A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Hotel Shams Alam Beach Resort

| sicca
sicca
Prosím, máte někdo zkušenost s hotelem Hotel Shams Alam Beach Resort v oblasti Marsa Alam ?
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
20.11.2019 11:09 37.48.6.***
Shams v říjnu 

Ahoj všem.

Byla jsem v Shamsu na konci října. Musím říct, že se snaží dát hotel do kupy. Za nás se postupně natíraly barvou všechny lehátka na pláži. Přibyly tam dvě "přírodní převlíkárny" - zástěny z rákosu, což byla perfektní vychytávka, kterou jsem denně využívala (nesnáším na sobě mokrý plavky, takže jsem tam byla opravdu často :-D). Pokoj v "superior" části naprosto bez problémů v bloku č. 3 (na moji žádost 1. patro). Moře plné života a karet obrovských. Jeden den jsem jich napočítala 14 a to nekecám 8-) ;-) a mezi nimi se proplétalo denně hejno kytarovců. Jeden den se dostavil krmit i Dugong - bylo to v cca 14-15 hodin. U mola jsem jedno ráno narazila na obrovskou 160cm dlouhou trnuchu leopardí - to byl taky zážitek.

Co se korálů týče, mám pocit, že od loňska (přesně rok) korály místy taky trochu "zešedly", ale pořád nic katastrofickýho, života je tady hodně a nejvíc je ho na stěnách u mola, kde je přece jen větší hloubka.
Bohužel za mého pobytu několikeré úpěnlivé pískání na lidi, kteří při odlivu čampali po korálu. Hodně smutný bylo, že jedny sotva vypískali, tak druzí tam obratem vlezli... Já bych za to dávala takový pokuty, že by si to každej rozmyslel tam lézt. Pouhé pískání a "zahánění" lidí opravdu nestačí, protože s blbcem se člověk nedomluví, to je známá věc. >:)

Co se jídla týče, nemám absolutně co vytknout. Pro mě bylo zásadní, že byla od rána do večera všude kopa zeleniny (jak syrové, tak různě tepelně upravené). Na maso moc nejsu, ale i to jsem si občas dala a musím říct, že vše bylo vynikající (až jeden večer na vysušené křepelky - což už je asi Egyptská klasika :-D). Ryby nic moc - většinou filé nebo cosi v celku, co se nedalo kvůli množství kostiček ani jíst. Ale jeden den byl i tuňák a byl vynikající.

Musím říct, že největší prasáci u stolu byli bohužel Italové..... To, co si nakládali na talíře by nesnědl ani regiment vojáků a co po sobě nechávali na stole bylo neuvěřitelný.
Ale nemůžu házet všechny do jednoho pytle! Jednalo se především o jednu početnější rodinu vč. dětí....tak jsem si říkala, jestli jsou takový prasata i doma...

Co se baru na pláži týče, tak pizza a chleba v peci je bezkonkurenční. Jen už nebylo to ani kam dávat :-D.
Kafe výborný, pivo se na Egyptské poměry dalo (nic jinýho jsem nepila).

Procházky po pláži směrem ke Gorgonii úžasný a hlavně bezpečný.
Ani sama "pochodující" ženská se tam nemusí bát 8-) .

Beduínky co rády prodají, ale nevnucují se. Nakoupila jsem jako každý rok.

Všichni milí, snaživí. Opravdu rodinná atmosféra, klid a ticho.
Jen škoda, že oproti loňsku na terase u kafetérky u hotelu nezpíval už ani ten zpěvák. Přece jen by bylo "na koho koukat" při krátkém posezení tady po večeři.
Vždy v pondělí "Egyptská show".

V plážovém baru sice každý večer od 21-22 hodin hrála hudba, ale moc jsem nepochopila smysl. Nikdo tam nikdy nebyl, ale hudba nebyla nepříjemná a dobře se u ní usínalo (ano, chodila jsem spát se slepicema) :-D .

Takže "zabukováno" už teď na příští říjen. 8-)

• Korálek
  • Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
13.11.2019 01:39 154.134.97.***
Re: Hotel Shams Alam Beach Resort 

Na letišti je ráno otevřený stánek Etisalatu a Orange, aktuální cena je 9$ za 16GB, které dostanete zdvojnásobením původního tarifu podle návodu od prodejců. Jiné tarify jsem neviděl... George65.

Neregistrovaný uživatel
07.11.2019 07:51 89.248.248.***

prosím máte tu někdo přesný kontakt na slečnu Ledvinkovou?Messenger?V prosinci letíme do Shamsu a ráda bych si přes ní zařídila simku.Na letišti je stánek ráno zavřený.Děkuji

Neregistrovaný uživatel
07.11.2019 07:45 89.248.248.***

Byli jsme tam v září.Dětičkám může být tak cca 7 - 10 let,ale nevím to přesně.Jedna skupina je kousek od Shamsu a pak tam jsou ještě dál směrem ke Gorgonii. Tam jsme chodili brzy ráno,kvůli šnorchlování a to tam ještě nikdo nebyl.

Neregistrovaný uživatel
07.11.2019 07:40 89.248.248.***

Dobrý den,je to malý klidný hotel s příjemnou rodinnou atmosférou.Je zde krásné šnorchlování.

Neregistrovaný uživatel
04.11.2019 22:25 89.177.134.***

Děti jsou tam různého věkového rozmezí. Starší slečny (náctileté) měly zájem o prstýnky a různé cetky. Asi by jim hračky udělaly radost. Mají zájem hlavně o čokoládu, to je trochu provbém v tom vedru. Další beduíni jsou za Gorgonií. Zde je odkaz na video z letošní dubnové Gorgonie. Foceno zejména při šnorchlngu z Gorgonie do Shamsu. Delfíni byli u mola Gorgonie. Riema
https://youtu.be/4WGDukjmNYs

Neregistrovaný uživatel
04.11.2019 16:35 193.107.255.***

Byl prosím ted někdo v Shamsu a šel podle moře do Gorgonie? žije tam mezi těmi hotely u cesty místní rodinka co nabízí různé náramky-nevíte někdo jak mají staré ty děti-mám tu spousty hraček-že bych jim něco dovezla-chystáme se tam

Neregistrovaný uživatel
28.08.2019 10:33 37.48.30.***

Dejte vědět prosím vy Všichni kdo se chystáte, jak bylo :-[. My letíme až poslední týden v říjnu, ale už teď se těším. Vracím se do Shamsu téměř přesně po roce.
Prosím i o info jak jste řešili nakonec mobilní sítě.
Děkuji :-)

Neregistrovaný uživatel
26.08.2019 22:10 37.188.131.***

My také 10.9.????

pajuse 25.08.2019 20:50

Ja jsem uz od 2.9. Zkusim asi tu z letiste. Snad to aspon trochu bude fungovat.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu