A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Egyptani:-))

| Barča@
Barča@
Ahoj všichni lidičky zakladam tohle téma jen tak pro pobavení kdo bude chtít at napíše cokoliv ze svých zkušeností :-P Tak se budu těšit na reakce papa Bára ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
24.05.2019 15:45 46.135.108.***
Re: návštěva u lékaře 

Jo a hlavně nemluvte Rusky, jak uslyší ruštinu, tak Vás oberou o víc:)

Neregistrovaný uživatel
06.05.2019 13:10 46.135.105.***

A jeto tady. 1300 EGP magnetická rezonance a nezbude Vám ani na chleba.
Najděte si Tunisko 2012 Bezness. Jste další oběť.

Neregistrovaný uživatel
05.05.2019 12:03 86.49.125.***

Ano.a vadí mi,když si někdo neustále stěžuje na život u nás,který je téměř ve všech porovnatelných ukazatelích jeden z nejlepších.Takovým bych doporučila odstěhovat se někam do Egypta,Indie nebo třeba Jemenu.Nestačili by se divit.

Neregistrovaný uživatel
05.05.2019 10:22 91.236.69.***

Presne tak...mnohi,hlavne v europe si ani neuvedomuju ako sa tu mame dobre v porovnani s takymito krajinami ako je Egypt napriklad....a nie len co sa zdravotnictva tyka.

Neregistrovaný uživatel
05.05.2019 09:42 94.112.67.***
návštěva u lékaře 

Zdravotní pojištění jako u nás neexistuje. Samozřejmě můžou být různé typy připojištění, které hradí např. zaměstnavatel ale ne v celém rozsahu poskytnuté zdravotní péče.Úroveň služeb je diametrálně odlišná. Léčbu v soukromých zařízeních, které poskytují služby opravdu na úrovni, si běžný, natož chudý Egypťan nemůže v žádném případě dovolit. Od toho jsou běžná "státní" zařízení, kdy některé poskytují takové služby, že tě tam spíš dorazí.V některých takových musí příbuzní sami obstarávat léky, krev pro transfúzi a veškerý potřebný materiál. U těch průměrných zdravotních zařízení, pokud si je rodina může dovolit, jsou za různé vyšetření, úkony, hospitalizaci velké doplatky a někdy se na takovou léčbu musí složit celá rodina.A pokud na to nemáš,máš prostě smůlu a nikoho to nezajímá. Z tohoto pohledu nechápu, jak si může někdo stěžovat na naše zdravotnictví, které patří z mého pohledu k jednomu z nejdostupnějších a nejlepších na světě.

1300 el klidně může za MR být ale nenech se případně vtáhnout do toho, že bys něco takového svým známým platila...

Neregistrovaný uživatel
04.05.2019 15:07 77.48.236.***
Re: Vylet do města v noci 

Dekuji za odpověď. A jak je to s jejich platbami u lékařů? Zajimalo mě jen tak... když jsou pojištění, pokud tedy jsou, platí v zarizeni za vykony? Je možná třeba suma 1300 egp za magnetickou rezonanci kolene?

Neregistrovaný uživatel
26.04.2019 16:29 46.135.104.***
Re: 

To je prostě, jejich styl, viděla jste kolik je všude internet cafe a přirovnala bych tuto nabídku prodej po telefonu..Kam zavoláme a to se nám to žije, když peníze přišly. To je celé, běžná praxe, ale nanapadlo mě , že by šli i do děcka. Tedy tety,
obě fakulty of art, tedy možná asi. 30% nezaměstnanost, úmrtnost v mladém věku, to je celé. A pak fakt už záleží na koho narazíte. čím níž do centrální Afriky tím hůř.

Neregistrovaný uživatel
26.04.2019 15:54 46.135.104.***
Re: 

Můj příběh, já paní jen píši,že Ti okradou každeho i děcko, takže výlet v noci tajně.Tak rohodně ne. Mám o Vás strach už teď.

Neregistrovaný uživatel
25.04.2019 23:44 94.112.67.***

V Egyptě to není se mzdami žádní hitparáda ( pokud se teda práce vůbec sežene ). Záleží na postavení, profesi a dalších okolnostech. Řekla bych, že taková standardní mzda, pokud není práce nějak extra kvalifikovaná bude okolo 2000 el Pokud má někdo plat okolo 5.000 el je to z jejich pohledu asi slušný plat, ale i tak tam s ním těžko vyžiješ. Všechno, včetně základních potřeb, je tam stále dražší. Pokud zajdete do supermarketu, ceny nás nějak neohromí, protože z našeho průměrného platu je tam nakupování celkem v pohodě, resp. jako u nás v ČR. Základním problémem je ale to, že máme v průměru cca 12x větší plat než místní, takže si moc dobře nedovedu představit, jak tam právě při těch jejích platech mohou vyžít. Musí to pro ně být čím dál tím těžší a jejich situace se ani v budoucnu pravděpodobně nezlepší. Např. lékař ve státní nemocnici klidně vydělá těch 250 dolarů ale pokud by nešel po večerech pracovat do soukromých ordinací, tak mu těch peněž nebude stačit ani na 14 dní. Pokud ale pracuje na soukromo, tam si může těch 20 až 30 tisíc el vydělat. Pak jsou samozřejmě skvěle placeni ředitelé a vedoucí pracovníci velkých firem, klidně 100000 el a víc ale ta propast je ohromná.Podle mne neexistuje v Egyptě klasická střední třída, je tam spíš rozložení naprostí chudáci, pak ti s platem okolo 1000 el měsičně, pak standard cca 2 až 3000 el, následují lékaři apod (zase je třeba brát na vědomí rozdíl mezi platem ve státní instituci a soukromé ordinace ) a pak ta menšina mimořádně bohatých.

Neregistrovaný uživatel
25.04.2019 18:31 77.48.236.***

Ano, moc vas zdravim. Všechny. Ptám se, protože mám samozřejmě obavy o bezpečí. Jsem víc nakloněná k variantě, že nebudu výlet podnikat. Dotyčnému člověku věřím, opravdu by se jednalo o večeři, procházku s přáteli a pokec. Každopádně CK a pojištění neručí za problémy mimo hotel způsobené vlastním přičiněním, mám pocit. Takže ano... moc všem děkuji a doufám, že si užijeme příjemné chvíle v prostředí hotelu. Klidně pište dál a hlavně se tady nehadejte. To víte...každý má jiný náhled. Hlavně ať jsme všichni v pořádku a vrátíme se vždy domů ve zdraví. Mimochodem jsme s přáteli z Egypta vedli diskusi kolem průměrného platu, což si myslím je kolem 160 usd? Hovořili jsme například o profesi zdravotní oblasti, kde je plat kolem 280 usd. Já mám za to, že k jejich podmínkám je tento plat úžasný a oni oponovali, že nikoliv.Jak to tedy v tom Egyptě se mzdami je momentálně?

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu