A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

The Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort 5* - Klidně se tam jednou vrátím

Hodnocení ubytování

Ubytování jsme byli v pokoji 1021, který byl v přízemí v levé části hotelového komplexu kousek od dětského bazénu. Pokoj byl uklízený, jen postel mírně proleželá. Ale nebylo to nic hrozného. Uklízelo se denně, Postel nám sice denně ustlali (i když jsem si ji ustlala při odchodu z pokoje), ale za celý pobyt nám povlečení nevyměnili. Ale špinavé nebylo, tak mi nevadilo. Velmi se mi líbilo tekuté mýdlo v dávkovači jak u umyvadla, tak u sprchy. Fén tak byl také, ale jestli fungoval, tak to nevím, nepoužívala jsem ho. Na pokoji byla minilednička, ve které byly nápoje za poplatek. Při příjezdu jsme dostali 2×1,5l vody. Další ne, ale voda se dala načepovat v barelech u každého baru nebo v jídelně. Nikomu čepování do láhve nevadilo.

Hodnocení stravy

Jídla bylo dost a bylo dobré. Na snídani byly jogurty, vajíčka (na tvrdo, omelety, míchané), párečky, salámy, sýry, všelijaké lupínky, pečivo, teplé croassany (snad jsem to napsala správně), palačinky, ovoce, zelenina atd. Také tam chodil číšník a nabízel fesh juice za oplatek 1,-EUR/ks. Je to sice napsané u vchodu do jídelny, ale zažila jsem, jak se lidé divili, že jim napsal účet nebo co to bylo. Prostě si vybere každý. Na obědy jsme chodili do plážové restaurace. Tam bylo denně čerstvě grilované maso a ryba nebo krab. Večeře byly podobné jako obědy, ale jídelna byla krásně ji prostřená. Opět velký výběr jídla a denně speciality jiné kuchyně v zadní části jídelny. Nikdy se nám nestalo, že by jsme si neměli kde sednout, jelikož když vás vidí číšník, jak hledáte místo, tak hned přijde, zeptá se kolik lidí a najde vhodný stůl. V rámci all inclusive jsme navštívili také Ala carte restaurant - snad to píšu správně, jestli ne, tak se omlouvám (bylo to večer v plážové restauraci). Jídlo bylo dobré, jen jídelníček pouze v angličtině a myslím, že i v italštině, tak byl trošku problém s výběrem. Ono vůbec v celém hotelu je vše německy, anglicky, francouzsky, italsky, ale česky ani slovensky nic. Ale mezi animátory byla češka i slovenka. Animační program byl celkem dobrý, ale časy aktivit nesouhlasili s tím, jak byly uvedeny na rozpisu, který byl u snídaně na stole). Což byla škoda, protože jsem byli na pláži a nechtěli jsme stát u bazénu a čekat až se teda bude hrát vodní pólo, vodní volejbal nebo bude vodní aerobic.Ale jinak se animátoři velice snažili a hotelový taneček byl fajn. Noční program v amfiteátru jsem neviděla ani jednou, tak nemohu posoudit. Jinak ani na pití se netvořily fronty.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

V okolí hotelu nic není. Jen z levé strany přístavní městečko Porth Ghalib (tipuji tak 1km). Na pravo od hotelu je záliv Marsa Mubarak. Tam jsme v loňském roce při výletu viděli dugonga a mořské želvy. Letos jsme si tam zašli (asi 10-15 minut chůze), ale neměli jsme štěstí ani na jedno. Naštěstí k nám do zátoky také několikrát připlavala želva, tak jsme viděli alespoň ji. Pláž byla čistá, ale slunečníky a zábrany proti větru by už uvítaly výměnu. Ale prozatím slouží, tak do toho asi nechtějí investovat, když svou funkci plní. Myslím si, že i když bylo v hotelu plno lidí, tak se dalo volné lehátko najít kdykoliv. Směrem k Porth Ghalibu se nacházely ještě tři plážičky.. Dvě pidi (2 slunečníky a 3 slunečníky) a jedna trošičku větší (Relax beach). Z té se šlo podél bójek do laguny, kde se dalo šnorchlovat a nebyla pod vámi hloubka, jelikož tam mohlo být nanejvýš tam 2m hloubka. Ale korály tam byly a rybičky také. Jedinou nevýhodu tyto plážičky měli a to, že tam nebylo kde načepovat vodu a ani toalety tam nebyly. Ale jinak pro ty, kteří nemají rádi moc lidí kolem sebe, to bylo ideální. U tohoto hotelu je velký odliv. Už tak je tam vody po kolena. Ale na namočení to stačí (teda pokud není zrovna odliv). Když je odliv, tak je to skoro bez vody. Ta je jen ve skulinách mezi korálovým podložím. Naštěstí je tam molo, ze kterého se dá jít do vody vždy. Molo jsem měřila krokem a mělo celkem 470 kroků, což může být cca 240m. Měla jsem z toho strach, ale nebylo to tak hrozné. Jenom po něm nechoďte bosu, protože molo je natřno něčím černým a nohy jsou potom také hezky černé a nejdou tak lehce umýt. Když jdete šnorchlovat, tak si klidně vezměte boty. Na konci mola jsou koše, kde si boty můžete odložit. Molo má celkem tři vstupy do moře. Jeden asi v polovině mola, tak je menší hloubka a sem tak i rybička propluje. Při odlivu je tam vody tak do pasu. Druhý vstup do moře je skoro u konce mola a je na levé straně. Je tam vstup do laguny, která je před reefem, který ji dělí od širého moře. Je tam velká hloubka a voda je trošku kalná, ale korály jsou vidět i rybičky. Dokonce jsem tam viděla i krokodýlí rybu a potkala jsem tam svou první želvu na této dovolené. No a poslední vstup je na konci mola a to je na otevřené moře. Tam je šnorchlování nekrásnější. Za dobu našeho pobytu byly asi 21/2 dny bezvětří a tak jsem tam mohli klidně šnorchlovat a nebyly vlny. Dokonce am byla i zelená vlajky. Jinak se tam moc šnorchlovat nedalo. Často byla červená vlajka. Nicméně, denně jsme šnorchlovali. Nestalo se, že ne. Díky třem vstupům do vody z mola a laguny u Relax beach nehrozí, že by se nemohlo do vody, tak jak to u některých hotelů bývá.

Hodnocení personálu hotelu

Všichni byli ochotni a v jídelně jakékoliv poděkování formou dolaru házeli do kasičky, která tam byla (alespoň já jsem je vždy viděla je tam házeli). V restauraci na pláži, když jsem si šla pro pití od stolu, když jsem obědvali mě dokonce zastavil číšník a začal mi vysvětlovat, že budu obsloužena, že nemusím chodit pro pití. Což jsem věděla, jen jsem nechtěla čekat a potom si říct o vodu, kterou jsem si mohla sama načepovat.

Celkový dojem, přístup personálu

Hotel se mi líbil a určitě ho doporučuji. Komplex je sice rozlehlý, ale není to tak hrozné, jak to na první pohled vypadá. Věřte mi, sama jsem při příjezdu bylo rozhozená. Nakonec jsem byla moc spokojená a klidně se zase vrátím. Jen ho nedoporučuji rodinám s dětmi, které se rády cachtají na kraji moře, Je tam korálové podloží a to je jako kámen a mezi ním je písek. Musí se dávat pozor, kam se šlape. Dále ho nedoporučuji lidem, kteří mají problém s chůzi. Na pláž se musí kousek a hotelový komplex je jakoby na kopečku a pláž je pod ním.

Fotogalerie

Další recenze hotelu