A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Sunrise Island View 5* - Chci zpááátkyyyyyy :-)

Hodnocení ubytování

S ubytováním byly zpočátku trochu zmatky - dle naší delegátky jsme měli nárok už na snídani, ubytovaní jsme měli být během deseti minut (tedy hned ráno), což recepční před delegátkou odkýval.. jen co delegátka vytáhla paty z hotelu, bylo vše jinak, pánové z recepce nám začali tvrdit, že máme nárok až na oběd, snídani že si můžeme zakoupit za 6 USD, volný pokoj pak že bude až někdy po poledni (bylo půl sedmé ráno). To se nám samozřejmě nelíbilo, volali jsme delegátce, ta se pohádala s recepčním, ale pokoj jsme stejně nedostali s tím, že je úplně plno. Bylo nám řečeno, ať se jdeme projít po areálu hotelu. Vzhledem k tomu, že jsme letěli přes noc a tudíž jsme skoro nespali, tenhle návrh se nám nelíbil, takže jsme se zaparkovali v hotelové hale, sundali si boty, hodili nožky na stůl a začali pochrupovat... asi v půl desáté to recepční psychicky nevydržel a zavolal nás, že máme volný pokoj. :-D Nejprve jsme dostali pokoj 603 s výhledem do "zdi", takže jsme žádali výměnu pokoje, nejlépe za pokoj s balkonem. Pokoj nám sice vyměnili, ale balkon nám zkrátka nebyl souzen a to jsme zkusili všechno - prosby, delegátku i úplatek :-) - vždy nám bylo recepčním řečeno, že pokoje s balkonem jsou plné (zřejmě za ty nohy na stole, nebo byly rezervovány pro Anglány nebo Rusáky). Nový pokoj měl číslo 528, vybavení sice neodpovídalo 5*, ale moc času jsme tam beztak nestrávili, takže stačilo. Trochu na obtíž byla hlučná klimatizace, takže pro slabší povahy doporučuji špunty do uší - mně se více než osvědčily. ;-) Na pokojích se sem tam vyskytují mravenci, komáři nebo gekonci, takže na toto je třeba se připravit, denně jsme zabili cca 3 komáry a 2 mravence (ještěrečka byla roztomilá, tu jsme nechali žít :-). Nevyhovovalo osvětlení pokoje, jsou zde jen dvě lampy, žádné stropní světlo - to je jen v koupelně. Ale popisuji pouze náš pokoj, těžko říct, zda v jiných částech hotelu to není jinak. Na pokoji je trezor, televize (kde dávají i anglicky mluvené filmy), lednice - denně se doplňuje půllitrová láhev vody na hlavu, jednou týdně doplní i plechovku Seven up a Pepsi. Povlečení i ručníky se mění denně, takže luxus. :-)

Hodnocení stravy

Strava jedním slovem pohádka. K snídani je možno si dojít k okénku pro omeletu (ingredience si určíte sami (rajčata, cibule, sýr, houby..) nebo palačinku (tu si můžete naplnit a polít dle libosti), jinak se nabízí spousta druhů sladkého i slaného pečiva, pomazánky, míchaná i vařená vejce, cornflakes, musli, opečené tousty, sýry, salámy, ovoce, zelenina, čaj, káva, melta, džusy.. Navíc snídat lze buď v hlavní budově nebo ve Fatimě, restauraci kousek od pláže, kde je sice menší výběr, ale taky menší nával hladovců. :-) Oběd je možný rovněž v hlavní budově i ve Fatimě, navíc grill bar a bar na pláži dělají výborné hamburgery a hranolky, což jako oběd bohatě postačí. V hlavní budově je oběd takovou slabší verzí večeře - nabízejí několik druhů předkrmů, dva druhy polévek, několik teplých jídel (většinou kuřecí, hovězí nebo skopové, rybu a další mořské "potvory", pizzu, těstoviny, brambory a rýži na různé způsoby, častý je zapečený lilek, papriky, rajčata nebo cukety, koule z mletého masa v pikantní červené omáčce..), čerstvou i sterilovanou zeleninu, saláty, ovoce.. večeře bývá obdobná, ale bohatší a velkolepější..navíc grill bar připravuje k večeři samé mňamky, takže si stačí vybrat..a pozor, mají báječné zákusky a téměř denně zcela jiné druhy, takže si na ně nechat místo v žaludku! ;-) A taky tam při večeři bývá mooc šikovný pan kuchař, který umí vyřezávat neuvěřitelné věci z dýní, mrkví, melounů..prostě kouzelník.. :-) Strava se sice po týdnu začíná opakovat (každý den v týdnu je tématický - např. "sea food", "italská kuchyně", "čínská kuchyně", "egyptská kuchyně" atd., ale rozhodně nemůžu říct, že bych stihla ochutnat všechno, co jsem chtěla... to totiž dost dobře nelze, pokud člověk nechce prasknout.. 8-) U Fatimy se každý den od 15-17h podává zmrzlinka a je fakt, že v tom vedru víc než bodne. ;-)

