A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Steigenberger Al Dau Beach 5* - Nejlepší dovolená, jakou jsem kdy zažila

Hodnocení ubytování

Co se ubytování týče, vzhledem ke konstrukci budovy hotelu má vlastně každý výhled na moře, někdo blíž, někdo dál. Přijeli jsme ráno, ihned nás mile přivítali a poslali na snídani, po té jsme sice asi hodinku čekali na pokoj, ale bylo tam několik turistů z jiných zemí (z česka jsme přijeli jedinní dva) takže to bylo pochopitelné. Po přidělení pokoje, jsme dostali DVĚ karty ke dveřím. Zažila jsem, že v jiných hotelech dávali třeba jednu kartu, nebo jedny klíče, kdybych měla děti, nevím jak bychom s jednou pořídili. Do pokojů nás ihned zavezl pikolík, takovým malým prdítkem (autíčka, jako na golfu) kufry nám dal dokonce až ke skříni. Pokoj musím říct byl nádherný, LCD televize, minibar, nová varná konvice, krásné hrnky na kávu a čaj, prostorná krásná velká postel a o koupelně se sprchou i vanou ani nemluvím. Ve skříni jsme měli přichystány dva žůpany a dvoje pantofle. V koupelně bylo samozřejmě WC, vysoušeč vlasů, ale taky pilník, tělové mléko, čepice do sprchy, zrcátko na líčení a dokonce VÁHA. Tomuto opravdu nelze co vytknout, mysleli opravdu na jakoukoli potřebu člověka.

Hodnocení stravy

Nedokážu pochopit jak někdo napsal, že byl malý výběr. Tak pro inspiraci, za celý pobyt jsem večeřela například: kalamáry, krevety, kohout na víně, krocan, jehněčí noha, každý den hovězí ( z předchozích hotelů vím, že neměly snad ani jednou), abych pokračovala dále, SUSHI, ryba byla každý den, někdy i více ryb, dokonce losos. A k tomuto všemu bylo každý den na výběr ze zhruba asi 30ti pokrmů od polévek až po rýži, nudle grilované brambory, bramborová kaše, zapečené těstoviny, prostě vše na co si člověk jen zpomněl. O sladké části s dezerty ani nemluvím, polovina se opakovala a druhá byla pokaždé jiná, něčím vyjímečná. Na snídaně byl velký výběr pečiva, od sladkého po slané, sokonce i tmavé pečivo, palačinky, celá vařená vejce, vepřové a kuřecí párečky nebo jste si mohli nechat z vybraných surovin namíchat a udělat vaječinku a nebo třeba jen volské oko. Obědy se podávaly buďto formou tohoto bufetu a nebo taky menšího na pláži a nebo taky jako výběr z menu na baru u bazénu, a to bylo. Steigenburger - velký burger s poctivou zeleninou, velkým masem jak prase, salátem coleslaw a tunou hranolek. A nejlepší na tom je, že se neplatí vůbec nic. Navíc všude jste obsluhování číšníky, můžete si dát colu, vodu, pivo, džus, míchaný nápoj, kávu prostě co jen chcete. Bar na pláži doknce jel už od 9ti hodin dopoledne. Jo a zmrzlinu, tu jste dostali poctivou NESTLÉ a to né jenom odpoledne ale celý den, co byly bary otevřené. Ještě musím zmínit hotelovou francouzskou restauraci, kde máte zadarmo si rezervovat dvě večeře za týden. Na recepci je také bar, který jede 24 hodin denně a lehké občerstvení se tam taktéž podává, a na proti je ještě cafébar. Jo a večer, mají ještě vlastní diskotéku Shangolulu, samozřejmě pití zdarma ( když máte ALL INCLUSIVE)

