nápoje nápoje bez objednání ihned na stole a při spotřebování ihned náš stůl zásobili dalšími, pokaždé nám podali ruku a strávili nějaký čas dotazy na naši spokojenost. Velmi si pochvaluji služby hotelového taxi, personál mluví výborně AJ, nechali jsme se odvézt na izraelskou hranici a potom zpět, absolutně bez potíží a na minutu přesní. Zařídili i umístění dětské sedačky na hranicích. Vše s úsměvem a velmi přátelsky. V resortu je i nákupní centrum AL-Wekala dostupné autobusem zdarma Taf-Taf. jak řidiči autobusu, tak i prodavači v resortu jsou nevtíraví a hodně v pohodě. Nemá smysl s sebou vozit nic víc krom plavek. Vše potřebné ke šnorchlování a koupání koupíte za ceny srovnatelné s CZ, nemusíte se obávat, že by Vám vnutili šmejdy, vše dostanete po řádném předvedení zboží. Vzhledem k tomu, že jsme využívali skoro všechny služby hotelu, seznámil jsem se od vrátného po pokojského a oceňuji jejich osobní a velmi přátelský přístup, to se mi ale zdá pro egypťany typické, ať jsme se s nimi setkali kdekoliv, všude byli přátelští.

Celkový dojem, přístup personálu

Celkový dojem z hotelu je perfektní. Strávil jsem zde s mojí rodinou jednu z nejkrásnějších dovolených, obklopen luxusem, nemuseli jsem se o nic starat. O vše i naprosté detaily bylo postaráno za nás. Byli jsme zde i na oslavu nového roku, oslava byla precizně zorganizována, začala večerním koktejlem a pokračovala v obřím stanu programem až do půlnoci, potom vše volnou zábavou. Management hotelu si s každým hostem podal ruku při příchodu do stanu a popřál šťastný nový rok. Hotel vřele doporučuji všem, kteří cestují s malými dětmi, cítili jsme se tam velmi bezpečně, je tam vyhřívaný bazén. Animační programy se omezují na břišní tance a vodní aerobic u bazénu, na pláži míčové hry, nic vtíravého. V noci jsme do baru nechodili, to jediné posoudit nemohu. Jediným mínusem bylo, že nám delegátka Exim tour ani hotelová recepce nedokázali zařídit dětskou postýlku po celou dobu pobytu. Nutno dodat, že jsem vše oznámil 2x a více jsem se nechtěl ponižovat pruzením. Prostě jsme udělali na přistýlce miminku hrazení z deky.

Fotogalerie

Další recenze hotelu