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Před hotelem je jakási kulturně-shopingová promenáda... ulice, kde korzují davy lidí, jsou tady obchůdky, supermarkety, butiky, lékárny, kavárny, podium, kde vystupují děti s animátory, dále je tu barevná zpívající fontána, krásné sochy, u kterých se neustále někdo fotí :-), prohánějí se tady taxíky, velbloudi, zkrátka to tady žije.. Není nejmenší problém sehnat taxíka - ale radím smlouvat, dá se. :-) Kde se smlouvat nedá, jsou lékárny, zřejmě jsou si tam dobře vědomi toho, že je Antinal pro turisty téměř životně důležitý. ;-) Přímo před hotelem je lékárna, kde ho prodávají za 30 eg. liber a nejde s nima hnout, i když naše průvodkyně tvrdila, že nemáme platit víc než 15 liber.. usmlouvat to na 15 zřejmě půjde, ale spíš někde na tržnici, ne před hotelem. Každopádně zkuste sami, třeba se vám to podaří ;-) Hotelová pláž je terasovitá, lehátka se slunečníky jsou ve třech různých "podlažích", spojených schody. Vstup do moře je přes korál, takže po mole, z kterého na konci vedou dva žebříky do vody. Už jenom cesta po mole je zážitek, voda je krásně čistá, takže se to tam hemží rybičkami. Krmení ryb je zakázáno, hlídá to plavčík, který je schopný vytrhnout vám housku z ruky, pokud budete ryby přes zákaz krmit. Ale faktem je, že když hodíte do vody kousek jídla, vypadá to tam v mžiku jak v kádi plné mrskajících se ryb..ryby se melou jedna přes druhou, jako by týden nejedly a je to fakt zážitek..ale nechci nikoho navádět k nepravostem. 8-) Moře je neskutečně krásné a čisté, takže rozhodně doporučuji přibalit věci na šnorchlování, stojí to za to, i když šnorchlovací potřeby je možno zakoupit na místě a to za velice příznivou cenu (opět - velice se osvědčilo smlouvání ;-). Hotelová zahrada je nádherná, pečlivě udržovaná, jsou tady 4 bazény, z toho jeden s vodopádem, druhý se skluzavkou, masážními tryskami a pool barem, třetí se skluzavkou a možností zacvičit si aqua aerobic, a čtvrtý je klidový, bez baru, bez skluzavky, bez hlasité hudby..každý si tak přijde na své..

Hodnocení personálu hotelu

Personál ve většině případů moc milý a ochotný, bakšiš jsme neplatili ani jednou, nikdo z nich ani nenaznačil, že by od nás něco chtěl. Našemu housekeeperovi jsme dokonce nechali pár mincí na posteli, ale když jsme se večer vrátili, mince byly na posteli vyrovnané do úsměvu, nevzal si ani jednu. Každé "stanoviště" (např. hlavní jídelna, pool bar, grill bar, Fatima atd.) má svou truhličku, kam je možno dát spropitné, které se pak zřejmě dělí mezi všechny. Osobně si zaměstnanci vezmou mince tehdy, když odjíždíte a loučíte se s nimi, jinak jsem je peníze brát neviděla. Ale je pravda, že dost hostů bylo domluveno s konkrétním člověkem z personálu, že jim ráno ručníkem zablokuje lehátko na pláži nebo u bazénu a to zadarmo pravděpodobně nebylo. :-) Takže pozor, pokud chcete najít volné lehátko, chce si to přivstat (půl osmá nejpozději) nebo se taky spolčit s nějakým zaměstnancem hotelu. ;-) Obsluha u barů nebo u večeře rozhodně žádný bakšiš nevyžaduje a obslouží každého bez rozdílu..ale opět malá výjimka - u pool baru měli Angláni privilegium, že byli na bazénové straně obslouženi i v době, kdy ostatní hosti už museli vylézat z vody a chodit si pro pití na souš. Jinak klobouk dolů před zahradníky, kuchaři, číšníky, barmany, housekeepery atd., makají v tom vedru třeba 16 hodin denně a většina z nich má stále na tváři milý úsměv a neztrácí smysl pro humor - téměř neskutečné!

Celkový dojem, přístup personálu

Celkový dojem z hotelu mám výborný, když pominu lehké zklamání z toho, že jsme nedostali balkonek. 8-) Zkrátka a dobře, byla to báječná dovolená, moc ráda bych se do tohoto hotelu brzy vrátila a každopádně myslím, že tento hotel byl výborná volba. :-) A navíc jsme tady poznali moc sympatický lidičky Lůcu a Honzíka, které tímto zdravím a těším se na ně v Pohádce. ;-) :-*

Fotogalerie

Další recenze hotelu