A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt

Wadi Lahmy Azur Resort 4* - Wadi Lahmy Azur Resort

Hodnocení ubytování

Ubytování v menších jednoposchoďových blocích A-I rozmístěných kolem bazénů s výhledem na bazény, zahradu nebo moře, v případě bloku F na moře i bazén. Je zde ještě jedna větší nedokončená dvoupatrová budova, ale tam byly obsazeny jen 2 pokoje v přízemí. Hotel je malý a ubytování je proto přijatelné v každém bloku. Osobně bych se vyhnula pouze bloku A. Má sice přímý krásný výhled na moře, je ale umístěn vedle jídelny. Dvoupatrová budova má menší balkony, které neposkytují tolik soukromí, jako ostatní, tak tu také raději ne. Pokoje jsou vybaveny starším pohodlným nábytkem. Postele široké a přistýlka byla třetí plnohodnotná postel – žádné rozkládací lehátko. V koupelně fén, zásobníky s mýdlem, velký sprchový kout. Na pokoji trezor, televize (20 programů – angličtina, arabština, italština, polština, ruština. Sportovní kanál jen s fotbalem). Klimka i lednička naprosto bezhlučné. Varná konvice – cukr,káva,čaje, vše pečlivě doplňováno. Na osobu každý den 1,5 l vody. 3 lahve nám byly přidány bez ohledu na to, zda jsme předcházející příděl vypili. Úklid pokoje byl vzorný, není co vytknout. Osvětlení terasy dostatečně silné pro večerní posezení s knihou. Pokoj jsme měli v přízemí bloku F. Ze dveří se vycházelo k hornímu bazénu a baru. Z terasy se dalo několika málo kroky sejít k druhému bazénu a ten jsme měli téměř vždy jen sami pro sebe. Výhled luxusní. Čelně na bazén a mezi dvěma nejspodnějšími budovami moře. Východ slunce jsem vyhlížela přímo z terásky. Večer byl areál krásně osvětlen a to jsem koukala na osvětlený bazén (světla byla umístěna i pod dřevěnými slunečníky), nasvícené molo, boční pohled na zářící jídelnu. Příjemnější a lépe situované ubytování jsme za 10 pobytů v Egyptě ještě neměli. Ubytováni jsme byli ihned po příjezdu, měla jsem pocit, že případný bakšiš by recepčního snad i urazil.

Hodnocení stravy

Menší výběr jídla vynahrazuje prostředí. Jídelna je na 2 venkovních terasách přímo nad mořem. Tichá nevtíravá hudba. Ubrusy a ubrousky plátěné i u snídaně, hezky oblečený personál. Všechna jídla v nádobách označena včetně Strava odpovídá 4 hvězdám a počtu ubytovaných hostů. Tedy žádné velké hody, ale dostatečné. složení. Nápojový pult se třemi druhy nápojů (střídali mango, ananas, ibišek, jablko zelené, červené, grenadina, pomeranč, peprmint), voda, mléko, horká voda, automat na kávu, několik druhů čajů. Zde jste si nápoje připravovali sami. Nádobí vždy čisté, nic nechybělo, šálky ve 3 velikostech podle druhu kávy, skleničky (žádné plastové kelímky). U jídelny je i venkovní bar kde mají fantu, kolu, tonik, sodu a můžete si zakoupit alkohol. V hotelu se alkohol platí. Dále je u jídelny venkovní gril (grilování každý den) a pec na pizzu. Jídlo je naprosto pohodové. Žádný upocený, uspěchaný, nepříjemný personál, žádný hluk a nepořádek. Není kam spěchat. Po jídle kávičku (případně cigárko), pohled na moře. Nikdo po vás neloupe okem, kdy se konečně zvednete. Naopak úsměvy a ochota. Bary jsou zde dva. Jeden na pláži před pot.centrem. Pití vám nalévá barman. Opět fanta, kola…. ,káva a dva čaje broskev a lemon. Kelímky 2 dcl jednorázové. Svačinky tvoří pouze pečivo a nějaké jablko nebo pomeranč. Bar u horního bazénu nabízí odpoledne i hambáče,gyros, hranolky a popcorn.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel je asi 10 km jižně od přístavu Hammata. Tedy hodně vzdálený od letiště. Autobusem asi 3 hodiny. Vzhledem k tomu, že jsme takto na jih jeli samotní, byli jsme dopraveni osobním autem bez zastávek v jiných resortech a cesta trvala jen 2 hodiny. Hotel je osamocený v poušti. Chválím čistotu a pořádek v celém areálu. Viděla jsem personál cídit lampy kolem bazénů a i zábradlí na balkonech. Bazény byly čištěny každé ráno. Molo dokončili před rokem a v době našeho pobytu dostávalo již nový nátěr a nová lana tvořící zábradlí. Manažeři procházeli a kontrolovali areál a překvapili i tím, že pro ně nebyl problém se sehnout a sebrat z trávníků papírek, či jinou nečistotu. Areál poněkud hyzdí rozestavěná (již několik let) budoucí budova recepce. Žádné práce zde ale neprobíhají a druhý den ji přestanete vnímat. Pro vaše případné aktivity zde slouží pouze stůl na kulečník, miniaturní minigolf, hřiště na fotbálek a volejbal. Ovšem o nic z toho hosté nejevili zájem. Ještě je tu šišárna, 3 krámky a nabízí se masáže. Naprostý klid. Italové zde mají 2 příjemné animátory – Simonu a Antonia. Toníka mohou někteří z vás znát z Gorgonie. Rozumí za tu dobu co se pohyboval spolu s Veronikou už slušně česky. 1x za týden zde v divadle bývá egyptský večer (derviši) a 2x karaoke –tuto atrakci jsme ale nenavštívili. O ničem jiném nevím. Nejčastější večerní zábavou zde byla hra karet u horního bazénu. Pokud budete chtít v okolí na procházku k mangrovníkům a nebudete chtít sami, požádejte Toníka nebo Simonu a ti vás vezmou spolu s Italy. Vzdálenost asi 2-3 km. Za procházku to stojí, háj a laguny krásné. Jen škoda, že se tu povalují plasty. Jeli jsme sem za krásným mořem a to zde je. Korál je docela neporušený, žádná ulámaná torza. Pohodlné molo má dva vstupy do lagun a na konci na otevřené moře. Na dně bílý písek. Co se týká ryb, tak nic mimořádného. V laguně dost ploskozubců, čtverzubců, trnuch nepočítaně. Klaun, ostenc i, bodloci, mureny, večer a ráno perutýni. Hlavní atrakcí laguny je barakuda. 1x sem omylem zabrousila manta (a´t nekecám). Hlavu jsem dobře neviděla. Rozpětí křídel mohlo mít ke třem metrům. Na otevřeném moři jsme viděli murény, 1x u mola delfíny, želvy a pro mě dáreček – pravidelná setkání s napoleonem. Byl zde drobný problém s průzračností vody. Jemný písek ji při silnějších vlnách kalil. Nejvíc mě zde pod vodou nadchla členitost a rozmanitost. Zajímavé jsou i laguny směrem na jih k mangrovníkům. Pokud není právě silný odliv, lze jimi proplavat a z vody vystoupit někde na úrovni přístřešku s prodejci korálků. Za 12 dnů intenzivního šnorchlování mám stále pocit, že jsem toho viděla z krás tohoto místa jen zlomek. Snad se mi podaří se sem vrátit.

Celkový dojem, přístup personálu

Celkový dojem je víc než dobrý. Tento hotel je pro svou polohu, moře a hlavně atmosféru vyjímečný. Za celou dobu jsme nemuseli řešit ani nejmenší problém a nesetkávali jsme se s jiným než dobře naladěným, ochotným a usměvavým personálem a spokojenými hosty. Jen prosím, ať sem nejezdí nikdo, kdo ke spokojenosti potřebuje ruch, diskotéky, posilovny, animační programy. Takový člověk si zde nebude připadat jako v ráji, ale jako v pasti. Napsala jsem toho přehnaně mnoho, ale protože sem nikdo běžně nejezdí, chtěla jsem podat co nejvíc informací.

Fotogalerie

Další recenze hotelu

Krásný hotel Utinka   24.01.2011