A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Sunrise Royal Makadi Resort 5* - Recenze a návod k pobytu

Hodnocení ubytování

Hotel je rozhlehlý a je rozdělen do jednotlivých bloků. Bydleli jsme v v bloku č.10 (10102) , který je určen pro rodiny s dětmi. Pokoj byl velký, čistý, každý den krásně uklizen, kvalitní klimatizace, pravidelně doplňovaný pokojový bar denně 4 nové láhve balené vody po 0,7l, satelitní TV, stylová koupelna s denně čistými ručníky. Odpovídá kategorii 5*. Místo klíče se používá magnetická karta. Tu při příchodu na pokoj vložíte do čtečky a tím se zapne elektřina v pokoji. Jestliže by jste chtěli večer rozdělit tedy nechat své ratolesti spát a posedět si u vínka je nutné si nechat udělat druhou kartu -- bezplatně, jinak to budete muset řešit jako my -- děti nechaly pootevřené balkónové dveře a já pak ženě otevřel zevnitř. U dětského bazénu byl zdarma kvalitní ping-pong i s míčky a raketami a dva stoly se stolním fotbalem. Míček k tomu fotbálku byl stále u stolu až do doby kdy si ho někdo neustále bral. Pak bylo zapůjčení proti podpisu. Doporučuji si vzít svůj, my jsme chodili s dětmi hrát často. V areálu bylo několik kvalitních tenisových kurtů vše zdarma, jen po setmění jste zaplatili za osvětlení. Protože i brzo ráno bylo okolo 30° C tak jsme si tenis nezahráli. Zato jsme využili místní fitness. Je solidně vybavené, při vstupu dostanete zdarma vodu a ručník. Je možné si půjčit i boty, protože není dovoleno být v cuklích. Dva běžecké trenažéry byly funkční a bylo opravdu příjemné se pravidelně v dobře klimatizovaném fitku protáhnout. Mnozí hosté si přivezou na čtení knihy a časopisy, které často po přečtení nechávají ostatním v regálech u bazénů. A tak jsem s potěšením vyměnil naše časopisy za originál knihu Andělé a démoni od Dana Browna. Ještě teď ji dočítám. Při příjezdu dostanete ručníkové karty. Během dne za kartu dostanete čistou velkou osušku. Večer ji vyměníte opět za kartu. Karty nemají označení takže během dne můžete udělat několik výměn.

Hodnocení stravy

Neskutečně velký výběr a chuťově dobré. Jsem přesvědčen, že si vybere každý. Sám, než jsme vyjeli jsem hledal v recenzích co tam vše je, ale to se nedá snad ani popsat, nejen proto, že se to snaží každý den měnit. Zkusím jen tak lehce nastínit. Snídaně -- 5 druhů jogurtů -- sice se mi zdálo, že jsou všechny chuťově stejné, ale měly jinou barvu, míchaná vejce, vejce natvrdo, párky 3 druhy, 15 druhů pečiva slané i sladké, káva, kakao, mléko teplé i studené, ovoce jablka, švestky, meloun žlutý a červený -- červený ob den, banány, buchet 20 druhů, 5 druhů sýru, salám, jeden kuchař smaží volí oka, apod. Oběd je ještě rozmanitější a večeře je vrcholem dne -- kuřátko různým způsobem, kachnička -1xtýdně, skopové, holoubata, ptačí jazýčky, 5 druhů zmrzlin, pudingy, zákusky, několik druhů rýže, kus-kus, špagety, pizza, palačinky, lívanečky opravdu 5*. Protože mám rád ryby, tak jsem sledoval nabídku -- každý den na večeři byla v nabídce ryba -- smažená, pečená, vařená , myslím každý pátek byly mořské plody- velký výběr ryb, langusty, krevety apod. Několik druhů zeleninových salátů, čínské speciality. Venku byly dva vodní bary, kde jste dostali od nealko -- pivo, soda, voda, fanta, mirinda, cola, džusy 5 druhů, seven --up, po místní alko. Na dvou místech dělali pizzu. U hlavního bazénu pak i palačinky, či jste měli k dispozici 4 druhy zmrzlin -- sami jste si nabrali. V areálu hotelu jsou také 4 další restaurace (italská, rybí, světová a čínská) -- tzv. a la carte. Vstup zdarma je pouze v rámci ultra all inclusive. Jinak za poplatek. Pravděpodobně byla většina hostů s all inclusive, protože v a la carte restauracích bylo poloprázdno a v centrální přeplněno. Faraonova pomsta mě zastihla hned druhý den pobytu jako prvního z naší rodinky. Jednu noc jsem měl horečku, ale protože jsme byli připraveni a ERCEFURYL zabral, ráno to bylo už lepší. Postupně se celá rodina stala rodinou kakošů. I po návratu do ČR jsme stále kakoši. Je to zajímavé, protože v recenzích většina lidí psala, že byla bez problémů. V našem zájezdu byli všichni kakoši i ti, kteří desinfikovali slivovicí 2x denně. Tato skutečnost pravděpodobně souvisí se změnou manažerů a i zaměstanců hotelu.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Pláž byla velmi pěkná, čistá. Šnorchluje se u vedlejšího hotelu což je cca 400m vedle vlevo. Nádherné korály a podmořský život. Když jsme poprvé viděli jedovaté perutýny vyjeli jsme na břeh velmi rychle. Asi 800m od hotelu je nádherný souvislý korálový útes. Tam si opravdu užijete.

Hodnocení personálu hotelu

Kvalitní úklid, většina personálu vstřícní a příjemní. Někteří číšníci byli extra pomalí, na Vaši žádost často reagovali "minutku" a pak se už neobjevili. Na jedné straně se dá chápat, když někdo pracuje od rána do večera 7 dní v týdnu má pracovní elán jako naši černí spoluobčané, ale na druhé straně je to 5* s určitou cenovou hladinou a úrovní služeb. A tak jsme většinou si zašli sami než trávit dovolenou neustálým čekáním na něco. Co se týká jídla v centrální restauraci je třeba říct, že často bylo nutné požádat manažera o stůl, protože jinak by jste ho mohli taky dlouho hledat. Bez problému Vám stůl našel, zavelel a vše bylo připraveno.

Celkový dojem, přístup personálu

Nevěřili jsme, že v hotelu bylo ubytováno okolo 2 tisíc lidí. Nebyli nikde vidět, nějak se to vždy krásně rovnoměrně rozdělilo mezi 7 bazénů, moře, výlety a kakoše. Doporučujeme především rodinám s dětmi jako klidnou, krásnou a pohodovou dovolenou. Vízum si vyřiďte při vstupu do země. Nic nevyplňujete navíc jen zaplatíte 15 amerických dolarů a do pasu Vám nalepí známku. Animační programy jsou po celý den od břišních tanců, vodního póla po aquaerobik. Večer jsou pak různá vystoupení tanec, fakýr, scénky - typický francouzský způsob zábavy. Vše nepovinné i když to tak vždy nevypadá - animátoři jsou neoblomní.

Fotogalerie

Další recenze hotelu