A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Egypt - Taba - Průvodce

Letovisko Taba patří k těm nejluxusnějším v Egyptě a přitom není synonymem pro přeplněné pláže a mačkající se davy turistů. Sídlí tu komplexy těch nejluxusnějších hotelových společností s vysokou úrovní služeb.

Turistika

Díky své poloze, severně od Arabského zálivu představuje podobně jako Sharm el Sheikh ideální místo, kde můžete začít s potápěním. Pokud jsou mezi Vámi už profesionální příznivci tohoto sportu, vězte, že i Vy si přijdete na své. Zdejší pobřeží se totiž pyšní úžasně průzračnou vodou a zcela zachovalými korály.

Taba potěší ty z Vás, kteří se rádi nechávají při dovolené hýčkat komfortním zázemím hotelů, ale i ty, kteří dávají přednost aktivní dovolené a výletům na krásná místa před pobytem na pláži.

Klid a panenská příroda

Taba je typická tím, že v *okolí nenajdete žádné město nebo nákupní centrum*. Taba je jen letiště a oplocené hotelové komplexy. Ačkoliv se to na první pohled nezdá, může to být velká výhoda. Nikde Vás neobtěžují prodavači a pouliční obchodníci jako například v Hurghadě. Navíc je Taba známá krásnou přírodou, horskými scenériemi a *nejhezčím mořem v Egyptě*.

====Historie

Už ve starověkém Egyptě sloužila Taba jako důležité přístavní město. Po válce v roce 1967, Izraelci zabrali pásmo Gazy a s ním právě i Tabu. Díky nim pak byla přeměněna z malé vesnice na luxusní resort, teprve nedávno objevený i českými turisty.
Roku 1989 vrací stát Izrael Tabu Egyptské demokratické republice.

Volný čas

Taba je, mimo skvělých příležitostí k potápění, ideálním místem pro výlety do sousedních států - do Jordánska nebo do Izraele.

Výlety z Taby============Jeruzalém

Pokud chcete navštívit Jeruzalém, je Taba ideální výchozí místo. Jednodenní výlet pořídíte poměrně levně a je to velký zážitek. Výlet do Izraele bývá často spojen s koupáním v Mrtvém moři.

Petra

Nezapomenutelným zážitkem se vám jistě stane návštěva nejvyhledávanějšího místa Jordánska, skalního města Petra. Jeho vznik se datuje někam do třetího století před Kristem. Najdete tu nepřeberné množství památek z římského období jako amfiteátr, hrobky nebo zbytky domů. Vše vytesáno do červeného pískovce.

Nejslavnějším objektem je ale v Petře bezpochyby chrám Pokladnice (jméno se odvíjí od beduínské legendy, podle níž skryl v jedné z chrámových váz čaroděj poklad).

Přes třicet metrů vysoký chrám, v němž například pátral Indiana Jones po Svatém grálu, je jistě tím největšíším důvodem, proč byste si výlet do Petry neměli za žádných okolností nechat ujít.
Vstupné vás přijde přibližně na 25 Euro, téměř všechny hotely sem vypravují jednodenní autobusové zájezdy.

Jednodenní výlet z Taby pořídíte poměrně draze, stojí až 200 dolarů. V létě se výlety příliš nepořádají kvůli vysokým teplotám, proto pokud chcete Petru navštívit, je dobré zamířit do Taby mimo období od června do srpna

Klášter sv. Kateřiny a hora Sinaj

Klášter sv. Kateřiny představuje nejznámější ostrůvek křesťanské víry uprostřed muslimské kultury v sinajské oblasti. Nachází se v nadmořské výšce 1570 m a pochází z doby císaře Konstantina, jehož matka, sv. Helena, zde nechala vystavět kostel. To proto, že to bylo právě zde, kde Mojžíš spatřil hořící keř. Uvnitř kostela jsou ve zlatém sarkofágu dvě vzácné relikvie: lebka a levá paže sv. Kateřiny. V polovině šestého století nechává císař Justinián vystavět klášter. Z té samé doby pochází slavné mozaiky, mezi nimiž je nejvíce ceněna Proměna Páně.

Zároveň zde můžete podniknout pouť na horu Sinaj, zvanou též Mojžíšova hora. Po zdolání asi tří a půl tisíce schodů se ocitnete na místě, kde Mojžíš obdržel desatero božích přikázání. Nezapomenutelné jsou zde také pověstné západy slunce.

Eilat

Spolu s Tabou kdysi nejdůležitější strategický přístav oblasti je dnes luxusním resortem s vysokou úrovní služeb. Nachází se na samém jihu Izraele, obklopen korálovými útesy a průzračným mořem.
Velkou atrakcí města je delfinárium, kde si za 55 euro budete moci zaplavat s delfíny. Dále je zde možnost navštívit taktéž oblíbenou podmořskou observatoř a poznat tak některé ze stovek druhů ryb žijících ve vodách jižního Izraele.

Doprava

Taba disponuje vlastním mezinárodním letištěm, ze kterého pak hotely zajišťují transfery klimatizovanými mikrobusy. Transfer do centra resortu trvá cca 45 minut.

Okolí hotelů v Tabě
Okolí hotelů v Tabě
Saudská arábie je velmi blízko
Saudská arábie je velmi blízko
Světla v dálce ze Saudské arábie
Světla v dálce ze Saudské arábie
Pohled na letoviska
Pohled na letoviska
Taba Radisson SAS - Nádhera že?
Taba Radisson SAS - Nádhera že?
Pod vodou
Pod vodou
pohled z terasy
pohled z terasy
bazén k večeru
bazén k večeru
tanečník
tanečník
egyptské umění
egyptské umění
 (nahrál: Helča2)
 (nahrál: Helča2)
Perutýn (nahrál: Ctirad)
Perutýn
Krokodýl z ručníku (nahrál: Ctirad)
Krokodýl z ručníku
Malá muréna (nahrál: Ctirad)
Malá muréna
Perutýn (nahrál: Ctirad)
Perutýn
Mořský had (nahrál: Ctirad)
Mořský had
pasačka -  Na pobřeží pasou beduínky kozy na chaluhách (nahrál: Věra)
pasačka - Na pobřeží pasou beduínky kozy na chaluhách
Zahrada (nahrál: Věra)
Zahrada
komplex hotelu Raadisin SAS (nahrál: Věra)
komplex hotelu Raadisin SAS
Boudy/coffe shopy na vrcholu (nahrál: Canoppy)
Boudy/coffe shopy na vrcholu
Promrzlí poutníci, pozorující východ Slunce (nahrál: Canoppy)
Promrzlí poutníci, pozorující východ Slunce
Mrznoucí poutník v půjčené dece (nahrál: Canoppy)
Mrznoucí poutník v půjčené dece
Pohled na okolní vrcholy (nahrál: Canoppy)
Pohled na okolní vrcholy
Cesta z vrcholu zpět (nahrál: Canoppy)
Cesta z vrcholu zpět
Beduínští velbloudáři (nahrál: Canoppy)
Beduínští velbloudáři
Klášter Sv. Kateřiny (nahrál: Canoppy)
Klášter Sv. Kateřiny

Poslední editace textu: 9.6.2011 13:11
REKLAMA

Články odjinud

Ženy.cz

Ještě je čas! 35 udržitelných šatů pro poslední horké dny
Ještě je čas! 35 udržitelných šatů pro poslední horké dny