A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Egypt - stornovat nebo ne?

| Alíček
Alíček
Už je 12 nakažených v Hurgádě, do června jich bude více, jedí tam Italové, Němci i Francouzi. Storno je dost drahé. Váš názor? díky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
04.04.2020 23:18 193.165.24.***
Re: dovolená s CK Exim 

Nebo to tak jenom nekdo placnu z CK,aby lidi namotivoval k nakupu,neverim ze nekdo koupi neco dopredu...

Neregistrovaný uživatel
04.04.2020 22:49 46.33.96.***

Dovolené se kupují,pokud ten článek co jsem četla,najdu,přepošlu.Kupuje se Chorvatsko,Bulharsko a Řecko na léto.Byla jsem v šoku,z nezodpovědných lidí.

Neregistrovaný uživatel
04.04.2020 21:04 193.165.24.***

Dopredu se neda nic kupovat,myslim,ze ted nekupuje nikdo nic,resp.s cestama to bude opravdu slozite,je lepsi nic dopredu neplanovat.Ono to je totiz nejen Recku,ale i Bulharsku i v Chorvatsku...no a pote co vlady lidem rady lzou a to neni jen Cina si dokazu predstavit,ze budou predstirat,ze vse ok,aby tam dostali lidi,svata dovolena v tuzemsku i kdyz i zde je riziko,ze se tam sjedou lide z velkych mest a nakazit se clovek muze i tady...vubec si nejsem jista,ze pokvete turisticky ruch v tuzemsku a taky hodne firem omezilo provoz,naridilo lidem vybrani dovolenych,nebudou bud penize nebo dny dovolene...

Neregistrovaný uživatel
04.04.2020 13:17 46.33.96.***

V Řecku už mají nákazu migranti v táborech,tak s tím mytím a čistotou si to tam dovedu živě představt.Vlastně,spíš nedovedu =-O.
Zářijovou dovolenou asi stornujeme (Egypt),nemám nervy čekat půl roku co a jak bude.Letos bych určitě nejela a o příštím roce uvažuju stejně,i kdyby hranice otevřeli.Nepochopím náš národ,který jak jsem četla,kupuje letošní dovolené v této době na léto,Bulharsko,Chorvatsko..kvůli takovým se bude virus točit ve všech zemích pořád dokola.

Neregistrovaný uživatel
04.04.2020 09:51 193.165.24.***

Je to vtipne,jak CK se v ruznych clancich ospravedlnuji,kdyz zskaznikum chteji napalit prilis vysoka storna i 50 procent zajezdu,ale neumeji dolozit za co zaplstili.ymxskim,ze u sousu by museli prokazat,ze to uhradili az po nakupu zajezdu zaksznikam,ale to asi nedokazou u vseho,protoze si myskim,ze zslohy v hotelich maji,kdyz rezervuji mista nez to strci do katslogu a letenky na jmeno museji resit na posledni chvili kvuli moznym zmenam.Nektere CK po zakznicich vyzaduji tucne doplatky a az pote by jim byli ochotni vystavit vouchery,ale lide to ajcepuji pouze na uhrazenr zalohy o doplatcich nechteji ani slyset...Myslim,ze letos budou mit strach letet lidi i do Recka nebo Bulhsrska,tam se zda,ze se to nerozmaha,ale oni jen tolik netestuji...Egypt je pri tech narustech mimo na hodne dlouho,to asi i Tunis.Spanelsko,Francie,Italie o tom ani nemluvim...Prymula se zacal mirnit s temi hranicemi,uz se domlouvaji,ze to staty budou ruzne koordinovat s kooperovat uzavirani nebo rezimy vstupu,takze nas ta chut na cestovani hodne rychle prejde.

Neregistrovaný uživatel
02.04.2020 11:05 193.165.24.***

Ano taktéž si myslím, že max. snesitelné je pro cestovatele nechat v CK uložit pouze zálohu v max. hodnotě 1/3 toho zájezdu, nikoli celkovou výši dovolené!!! a nebo to nechat vyhnít a pak až budou zavřené hranice chtít 100 storna, ale kdo na to má nervy, hlavně u letních či podzimních dovolených!!!!

izik 02.04.2020 10:15
dovolená s CK Exim 

Zkušenost z minulého a tohoto týdne. Odlet 7.5.2020, Marsa Alam. Zaplacené zálohy cca 10tis, doplatek cca 25tis splatný dle smlouvy 2.4.2020. Minulý týden jsem začal řešit co dělat abych nemusel platit doplatek. Návrh CK byl buď přebukovat zájezd na jindy např.podzim nebo po doplatku kompletní ceny zájezdu vystavení dárkového voucheru navýšeného o 5% s platností 1 rok, případně storno zájezdu - vzhledem k pokročilému času 30% z celkové ceny zájezdu. Jako asi pro většinu cestovatelů ani jedna možnost pro mne nepřijatelná. Přebukování na podzim - i kdyby se už létalo stejně asi nebudu mít dovolenou, storno - nechat CK 10tis pro nic za nic když za to nemůžu - to tedy fakt nee, dárkový voucher - mít někde rok 35tis na které nedosáhnu s nejasnou návratností...ne. Přes několik mailu a telef.hovory je výsledek tento. Doplatek zrušen, smlouva zrušena, vystaven dárkový voucher ve výši zaplacených záloh. To je pro mne snesitelné.Takže asi tak. Přeji všem dobré pořízení

• lerak
Neregistrovaný uživatel
02.04.2020 08:52 193.165.24.***
Re: Exim (invia) stornopoplatky 

88...ano,protoze zavreni hranic plati jen do 11.5. a co bude pak sr zase nevi,takze bud pockat,jestli se to prodlouzi a pak ty pebize vrati nebo stornovat a ty storna jsou opravdu 1/3 cen zajezdu minimalne,to fakt nez o to prijit tak jsk tak je ten voucher lepsi reseni.I kdyby CK krachla,tak clovek z toho dostsne sbad vse s i kdyby jen neco bude na to porad lip.CK penize vraci jen lidem s odjezdem do 11.5. u ostatnich neni ta povinnost a tem co meli vratit,ti na penize stejne cekaji marne....takze takovy zacarovany kruh...

Neregistrovaný uživatel
02.04.2020 08:02 88.101.64.***
Egypt stornovat nebo ne? 

Asi tomu vůbec nerozumím Jestli jsou vládním nařízením zavřené hranice, tak proč platit storno ?? Každá CK se chlubí pojištěním proti krachu. Mě by i zajímalo kolik CK tady odvádí daně.

Neregistrovaný uživatel
02.04.2020 07:43 5.145.104.***
Re: Exim (invia) stornopoplatky 

Také odlet (Exim) 13.5., zbývala doplatit poslední splátka, včera volala zástupkyně cestovky a nabídla voucher s tím, že můžeme vybrat dovolenou kdykoli. Pro mě lepší možnost, než nechat cestovce 30 % storno, které v tuto chvíli dělá celou zaplacenou zálohu.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu