A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Sonesta Beach Resort Taba 4* - Čekal jsem více ...

Hodnocení ubytování

Ubytování jsme po příjezdu dostali pěkné, velké, ale v horní části areálu, takže jsme na recepci vyměnili za pokoj v hlavní budově, aby bylo blíže k moři. Tím jsme si pohoršili, protože už to byl jen jeden pokoj kde byla jedna velká postel a přinesli nám přistýlku, ale vzhledem k tomu, že jsme chtěli být blíže, tak jsme to brali jako daň za to, která nás stála ještě 20$. To by nakonec nevadilo, ale nefungovala chladnička, ale tu druhý den vyměnili, takže se dalo pití trochu ochladit. Koupelna v pohodě, vše ostatní asi také, ale úklid a čistota nic moc. I když jsem na nočním stolku za celou dobu našeho pobytu nepoložil jedinou sklenici, bylo na stolku tolika koleček od sklenic, že to bylo jak po pořádném mejdanu. Myslím si, že tam ani jednou nevytřeli, že jen nějak ustlali a to bylo vše. Ale nejhorší bylo, že téměř obden jsme museli urgovat ručníky, což bylo nepříjemné a něco takového by se v hotelu s 5 hvězdami nemělo rozhodně stávat. Jednou tam dokonce nedali ani jeden ručník a již v 11h jsem to urgoval, pak ještě asi 2x, ale až kolem 17h, kdy došla trpělivost, tak se to muselo řešit na recepci, pak konečně ručníky dodali. V Egyptě jsme byli již po šesté a musím konstatovat, že hotely se čtyřmi hvězdami jsou na tom mnohem lépe.

Hodnocení stravy

Strava je jako všude jinde, takže pokud každý den se nechodí dokola a nebere se od každého něco, tak i po týdnu není problém s pestrostí. Bohužel tam bylo od lidí slyšet jak je to příšerný, že je to stále stejné, což je jistě pravda a díky tomu můžu kombinovat různé jídla. Občas by mě zajímalo co ty lidi jedí doma. Dostala mě jedna maminka, jak obcházela kolem a dávala na talíř všechno možný a jen naříkala, co že těm dětem má dát, že jim to už nechutná ... vsadil bych se o co chcete, že doma ty děti dostanou namazaný chleba s máslem, rajče a je to. Některý lidi jsem fakt nechápal. Ale zaznamenal jsem, že tam došlo ke změně kuchařů, protože jídlo se chuťově trošku pohoršilo, ale to se dalo dohnat solí a pepřem. Co mrzelo, že i nový kuchař už neuměl tak dobře dorty jako jeho předchůdce. Do všeho začal cpát marmeládu a tak každý dort měl skoro stejnou chuť, protože marmeláda převládala. Ten jeho předchůdce měl dorty perfektní, tak jako všude v Egyptě. Co mě ještě překvapilo a docela mrzelo, že tam nebylo chlazené karkadé, jako všude jinde, vždy jsem to považoval jako samozřejmost, ale tady nic. Takže jídlo myslím bez problému a pokud se jí rozumně, tak si každý vybere. Očekával bych, že v hotelové restauraci 5 hvězdičkového hotelu budou pití roznášet, tady se na pití stojí fronta, kde se rozlívají nápoje do decových skleniček. Když jsme byli např. na Makadi, tak tam roznášeli pití a ono takový vychlazený půllitr piva chutná daleko lépe než decka z lahvového piva kolikrát ve vařící skleničce. Na Makadi se nesmělo pro pití chodit, to by ty číšníky myslím snad vyházeli, kdyby si host musel jít pro pití sám.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel jako takový je asi jako mnoho dalších v celém Egyptě, ale prezentovat jej jako 5 hvězdičkový hotel, s tím bych byl hodně opatrný, jak jsem již uvedl, tak podle srovnání s hotely, které jsme již v Egyptě navštívili, tak tohle bylo tak maximálně na 4 hvězdy. Pláž byla dobrá a parádní přístup do vody, to bylo snad poprvé, co jsme nepotřebovali boty do vody. Boty do vody nosili jen ti, co chodili hamstat po korálech. To bylo neskutečné, kolik lidí to dělalo, asi vůbec netuší, jak dlouho ty korály rostou a že když každý udělá to co oni, tak to tam během několika málo let bude jako v Hurgadě. Korály tam patří mezi ty lepší a je tam hodně ryb, také jsem potkal chobotničku. Ale na druhou stranu tam je většinu času voda dost zanesená zvýřeným pískem, což jistě na koukání je v pohodě, ale pro mě co jsem tam hlavně fotil pod vodou, tak nic moc podmínky, přesto jsem pořídil dost slušných fotek. Co bylo horší, že pokud chtěl někdo místo pod slunečníkem, tak se muselo nejpozději v 6h ráno lehátka obsadit, což mi nepřipadalo příliš důstojné hotelu s 5 hvězdami. Rozhodně by tam měli přidat ještě alespoň jednu řadu slunečníků, pak by snad byla šance třeba ještě kolem 8h najít místo.

Hodnocení personálu hotelu

Personál nedokáži moc hodnotit, když něco potřebuješ, tak si musíš dojít, personál bych mohl hodnotit, když by obsluhovali. Měli by nadřízení více kontrolovat, aby nebyli v tak špinavém oblečení, protože někteří byli fakt ve špinavých hadrech a občas v přítomnosti některého z personálu nebylo ani dýchatelně. Co mě nejvíce dostalo, že večery měli animátoři volno. Ve většině již čtyř hvězdičkových hotelech měli animátoři zábavné večery, kde předvádějí scénky, různá vystoupení a podobně, prostě zábava. Tady animátoři dělali jen to všude jinde během dne nějaké to cvičení a tanec a nahánění lidí na vodní polo a podobně.

Celkový dojem, přístup personálu

Celkový dojem, jeden den po návratu mám takový, že i když jsme byli v Egyptě již několikrát, tak jsme pokaždé byli na jiném místě. Proto vím o některých místech kam bych se klidně vrátil, ale dnes vím naprosto přesně, že do Sonesta Beach Resort se již nevrátím. Hotel nepatří k nejhorším, ale také ne k nejlepším a především hodnocení neodpovídá realitě. Nechci vůbec srovnávat jaké jsou hotely ve světě s 5 hvězdičkami, ale musí se to brát, že je to 5 egyptských hvězdiček, ale bohužel ani ty nesedí, vím o několika lepších 4 hvězdičkových destilacích. Nikdo se rozhodně nemusí řídit tím co jsme napsal, co člověk, to názor, ale napsal jsem to tak, jak to cítím já. Ať pojedete, kam pojedete, hlavně si to tam užijte co nejlépe to půjde. Rudé moře je nádherné a stojí za to jej vidět.

Fotogalerie

Další recenze hotelu