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel je opravdu nádherný, prakticky celý mramorový, na záchodech mramor, na pokoji mramor, dokonce i na stolečcích u bazénu mramor. Prostě luxus. Lehátka super dřevěná s měkkou koženou podložkou, bazén je obrovský a žádná šunka, všude je hloubka 1.35 cm takže si pěkně zaplavete, má taky část s lehátky ve vodě, nebo okruh s mírným proudem zvaný lazy river. Můžete si půjčit kolo a třeba se jen tak projet po areálu, hotel má i golfové hřiště, bazén a průlizky pro děti. Pláž je nádherná, lehátla to samé co u bazénu, dokonce tam je stánek na masáže. Opravdu nemám co vytknout zde se určitě při první možnosti dovolené vrátíme, už jen kvůli výhodám pro "stávající zákazníky" jako je třeba volný vstup do Spa centra. Jak jsem již jmenovala hotel má plno barů a všude dosti milé a vstřícné obsluhy. Všude je čisto. Prostě nádhera, sami to musíme poznat z fotek od ostatních uživatelů.

Hodnocení personálu hotelu

Personál, no co na to říct, hotel byl v roce 2008 vyhlášen nejlepším hotelem v Egyptě co se služeb týče. Myslím si, že už jen toto svědčí o tom, že se tam o vás starají jako v bavlnce. Úklid na pokoji na jedničku, minibar vždy doplněn. Vždy se nám vstřícně a profesionálně věnoval číšník , jak na snídani, obědu a nebo večeři. V jakémkoli baru. Při příjezdu do hotelu jsme sotva vystoupili a už k nám přišel pikolík a vzal nám zavazadla, den před odletem nám sami volali na pokoj, zda chceme snídanový balíček a jestli chceme odvoz zavazadel na recepci. Při vydávání ručníků se vás týpek zeptá zda chcete pomoci, když souhlasíte, půjde s vámi na vámi vybrané lehátko a tam vám ručník sám připraví, rozdělání slunečníku je samozřejmostí.Každý vždy příjemně zdraví, nikdo neotravuje, nikdo neočekává žádná bakšiš. Odpoledne dostanete na pláži a u bázenu k obědu taky chlazené parfémované ručníčky na osvěžení. Nebo chodí paní a ptá se zda nechcete vyčistit brýle, jenom chodí a roznáší ibiškový čas, či melounek na špějli jen tak na osvěžení, to vše u bazénu nebo na pláži prostě kdekoliv. Jednou k nám na večeři přišla paní a ptala se nás zda jsme se vším spokojení jestli jsou číšníci milí, jestli máme čistý pokoj. Toto, to je uplně úžasné. Četla jsem, že si někdo stěžoval, že musí podepišovat papírky, podle mě na tom nic není, zaprvé nemáte na ruce žádné náramky a za druhé vám je donesou pěkně v knížce i s prupiskou a odejdou a nechají vás to v klidu napsat. Jednou jsme číšníkovi na večeři nechali trochu víc dolarů, jelikož byl opravdu profesionální a taky si pamatoval vše co si objednáváme, a ještě přišel, uklonil se a moc nám poděkoval. Prostě jednička s hvězdičkou.

Celkový dojem, přístup personálu

Celkový dojem hotelu je úžasný, služby, jídlo, okolí, já prostě nemám co vytknout. Připadala jsem si jako v pohádce. Za ty peníze to opravdu stojí opravdu o vás pečují a jako číslo jedna je pro ně spokojený návštěvník. Hotel má vlastní autobus a nebo vlastní dva mercedesy, kterýmy vás mimochod při druhém o více navštívení v klidu odvezou na letiště. Všem kdo hledají skvělé, řekla bych až exkluzivní služby, nádherné prostředí a taky klid, tento hotel opravdu doporučuji.

Fotogalerie

Další recenze hotelu

Krásný hotel vendas   30.05.2011
Čakala som viac... Katulica   28.09.2010
Přepychový hotel Kateřina Vítková   29.06.2009
skvělá dovolená marcela   08.02.2009
Dodatek Nefertari   20.12.2008