A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Diskuze

Původní dotaz

Mušle legálně?????

| Javda
Javda
Ahoj, v červnu jedeme do Egypta, konkrétně do Hurghady. Protože je moje maminka vášnivá sběratelka mušlí a dá se říct, že na dovolené nedělá nic jiného než se od rána do večera potápí a loví mušle, dost ji ranilo, že se mušle z Egypta vyvážet nesmějí. A proto bych se chtěla zeptat zda někdo nevíte jestli není možné nějak mušle vyvést legálně a bez problémů na letišti??? Předem díky :-| :-|
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
21.03.2020 16:54 94.112.54.***
Uhlí do vodní dýmky. 

Informoval jsem se o převozu vodní dýmky v Egyptě. Bylo my řečeno že není problém a při odletu mi zabavily uhlí do vodní dýmky nechápu proč a nikde jsem se nedopátral proč. Děkuji za odpověď Vojtěch

depittacus 04.04.2016 21:15
Re: Mušle legálně????? 

RTG to prosvítí ....věřte....prosvítí i mym kolegům řízek v alobalu...už jsme to zkoušeli v práci nějak zabalit..vždy to na obrazovce ukazuje obrysy..at v alobalu či ne

• Anonym (1)
  • Anonym (5)
Neregistrovaný uživatel
04.04.2016 19:25 89.103.248.***
Mušle 

nejen, že se z některých zemí nesmí vyvážet, ale velká většina z nich se k nám nesmí vůbec přivážet, protože jsme podepsali mezinárodní smlouvu CITES. Takže oddechnout si pašující mohou až po odbavení a poslední kontrole zavazadel na Ruzyni. Hrozí slušné pokuty a pokud by to bylo kvalifikováno jako trestný čin, hrozí až osm let. Naštěstí už mám jimi z minulých let zavalenou koupelnu a připomínají mi všemožné cesty. Teď už bojím bojím ;-) ja-hoda

• Anonym (5)
Neregistrovaný uživatel
04.04.2016 19:24 77.119.131.***

ještě k těm mušlím, vezla jsem mušle i ulomky mrtvých korálů někdy před 20 lety, říkali nám také že je to zakázané, Manager hotelu mi dal kus alobalu a řekl at to několikrát navrstvím a zabalím, že to rentgen neprosvítí, byl to kamarád, nikdo cizí, tak jsem udělala a převezla, dneska samozřejmě už bych si to netroufla. je jiná doba a jiné tresty...

• bejki
  • bejki
  • Anonym (5)
Neregistrovaný uživatel
04.04.2016 19:21 77.119.131.***

výrobků z alabastru jsou plné obchody se suvenýry, i na letištích, já osobně mám spoustu věcí, pokud by to bylo zakázané tak by se to asi neprodávalo a navíc je to ve všech free schopech na letištích, možná kdyby jste měli ulomeny kilový balvan neopracovaného alabastru tak by se asi divili, ale i tak jsem vezla ulomky alabastru velikosti kolem 10 cm, přímo z výrobny v údolí králů, tak jako není zakázáno zlato, či onix, či stříbro, tak není alabastr...to si asi někdo hodně popletl.

• bejki
  • Anonym (2)
RomanMr 04.04.2016 19:20

Na rozdíl od třeba obrazu, akvária, sošek.... si nějaké malé mušličky za čas ani nevšimnu a navíc na rozdíl od různých suvenýrů připomínajících mi dovolenou (já si třeba z každé země vozím dřevěný ksichtík) mi za to ani nehrozí vysoká až nesmyslná pokuta a další komplikace. PS: jednou jsem v Egyptě našel krásnou mušli, kterou jsem nakonec i převezl, ale když se na to podívám zpětně, tak bych to asi víckrát nedělal, za ty nervy to nestojí.

• Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
04.04.2016 18:31 94.112.238.***

Ještě jsem chtěl reagovat na romanMr. Mušle je samozřejmě lapač prachu ale co není. Nebo v pokoji máte jen matraci na zemi na přespání? Když bych to bral takto tak musím vystěhovat celý byt

• Anonym (6)
Neregistrovaný uživatel
04.04.2016 18:25 85.207.18.***

Tak to je zajímavé, to by mě skutečně zajímalo jak to je. Kameny jsou zakázané, to vím určitě, ale nikde není výjimka jmenovitě na alabastr a výrobky z něj. Výrobky z mušlí vyvézt nesmíte. Ne, že bych měla zájem o výrobek z alabastru, ale bylo by dobré vědět, jak se věci mají. Ví to někdo?

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
04.04.2016 16:57 85.70.233.***

Mého známého stál korál který si jeho maželka chtěla dovést 200E.Vybrali je na letišti a ty peníze dal tomu kontrolorovi na wc.Prostě si řekl o uplatek,buď zaplatí nebo bude mít problém ještě větší.

Neregistrovaný uživatel
04.04.2016 14:18 91.141.2.***

alabastr se smí normálně vyvážet, vždyt kupujete spoustu věcí z alabastru, vázy, alabastrovávejce, svícny atd. Alabastr není zakázaný.

• bejki (2)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu